Connect with us

Kultura

Pogoda musiała uznać zwycięstwo mieszkańców

Niestety,  z pogodą nie ma żartów. Potrafi ona popsuć każdą imprezę chyba, że jej uczestnicy nie poddadzą się . Tak  było podczas trzeciego (ostatniego) dnia święta miasta czyli Dni Kętrzyna.

Wprawdzie podczas imprezy, w czasie przeznaczonym dla dzieci na chwilę zaświeciło słońce a  Tulinki zapewniły im świetną zabawę,  to po niespełna godzinnych harcach niezbędne okazały się parasole. Na szczęście dzieci i ich rodzice dotrwali do końca programu biorąc udział w licznych konkursach i zabawach.

Niestety,  początek koncertu zespołu Pulse Genartion , którego występ poprzedził krótki występ chóru Uniwersytetu Trzeciego Wieku,  z uwagi a deszcz nie cieszył się już zbyt dużą frekwencją mieszkańców. Na szczęście to tylko początek, bo wystarczyła  bezdeszczowa chwila, aby amfiteatr zaczął się bardzo szybko wypełnić  widzami. Do dalszej zabawy w oczekiwaniu na koncert Stefano Terrazzino  zachęcił widzów dyrektor KCK Bartłomiej Zdanowicz wykonując osobiście kilka znanych piosenek polskich artystów czym bez wątpienia  bardzo pozytywnie zaskoczył wiele osób. Natomiast wspaniałe show i koncert gwiazdy włoskiej piosenki , który porwał widzów do wspólnej zabawy poprzedził jeszcze jeden akcent , kiedy na scenie pojawili się burmistrz Kętrzyna Ryszard Niedziółka wraz z zastępcą Maciejem Wróblem.

– Dziękuję  Państwu za obecność i za to, że świetnie się bawiliście, a także  za wasz uśmiech towarzyszący trzem dniom kętrzyńskiego święta. Wprawdzie trochę pogoda próbowała popsuć szyki ale nie daliśmy się jej – podziękował obecnym w amfiteatrze burmistrz Ryszard Niedziółka.

Z kolei jego zastępca Maciej Wróbel dodał:-  Już dzisiaj zastanawiamy się, czym was zaskoczyć za rok. Mamy na to „niecny” plan ale jeszcze go nie zdradzimy – wyjawił. Jaki to plan? Okaże się za rok.

Zastępca burmistrza poinformował także, że wkrótce na licytację dla Kingi Kołakowskiej zostanie  przekazany  plakat z autografami artystów, którzy wystąpili na Dniach Kętrzyna.

Mimo  wielokrotnych „pojedynków” z  kaprysami pogody, trzydniową imprezę Dni Kętrzyna należy uznać za bardzo udaną.  Jej organizatorzy zadbali o to,  aby kętrzynianie bez względu na wiek znaleźli coś, co wybudziło ich zainteresowania i niosło ze sobą wiele radosnych chwil pozwalając tym samym  mile spędzić ten lipcowy weekend.

Fj

Kultura

Uczcijmy Dzień Kobiet wyjątkowym muzycznym wydarzeniem

Kętrzyńskie Centrum Kultury oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych serdecznie zapraszają już 11 marca o godz. 18:00 na koncert online pod hasłem Kobieca Przystań połączonego z debatą o przemocy wobec kobiet „Nasz głos ma znaczenie”. Muzyczną gwiazdą wieczoru będzie Krzysztof Antkowiak.

Krzysztof Antkowiak – pianista, wokalista, kompozytor, producent. Jest jednym z najbardziej charakterystycznych i charyzmatycznych wokalistów swojego pokolenia. Popularność zdobył jako nastolatek pod koniec lat 80 utworem „Zakazany owoc”. Współpracował z Grzegorzem Ciechowskim, Edytą Górniak i Justyną Steczkowską. W międzyczasie pisał muzykę do filmów dokumentalnych dla innych wykonawców.

Debata o przemocy wobec kobiet „Nasz głos ma znaczenie!”

Przemoc wobec kobiet i dziewcząt jest jednym z najczęstszych naruszeń praw człowieka na świecie, do którego dochodzi wielokrotnie każdego dnia, w każdym zakątku globu. Prowadzi ona do poważnych krótko i długoterminowych fizycznych, ekonomicznych i psychicznych konsekwencji dla kobiet i dziewcząt, uniemożliwiając im pełne i równe uczestnictwo w życiu społecznym. Skala oddziaływania tego procederu, zarówno w życiu jednostek i rodzin, jak i całego społeczeństwa, jest ogromna. Sytuacja spowodowana pandemią COVID-19 – w tym zwiększona izolacja, ograniczona mobilność, stres i niepewność ekonomiczna – doprowadziły do alarmującego nasilenia się przemocy domowej.

W tym temacie wypowiedzą się zaproszeni goście:

Małgorzata Biały – specjalista w zakresie pomocy ofiarom przemocy w rodzinie

Daniel Sapiński – terapeuta uzależnień i specjalista pomocy ofiarom przemocy w rodzinie

Monika Karanowska – pedagog szkolny

Wydarzenie online dostępne będzie od godz. 18:00 na profilu facebook Kętrzyńskiego Centrum Kultury oraz na antenie Telewizji KTK.

Czytaj dalej »

Kultura

TEATR PRZY STOLIKU -„AKOMPANITATOR” – ODWOŁANY!

W związku z nowymi restrykcjami wprowadzonymi od 27 lutego dla województwa warmińsko-mazurskiego wydarzenie TEATR PRZY STOLIKU -„AKOMPANITATOR” zostaje ODWOŁANE!

Czytaj dalej »

Kultura

TEATR PRZY STOLIKU „AKOMPANIATOR” – 04 marca 2021 (czwartek) sala kinowo- widowiskowa KCK godz.18:00 (Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie kina Gwiazda od 26.02 (piątek) w godz:14:00-21:00 )

Fatalna tożsamość zakochanego: jest tym, który czeka… Motto zaczerpnięte z Rolanda Barthesa towarzyszy tragikomicznej opowieści Anny Burzyńskiej o obsesyjnej miłości pianisty do divy operowej, od 30. lat nieświadomej uczuć kotłujących się w duszy i umyśle jej skromnego akompaniatora. Ten zaś, owładnięty bezgraniczną miłością buduje swój wymarzony związek z ukochaną, ale… bez niej. Konsekwencje zmyślenia silniejszego od prawdy okażą się zaskakujące dla obu stron.

Czytają: Wiesława Szymańska i Maciej Mydlak

Czytaj dalej »

Wydawca

Kętrzyńskie Centrum Kultury
Ul. Sikorskiego 24 A
11-400 Kętrzyn

Redakcja

Plac Piłsudskiego 10/1
11-40 Kętrzyn, tel. 89 751 47 65
e-mail: naszemiastoketrzyn@wp.pl
Redaktor naczelny: Franciszek Jaroński

 

© Kętrzyńskie Centrum Kultury