Connect with us

Piłka nożna

Zakończenie Letniej Kętrzyńskiej Ligi Orlika 2019

IV edycja Letniej Kętrzyńskiej Ligi Orlika dobiegła końca. W rozgrywkach wzięło udział 8 drużyn, które rozegrały w systemie „każdy z każdym” 28 meczów. Mecze odbywały się na dwóch boiskach „Orlik” – ul. Poznańska i ul.Moniuszki.

Turniej pod nazwą Letnia Kętrzyńska Liga Orlika był dedykowany wyłącznie dla drużyn amatorskich.    – Cieszy mnie fakt, że w tegorocznej edycji rozgrywek wzięło udział 8 drużyn. Wszystkim drużynom biorącym udział w rozgrywkach, bez względu na zajęte miejsce, należą się pochwały chociażby za zaangażowanie – ocenia Krzysztof Krupienik, pracownik kętrzyńskiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Od początku rozgrywek zdecydowanym faworytem była drużyna „Penerzy”, która w 7 kolejkach nie poniosła żadnej straty punktowej.

Drużyna „Penerzy” – zwycięzcy turnieju

Zakończenie rozgrywek ligowych „Orlika” odbyło się wczoraj (12 lipca) na boisku „Orlik” przy ul. Moniuszki. Wziął w nim udział Burmistrz Miasta Kętrzyn Ryszard Niedziółka, który podziękował organizatorom za przygotowanie i przeprowadzenie rozgrywek oraz zawodnikom za udział i walkę fair play.  Burmistrz wręczył również zespołom, które znalazły się poza na podium  puchary za udział w rozgrywkach, a zawodnikom trzech najlepszych drużyn wraz z pucharami również medale. Nie zapomniano także o statuetkach dla najlepszych zawodników rozgrywek.

Zwycięzcą IV edycji Letniej Kętrzyńskiej Ligi Orlika została drużyna  „Penerzy”, miejsce drugie przypadło drużynie „Extreme Team”, a miejsce trzecie drużynie „Krizzo”. Pozostałe drużyny biorące udział w turnieju zajęły miejsca: 4. „Beatrayer”, 5. „Łatwopalni”, 6. „Filipowka”, 7. „KWB”, 8. „Kenia 600”. Królem strzelców został Krzysztof Łastówka,  najlepszym bramkarzem Paweł Krawiec, a statuetka MVP trafiła do rąk Daniela Gołębiowskiego.

Animatorem i pomysłodawcą rozgrywek, przy współpracy z MOSiR, był Maciej Duczek, który przyczynił się bezpośrednio do tego, że ta  impreza dla amatorów weszła na stałe do kalendarza imprez sportowych miasta.

fj

Piłka nożna

Puchar pozostał w Kętrzynie. XII Memoriał im. Adama Dydzińskiego

W sobotę, 13 lutego, na boisku MOSiR przy ul. Kazimierza Wielkiego odbył się XII Memoriał im. Adama Dydzińskiego. W rywalizacji na śnieżnym boisku wzięły udział 3 zespoły: Lechia Gdańsk, Stomil Olsztyn, Granica Kętrzyn. Swoją obecnością Memoriał zaszczycili: Burmistrz Ryszard Niedziółka, najbliżsi członkowie rodziny Adama – żona Beata i siostra Jagoda oraz przyjaciele.

Oficjalnego otwarcia XII Memoriału im. Adama Dydzińskiego dokonał Burmistrz Miasta Kętrzyn Ryszard Niedziółka życząc piłkarzom sportowej i bezkontuzyjnej rywalizacji.

 Z kolei siostra Adama- Jagoda Lubowiecka wspominając brata powiedziała:

– Cały czas jestem wdzięczna za pamięć o bracie. Chcę się też zwrócić do młodzieży bowiem postawa jaką prezentował Adam jest godna naśladowania. Wiem, bo spotykam się z ludźmi, którzy opracowują wiele publikacji dotyczących niepodległości i mówią mi wręcz, że najczęściej piszą o ludziach żyjących ale często – jak twierdzą – umieścić chcą wizerunek nieżyjącego już brata zwłaszcza, że niemal w każdej publikacji dotyczącej Warmii i Mazur Adam przewija się jako człowiek niezłomny i wierny swoim poglądom.

Po wielogodzinnej rywalizacji na boisku, w tym roku główne trofeum – puchar – pozostał w Kętrzynie. Granica Kętrzyn po remisie ze Stomilem Olsztyn 2:2 udanie rozstrzygnęła mecz na swoją korzyść pokonując rywali  w rzutach karnych 4:3. Z kolei w spotkaniu z Lechią Gdańsk, wynik meczu ustalony został już w pierwszej połowie, w której Granica strzeliła dwie bramki i z takim wynikiem zakończyła mecz.

Drugie miejsce przypadło w udziale piłkarzom Stomilu Olsztyn, a trzecie Lechii Gdańsk. Wszystkie zespoły zostały nagrodzone pucharami, a wręczała je Jagoda Lubowiecka – siostra Adama Dydzińskiego. Ponadto najlepszych piłkarzy poszczególnych zespołów wyróżniono pamiątkowymi statuetkami, które wręczył piłkarzom prezes KKS Granica Karol Lizurej. Otrzymali je:   najlepszy zawodnik Stomilu Olsztyn – Dawid Grablewski, najlepszy zawodnik Lechii Gdańsk – Mateusz Śmiglewski, najlepszy zawodnik Granicy Kętrzyn – Łukasz Swacha – Sock. Królem strzelców ( 3 strzelone bramki)  został Marcin Dwulat – Granica Kętrzyn.

***

Śp. Adam Dydziński „Dudi” – był człowiekiem wielkiego serca, patriotą walczącym o wolną i niepodległą Polskę m.in. w strukturach Polskiej Partii Niepodległościowej oraz Federacji Młodzieży Walczącej. Był założycielem FMW Region Warmia i Mazury, wydawcą pism bezdebitowych m.in.: „Larwa” i „Sąd Kapturowy”. Cichy i skromny, odważny, aktywny i twórczy, pozostał za życia mało doceniony. Odszedł do Pana – 28 lutego 2007, będąc w sile wieku, nie doczekawszy swoich 40 urodzin. Osierocił żonę i dwie wspaniałe córeczki. Pozostał w pamięci swoich przyjaciół jako jeden z najbardziej aktywnych działaczy niepodległościowych, do końca swoich dni zaangażowany w służbę Ojczyźnie. Kochał sport a zwłaszcza piłkę nożną. Jak co roku, najbliższa rodzina i przyjaciele oddają mu hołd składając wizytę na grobie na Cmentarzu Komunalnym w Kętrzynie.

Czytaj dalej »

Piłka nożna

XII Memoriał Adama Dydzińskiego – 13 lutego 2021 r. godz. 11.00 (stadion przy ul. Kazimierza Wielkiego 12a – bez udziału publiczności)

Czytaj dalej »

Piłka nożna

3:1. WYGRANA Z PISĄ PO DOBREJ GRZE

W meczu 18 kolejki forBET IV ligi po ciekawym meczu i dobrej grze pokonujemy mocną w tym sezonie drużynę Pisy Barczewo 3:1 (1:0). Był to zarazem pierwszy mecz rozgrywanej „awansem” rundy wiosennej i ostatni mecz „u nas” przed przerwą zimową.

Walka, zaangażowanie i kolektyw to składowe, które zadecydowały o końcowym wyniku wczorajszego spotkania. Tak jak w przegranym meczu derbowym z Korszami widocznym był brak tych walorów z naszej strony, tak wczoraj zmieniło się to o 180 stopni i wpłynęło na przebieg gry oraz końcowy sukces. Od pierwszych do ostatnich minut meczu widać było wyraźnie pozytywne nastawienie drużyny i zaangażowaną walkę w zdobycie trzech punktów. Tak też się stało, a „po drodze” zdobyliśmy trzy bramki i zmarnowaliśmy jeszcze kilka okazji wykreowanych po składnych akcjach. Pierwszy gol to trafienie Mateusza Jońcy, który atakując do końca zawodnika Pisy wykorzystał jego zawahanie w ich polu karnym, odebrał mu piłkę i pokonał bramkarza barczewian. Piłkę w pole karne Pisy wcześniej dorzucał Łukasz Swacha. W 54 minucie piłkę na naszej połowie przechwycił Marcin Swacha i szybko zagrał ją do Tomka Bobrowskiego, który „po profesorsku” wypatrzył i dograł ją do wychodzącego na wolną pozycję Piotra Dominika. Piotrek był w 100% sytuacji, ale zamiast uderzać szukał jeszcze podaniem Marcina Dwulata, który jednak nie zdołał strzelić celnie. Szczęśliwie piłka trafiła ponownie do Piotrka, który już z najbliższej odległości wpakował ją do siatki. Barczewianie mogli złapać „wiatr w żagle” po zdobyciu gola kontaktowego w 79 minucie, gdy po naszym ataku wyprowadzili szybki i składny kontratak zakończony golem Malanowskiego. My jednak zachowaliśmy czujność i pozytywną agresję w grze do końca. Mało tego, bo w ostatniej akcji meczu dobijamy gości trzecim trafieniem. Z naszej połowy rzut wolny egzekwował Mateusz Jońca, który kikudziesięciometrowym, celnym crossem podał piłkę dla Łukasza Swachy. Łukasz zwiódł obrońcę i najpierw uderzył, swoją lepszą, lewą nogą, ale bramkarz odbił to z powrotem pod jego nogi. Dobitka prawą nogą była już skuteczna.

W meczu 19 kolejki forBET IV ligi  21 listopada o godzinie 13.00 gramy w Ornecie z Błękitnymi. Będzie to ostatnie spotkanie w tym roku.

Skład: Papliński, Kolesnyk, Koprucki, Czerniakowski, Jońca, M.Swacha, Brych, Dominik, Bobrowski, Ł. Swacha, Dwulat (75′ Schlass)

Rezerwowi: Kotkowski, Wołowik, Butkiewicz, Schlass, Jaskólski

Źródło i foto: http://kksgranicaketrzyn.pl/31-wygrana-z-pisa-po-dobrej-grze/

Czytaj dalej »

Wydawca

Kętrzyńskie Centrum Kultury
Ul. Sikorskiego 24 A
11-400 Kętrzyn

Redakcja

Plac Piłsudskiego 10/1
11-40 Kętrzyn, tel. 89 751 47 65
e-mail: naszemiastoketrzyn@wp.pl
Redaktor naczelny: Franciszek Jaroński

 

© Kętrzyńskie Centrum Kultury