Connect with us

Kultura

Do Kętrzyna powróciły trzydniowe obchody dni miasta

Po kilku latach niebytu do Kętrzyna wróciły trzydniowe obchody dni miasta. To będą trzy dni pełne muzyki, humoru oraz atrakcji dla najmłodszych .

Obchody Dni Kętrzyna rozpoczęły się wczoraj (5 lipca)  i trwać będą do niedzieli włącznie.  Zapoczątkowała je uroczysta parada miejska prowadząca z parkingu przy ul. Traugutta do Amfiteatru gdzie przywitał wszystkich Burmistrz Miasta Kętrzyn Ryszard Niedziółka przekazując symbolicznie  mieszkańcom  klucze do miasta. Tutaj też obchody Dni Kętrzyna zainaugurował hymn miasta w wykonaniu Studia Wokalnego „Sukces”.

–  Po kilku latach wznawiamy Dni Kętrzyna.  Życzę państwu wspaniałej zabawy. Bawcie się dobrze – zwrócił się do wypełnionego widzami niemal  do ostatniego miejsca Amfiteatru burmistrz  Kętrzyna  Ryszard Niedziółka.

To właśnie w Amfiteatrze i w jego otoczeniu na uczestników parady i licznie przybyłych mieszkańców czekało wiele  atrakcji.  Plac Zabaw przy ul. Kajki zamienił się w miasteczko dla całych rodzin. Natomiast wieczorem widzowie mieli prawdziwą  muzyczną ucztę w towarzystwie najbardziej rozpoznawalnych gwiazd polskiej estrady. Na scenie pojawił się znany szczególnie starszej publiczności zespół „Czerwone gitary” , który od ponad 50-ciu lat wzrusza swoimi piosenkami, a ich przeboje jak chociażby : “No bo ty się boisz myszy”, “Ciągle pada”  czy “Płoną góry, płoną lasy” śpiewa już trzecie pokolenie Polaków . Nic więc dziwnego, że zespół porwał do wspólnej zabawy  i  wspólnego wykonywania wielu znanych utworów wszystkich widzów.

Po ‘Czerwonych gitarach” przed kętrzyńską publicznością zaprezentował się  Andrzej Piaseczny, charyzmatyczny artysta obdarzony nieprzeciętnym, ciepłym głosem, który w ciągu kilku lat stał się czołową postacią krajowej sceny muzycznej. Artysta należy bowiem do czołówki polskich wokalistów i autorów tekstów specjalizujących się w szeroko pojętej muzyce pop. Gospodarzami i zarazem konferansjerami piątkowego wieczoru, byli znani chociażby ze srebrnego ekranu  Grzegorz Halama oraz Mariusz Korpoliński.

Mimo dość chłodnej tego wieczoru aury  kętrzyński amfiteatr przeżył prawdziwe oblężenie widzów. Ci, dla których koncerty gwiazd nie były najważniejsze mieli również do dyspozycji miejsca w pobliskim ogródku piwnym.

Dzisiaj (sobota)  przed nami  kolejny dzień atrakcji, a wśród nich między innymi zaprezentują się:  „Projekt Legendy” czyli kwartet, który objawił się na muzycznej scenie Kętrzyna po raz pierwszy w roku 2017. Tworzą go doświadczeni muzycy związani z zespołami Synkopa i Dr Watt, Szymon Wydra z zespołem Carpe Diem , oraz zespół HAPPYSAD , który powstał w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej i od lat jest jednym z najpopularniejszych polskich zespołów.

fj

Kultura

Uczcijmy Dzień Kobiet wyjątkowym muzycznym wydarzeniem

Kętrzyńskie Centrum Kultury oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych serdecznie zapraszają już 11 marca o godz. 18:00 na koncert online pod hasłem Kobieca Przystań połączonego z debatą o przemocy wobec kobiet „Nasz głos ma znaczenie”. Muzyczną gwiazdą wieczoru będzie Krzysztof Antkowiak.

Krzysztof Antkowiak – pianista, wokalista, kompozytor, producent. Jest jednym z najbardziej charakterystycznych i charyzmatycznych wokalistów swojego pokolenia. Popularność zdobył jako nastolatek pod koniec lat 80 utworem „Zakazany owoc”. Współpracował z Grzegorzem Ciechowskim, Edytą Górniak i Justyną Steczkowską. W międzyczasie pisał muzykę do filmów dokumentalnych dla innych wykonawców.

Debata o przemocy wobec kobiet „Nasz głos ma znaczenie!”

Przemoc wobec kobiet i dziewcząt jest jednym z najczęstszych naruszeń praw człowieka na świecie, do którego dochodzi wielokrotnie każdego dnia, w każdym zakątku globu. Prowadzi ona do poważnych krótko i długoterminowych fizycznych, ekonomicznych i psychicznych konsekwencji dla kobiet i dziewcząt, uniemożliwiając im pełne i równe uczestnictwo w życiu społecznym. Skala oddziaływania tego procederu, zarówno w życiu jednostek i rodzin, jak i całego społeczeństwa, jest ogromna. Sytuacja spowodowana pandemią COVID-19 – w tym zwiększona izolacja, ograniczona mobilność, stres i niepewność ekonomiczna – doprowadziły do alarmującego nasilenia się przemocy domowej.

W tym temacie wypowiedzą się zaproszeni goście:

Małgorzata Biały – specjalista w zakresie pomocy ofiarom przemocy w rodzinie

Daniel Sapiński – terapeuta uzależnień i specjalista pomocy ofiarom przemocy w rodzinie

Monika Karanowska – pedagog szkolny

Wydarzenie online dostępne będzie od godz. 18:00 na profilu facebook Kętrzyńskiego Centrum Kultury oraz na antenie Telewizji KTK.

Czytaj dalej »

Kultura

TEATR PRZY STOLIKU -„AKOMPANITATOR” – ODWOŁANY!

W związku z nowymi restrykcjami wprowadzonymi od 27 lutego dla województwa warmińsko-mazurskiego wydarzenie TEATR PRZY STOLIKU -„AKOMPANITATOR” zostaje ODWOŁANE!

Czytaj dalej »

Kultura

TEATR PRZY STOLIKU „AKOMPANIATOR” – 04 marca 2021 (czwartek) sala kinowo- widowiskowa KCK godz.18:00 (Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie kina Gwiazda od 26.02 (piątek) w godz:14:00-21:00 )

Fatalna tożsamość zakochanego: jest tym, który czeka… Motto zaczerpnięte z Rolanda Barthesa towarzyszy tragikomicznej opowieści Anny Burzyńskiej o obsesyjnej miłości pianisty do divy operowej, od 30. lat nieświadomej uczuć kotłujących się w duszy i umyśle jej skromnego akompaniatora. Ten zaś, owładnięty bezgraniczną miłością buduje swój wymarzony związek z ukochaną, ale… bez niej. Konsekwencje zmyślenia silniejszego od prawdy okażą się zaskakujące dla obu stron.

Czytają: Wiesława Szymańska i Maciej Mydlak

Czytaj dalej »

Wydawca

Kętrzyńskie Centrum Kultury
Ul. Sikorskiego 24 A
11-400 Kętrzyn

Redakcja

Plac Piłsudskiego 10/1
11-40 Kętrzyn, tel. 89 751 47 65
e-mail: naszemiastoketrzyn@wp.pl
Redaktor naczelny: Franciszek Jaroński

 

© Kętrzyńskie Centrum Kultury