Connect with us

Siatkówka

Finał Grand Prix w Siatkówce Plażowej Mężczyzn

W sobotę, 13 lipca 2019 r. na boiskach Kompleksu Rekreacyjno – Sportowego “Kętrzynianka” odbył się Finał Grand Prix w Siatkówce Plażowej Mężczyzn. W turnieju wzięło udział 11 drużyn z regionu.

Po niezwykle emocjonującej rywalizacji, mecz finałowy o pierwsze miejsce mieli zagrać Kamil Kołodziejczak i Dawid Czerniawski (Olsztyn) z parą Patryk Kulbaka i Błażej Masłowski (Bartoszyce/Giżycko). Jednak Dawid Czerniawski doznał kontuzji i w efekcie mecz się nie odbył, a para zajęła drugie miejsce. Tym samym zwycięzcami w kętrzyńskim Grand Prix w Siatkówce Plażowej Mężczyzn została  para Patryk Kulpaka i Błażej Masłowski. Trzecie miejsce zajęła natomiast para Marek Khun i Sebstian Surowik (Wilczkowo/Olsztyn), a czwarte najmłodsza para turnieju Szymon Zalewski i Andrzej Karbanik (Kętrzyn/Lidzbark Warmiński).

Z przebiegu turnieju  oraz ilości par biorących udział w kętrzyńskim Finale Grand Prix w Siatkówce Plażowej Mężczyzn wynika, że siatkówka plażowa w wydaniu żeńskim jak i męskim na stałe zagościła w naszym mieście i obejmuje swoim zasięgiem coraz liczniejsze grono miłośników tej dyscypliny sportowej.

fj

Siatkówka

Piłka siatkowa dziewcząt. Młodziczki MKS MOSiR za silne dla rywalek z Braniewa

27 stycznia w Hali Mistrzów odbyły się dwa mecze siatkarskie I fazy play – off  (zasadniczy i rewanżowy) w ramach Ligi Wojewódzkiej Młodziczek. Rywalkami siatkarek MKS MOSiR Kętrzyn były siatkarki SPS Sparty Braniewo. Oba, pełne emocjonujących zwrotów, mecze zakończyły się zwycięstwem kętrzynianek.

Wprawdzie już od pierwszych piłek widać było, że młode siatkarki z Braniewa nie przyjechały do Kętrzyna bez szans na wygraną. Jednak szanse – szczególnie w zmaganiach sportowych – często można tylko rozpatrywać teoretycznie bowiem, szczególnie w przypadku gier zespołowych, weryfikuje je boisko. Tak było i tym razem. Pierwszego seta siatkarki MKS-u wygrały pewnie od początku kontrolując przebieg gry. Końcowy wynik brzmiał 25:15. W drugim secie rywalki podniosły poprzeczkę ale po kilku własnych błędach musiały uznać wyższość kętrzynianek. Końcowy wynik drugiego seta brzmiał 25:19, a cały mecz zakończył się wynikiem 2:0.

Do drugiego meczu (rewanżowego) siatkarki z Braniewa przystąpiły z jeszcze większym zaangażowaniem. W pewnym momencie prowadziły z siatkarkami MKS-u 14:10. Kętrzynianki po kilku uwagach trenerki Agnieszki Prewedy szybko jednak poprawiły grę i doprowadziły do remisu 18:18. Od tego momentu dołożyły rywalkom jeszcze kilka udanych zagrywek i ostatecznie wygrały seta 20:19.  Drugi set tego meczu toczył się już pod dyktando siatkarek MKS-u, które od pierwszych udanych zagrań objęły kilkupunktowe prowadzenie i nie pozwoliły siatkarkom SPS Sparty Braniewo odebrać prowadzenia do końca seta. Ostatecznie set ten zakończył się wygraną kętrzynianek 25:14, a cały dwumecz 4:0.

– Bardzo się cieszę przede wszystkim z tego jak zagrały dziewczyny mimo, że popełniły kilka błędów, a mam tu na myśli typowe błędy komunikacyjne. Nie mniej jednak wszystkie elementy, które były wcześniej przećwiczone i  ustalone przed meczami zostały zrealizowane na boisku – mówi trenerka dziewcząt MKS MOSiR Agnieszka Preweda.

Wyższość umiejętności siatkarek z Kętrzyna podkreśla również trener SPS Sparty Braniewo Tomasz Jodko.

– Na treningach dziewczęta Sparty grały o wiele lepiej. Dzisiaj popełniły jednak zbyt wiele błędów niewymuszonych, które są niedopuszczalne. Jedynym usprawiedliwieniem jest to, że są najmłodszym zespołem w lidze. Występ moich siatkarek oceniam na czwórkę z minusem. Wszystko jednak jeszcze przed nami, a dzisiaj wygrał  po prostu zespół lepszy – ocenia Tomasz Jodko.

Co oznacza wygrana siatkarek MKS MOSiR?

Dwa wygrane mecze powodują, że młodziczki MKS – u będą grać w drugiej fazie play – off, a ich rywalkami będą siatkarki SMS Chemika Olsztyn – zespołu, który zajął pierwsze miejsce w  grupie bez straty seta. 

– Czeka nas bardzo trudny mecz. Zespół, który wygra  będzie grać w finale, a przegrany o miejsca 5-8 – mówi trenerka kętrzynianek Agnieszka Preweda.

A zatem młodziczki MKS-u wtorkowymi meczami wykonały pierwszy krok w stronę Turnieju Finałowego o Mistrzostwo Warmii i Mazur. I oby mecz z SMS Chemik Olsztyn przyniósł siatkarkom MKS MOSiR Kętrzyn kolejne – jakże ważne zwycięstwo.

Czytaj dalej »

Siatkówka

I Turniej Eliminacyjny Kinder + Sport w Kętrzynie. Dobra postawa młodych kętrzyńskich siatkarek i siatkarzy

Przez sobotę i niedzielę (23-24 stycznia) na hali MOSiR przy ul. Kazimierza Wielkiego oraz Hali Mistrzów przy ul. Moniuszki trwały rozgrywki  młodych siatkarek i siatkarzy z regionu  o puchar Kinder + Sport. Był to pierwszy  turniej eliminacyjny z zaplanowanych  sześciu. Młode siatkarki w sobotę, a siatkarze w niedzielę rywalizowali  w „dwójkach”,  „trójkach” i „czwórkach”.

Dlaczego w Kętrzynie? –  Przede wszystkim dlatego, że pierwszy turniej eliminacyjny był najliczniejszy. W tej edycji walczy prawie 100 zespołów,   a tutaj mamy warunki do sprawnego przebiegu turnieju   i  świetną pomoc ze strony MOSiR-u Kętrzyn – mówi  Magdalena Gago  koordynator wojewódzki turnieju.

Jak zatem wypadły w turnieju kętrzyńskie adeptki i adepci siatkówki?

Miasto Kętrzyn reprezentowały 34 dziewczęta z klas III-VI startując  w trzech kategoriach: dwójki, trójki i czwórki siatkarskie. Dziewczęta miały możliwość porównania swoich umiejętności siatkarskich z koleżankami z innych klubów. ,, Dwójeczki” rocznik 2010 i młodsi  grające w barwach UKS ,, Bad- Max”  zaprezentowały się bardzo dobrze.  W tej kategorii wystawionych zostało  10 zespołów. W 1/8 finału znalazło się 5 drużyn. Najmłodsze zawodniczki szlifowały swoje umiejętności i zdobywały doświadczenie. W kategorii ,, trójek’’ siatkarskich w barwach MKS MOSiR startowała jedna drużyna, a w ,, czwórkach’’ dwie drużyny. Dziewczęta pokazały wysoki poziom swoich umiejętności zajmując wysokie lokaty. W finałowej ósemce poszczególne miejsca zajęły drużyny:

,, 2” siatkarskie:

III miejsce – Amelia Warych, Maja Zabłotna, Lena Konieczna

V miejsce- Natasza Wyszomirska, Hanna Jowsa, Celina Preweda

VIII miejsce- Lena Bokwa,Wiktoria Konieczna,Malwina Wiśniewska

,,3” siatkarskie:

IV miejsce– Aleksandra Czepułkowska, Iga Fiodorowicz, Maria Kaliszewska, Alissa Kahynceva, Lena Jasiecka

,,4” siatkarskie:

 III miejsce – Zofia Preweda, Daria Dymańska, Julia Golińska, Julia Klepadło i wypożyczona z LUKS Wilczek Wilkowo Sonia Klecan.

V miejsce – Marcelina Bałdyga, Aurelia król, Amelia Towgin, Wiktoria Gagdzis, Amelia Muczyńska

W grupie chłopców Kętrzyn reprezentowały dwa zespoły MKS MOSiR – zespół „dwójek” i „czwórek” prowadzone przez trenera Jarka Markowskiego.

Świetnie spisała się drużyna „dwójek’ w składzie Kuba Markowski i  Adam Kwiatkowski, którzy zajęli w turnieju pierwsze miejsce  i nie stracili ani jednego seta. W półfinale pokonali drużynę AZS Olsztyn, a w finale inną olsztyńską ekipę KurianVolley. Nieco gorzej poszło ich starszym kolegom w kategorii „czwórek”, którzy w zaciętej rywalizacji  kończonej często grą na przewagi zakończyli udział w turnieju na piątym miejscu.

Gratulacje dla kętrzyńskich adeptów siatkówki za postawę na boiskach siatkarskich i godne reprezentowanie miasta. Kolejny – II turniej eliminacyjny odbędzie  się w dniach 6-7 lutego 2021 r. w Bartoszycach.

+++

Kinder Joy of moving to program z zakresu społecznej odpowiedzialności realizowany przez Grupę Ferrero. W Polsce program Kinder Joy of moving prowadzony jest od 2007 roku, a towarzyszy mu hasło – NIECH RADOŚĆ ZAWSZE WYGRA!. Odkrywa  tym samym formułę opartą  przede wszystkim na zabawie oraz radości jaką daje bycie aktywnym. Pierwszym z projektów jakie zostały podjęte w Polsce w ramach programu Kinder Joy of moving była współpraca z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej przy realizacji Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce dla dziewcząt i chłopców. Celem realizacji projektu jest promocja aktywnego stylu życia wśród najmłodszych, jak również samej siatkówki, jako dyscypliny, która uczy, bawi i wychowuje!

Czytaj dalej »

Siatkówka

Piłka siatkowa dziewcząt. Przegrana i udany rewanż siatkarek MKS MOSiR

W niedzielę, 13 grudnia na hali Mistrzów Sportu  odbyły się dwa mecze siatkarskie (zasadniczy i rewanżowy) w ramach Ligi Wojewódzkiej Młodziczek  pomiędzy drużynami MKS MOSiR Kętrzyn i UMKS „Mikro” Ełk. Wyniki meczów miały zdecydować o trzecim miejscu w fazie grupowej .

O ile kętrzynianki po bardzo wyrównanej i emocjonującej grze pierwszy mecz ( mając duże szanse na zwycięstwo) przegrały  0:2 (21:25 i 25:27) to w  drugim meczu (rewanżowym) udanie zrewanżowały  się rywalkom wygrywając  2:0 (25:22 i 27:25).

– Pierwszy mecz był również do wygrania, zwłaszcza, że  moje dziewczyny  w drugim secie prowadziły kilkoma punktami (20:15) ale niestety nie udało się. Emocje wzięły górę i rywalki szybko odrobiły straty. W efekcie wygrały również drugiego seta i mecz zakończył się przegraną 2:0 – mówi trenerka Kętrzynianek Agnieszka Preweda.

Drugi (rewanżowy mecz) również nie wskazywał zwycięzcy, a gra często przyjmowała charakter gry „punk za punkt”. Pierwszego seta wygrały jednak  siatkarki MKS MOSiR 25:22. Jeszcze bardziej emocjonująca gra przebiegała w drugim secie, który  po grze na przewagi również zakończył się zwycięstwem kętrzynianek 27:25.

– Bez wątpienia oba  mecze były godne trzeciego miejsca w grupie bo spotkały się dwa zespoły na podobnym poziomie  Tak naprawdę o wygranej decydowały końcówki setów. Teraz o zajęciu trzeciego miejsca będą się liczyć małe punkty – podsumowuje rywalizację na parkiecie  Agnieszka Preweda.

Czytaj dalej »

Wydawca

Kętrzyńskie Centrum Kultury
Ul. Sikorskiego 24 A
11-400 Kętrzyn

Redakcja

Plac Piłsudskiego 10/1
11-40 Kętrzyn, tel. 89 751 47 65
e-mail: naszemiastoketrzyn@wp.pl
Redaktor naczelny: Franciszek Jaroński

 

© Kętrzyńskie Centrum Kultury