Connect with us

Siatkówka

Finał Grand Prix w Siatkówce Plażowej Mężczyzn

W sobotę, 13 lipca 2019 r. na boiskach Kompleksu Rekreacyjno – Sportowego “Kętrzynianka” odbył się Finał Grand Prix w Siatkówce Plażowej Mężczyzn. W turnieju wzięło udział 11 drużyn z regionu.

Po niezwykle emocjonującej rywalizacji, mecz finałowy o pierwsze miejsce mieli zagrać Kamil Kołodziejczak i Dawid Czerniawski (Olsztyn) z parą Patryk Kulbaka i Błażej Masłowski (Bartoszyce/Giżycko). Jednak Dawid Czerniawski doznał kontuzji i w efekcie mecz się nie odbył, a para zajęła drugie miejsce. Tym samym zwycięzcami w kętrzyńskim Grand Prix w Siatkówce Plażowej Mężczyzn została  para Patryk Kulpaka i Błażej Masłowski. Trzecie miejsce zajęła natomiast para Marek Khun i Sebstian Surowik (Wilczkowo/Olsztyn), a czwarte najmłodsza para turnieju Szymon Zalewski i Andrzej Karbanik (Kętrzyn/Lidzbark Warmiński).

Z przebiegu turnieju  oraz ilości par biorących udział w kętrzyńskim Finale Grand Prix w Siatkówce Plażowej Mężczyzn wynika, że siatkówka plażowa w wydaniu żeńskim jak i męskim na stałe zagościła w naszym mieście i obejmuje swoim zasięgiem coraz liczniejsze grono miłośników tej dyscypliny sportowej.

fj

Siatkówka

Finał Wojewódzki Kinder+ Sport Dziewcząt i Chłopców w Piłce Siatkowej

W dniach 27-28 czerwca w hali MOSiR odbył się Finał Wojewódzki Kinder+ Sport Dziewcząt i Chłopców w Piłce Siatkowej. Łącznie w mistrzostwach wzięło  udział 36 zespołów (18 zespołów dziewcząt i 18 zespołów chłopców) z regionu, w tym 5 z Kętrzyna (3 zespoły dziewcząt i 2 chłopców).

Pierwszego dnia zmagań (27 czerwca)w finale wojewódzkim w kategorii „trójki” zawodniczki MKS MOSIR zajęły odpowiednio III i IV miejsce, natomiast w czwórkach dziewczęta zajęły III miejsce. Niestety, tylko dwa pierwsze miejsca premiowały udział w finałach w Zabrzu. Dziewczęta zrobiły doskonałą robotę, mimo braku awansu.

– Z występu dziewczyn jestem zadowolona. Mecze zagrały na bardzo wysokim poziomie i niewiele im zabrakło do awansu na finały ogólnopolskie. Wiem, że ciężko trenowały i naprawdę doskonale się zaprezentowały. Zajęcie trzeciego czy czwartego miejsca w województwie to również istotny dorobek i za to im dziękuję. Niestety, a może stety, w sporcie już tak jest, że zwycięzca może być tylko jeden – ocenia występ siatkarek MKS MOSIR trenerka Agnieszka Preweda.

W drugim dniu finału (28 czerwca) na parkiet wyszli chłopcy, którzy podobnie jak dziewczęta o prawo udziału w finale ogólnopolskim rywalizowali w kategoriach dwójki, trójki i czwórki. Łącznie na parkiecie pojawiło się 18 drużyn, a wśród nich dwie drużyny chłopców w Kętrzyna. Jedna drużyna w kategorii „dwójek” (Kuba Markowski, Adam Kwiatkowski) oraz jedna drużyna w kategorii „trójek” (Jakub Nietrzeba, Błażej Markowski, Krzysztof Wójtowicz i Patryk Panewski). Ostatecznie drużyna „dwójek” zajęła czwarte miejsce, a drużyna „trójek” piąte.

– Chłopcy grali bardzo dobrze ale zabrakło nieco szczęścia. Przede wszystkim byli nieco zestresowani i to chyba miało zasadniczy wpływ na końcowe wyniki. Nie mniej jednak jestem z chłopców zadowolony. Szczególnie z „trójki”, która zagrała dwa świetne mecze z zespołami będącymi od początku faworytami finałów mistrzostw wojewódzkich. Najważniejsze, że potrafili nawiązać równorzędną walkę, a zapewne jeszcze wiele sukcesów przed nimi – ocenia występ młodych siatkarzy MKS MOSiR ich trener Jarosław Markowski.

Co warto podkreślić, mecze chłopców, aczkolwiek krótko, ale bacznie obserwował Jerzy Mróz – Prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej.

Czytaj dalej »

Informacje miejskie

Kolejny trening w Kętrzynie prowadzony przez siatkarzy AZS Indykpol Olsztyn

Wizyta zawodników AZS Indykpolu Olsztyn była jednym z punktów Programu Partnerstwa Regionalnego realizowanego przez zespół siatkarski Indykpol. W ramach programu siatkarze tego klubu przeprowadzili na hali przy Szkol Podstawowej nr 4 kolejny już trening z młodymi kętrzyńskimi siatkarkami.

25 czerwca do Kętrzyna celem przeprowadzenia kolejnego już treningu z dziewczętami uprawiającymi siatkówkę przyjechali: trener AZS Indykpol Olsztyn Daniel Castellani, jeden z najlepszych trenerów na świecie, który doprowadził Polskę do tytułu mistrzów Europy oraz Mateusz Poręba i  Remigiusz Kapica – reprezentanci Polski Juniorów mający już za sobą doświadczenie gry w Plus Lidze. Trenerowi i siatkarzom towarzyszył Prezes AZS Indykpol Olsztyn Tomasz Jankowski.

– Jesteśmy tu na zaproszenie burmistrza Kętrzyna w ramach programu Partnerstwa Regionalnego. Mam nadzieję, że ten dzisiejszy trening będzie dla was niesamowitą frajdą. Mam też nadzieję, że będziecie przyjeżdżać do Olsztyna na nasze mecze i będziecie nasze mecze śledzić również w Telewizji Polsat – zwrócił się do dziewcząt obecnych na treningu Prezes AZS Indykpol Olsztyn Tomasz Jankowski  wręczając burmistrzowi Ryszardowi Niedziółce tablicę ze składem zespołu Indykpolu oraz pamiątkową koszulkę klubową.

Po krótkim powitaniu gości i wykonaniu pamiątkowego zdjęcia młode kętrzyńskie siatkarki przystąpiły do treningu pod okiem tak znamienitych gości. Szczególnym poważaniem cieszył się nie kto inny jak Daniel Castellani. Jego uwagi i podpowiedzi z zapałem i ogromnym zaangażowaniem wykonywały wszystkie dziewczęta nie ukrywając – co same podkreślały – że towarzyszą im również wielkie emocje.

Czytaj dalej »

Siatkówka

Kętrzyńskie siatkarki i siatkarze przygotowują się do mistrzostw województwa

Już w najbliższy weekend (27-28 czerwca) na hali MOSiR odbędzie się Finał Wojewódzki Kinder+ Sport Dziewcząt i Chłopców w Piłce Siatkowej. Kętrzyńscy najmłodsi adepci siatkarstwa w walce o tytuł mistrzowski i awans do Mistrzostw Polski wystąpią w 5 drużynach (trzy  drużyny dziewcząt i dwie chłopców).

Od kilku  tygodni kętrzyńskie siatkarki (uczennice klas sportowych „czwórki”) doskonalą swoje umiejętności siatkarskie pod nadzorem trenerki Agnieszki Prewedy.

– Trenujemy od momentu, kiedy pozwolono nam wejść na halę. Przygotowujemy się do finałów mistrzostw województwa w mini piłce siatkowej w rozgrywkach Kinder+ Sport. W tym roku zmienione zostały trochę zasady i mniej drużyn z województwa awansowało do finału. Nie mniej jednak nam udało się wprowadzić do finałów wojewódzkich 3 drużyny ( 2 drużyny w kategorii trójek siatkarskich – dziewczęta z rocznika 2008  i jedna drużyna w kategorii czwórek – rocznik 2007). Dziewczęta są uczennicami ze Szkoły Podstawowej nr 4 z klas sportowych – mówi Agnieszka Prweda i dodaje:

– Mam nadzieję, że nam się uda zwyciężyć. Jest to ważne ponieważ  tylko zwycięzca awansuje do rozgrywek na szczeblu Mistrzostw Polski. Po tzw. rundzie klasyfikacyjnej nasze pozycje były bardzo wysokie. Głęboko więc wierzę, że uda nam się uzyskać awans do rozgrywek na szczeblu Mistrzostw Polski.

Niezależnie od drużyn dziewczęcych w mistrzostwach wojewódzkich udział wezmą także dwie drużyny chłopców, których trenuje Jarosław Markowski. Jedna drużyna w kategorii „dwójek” (Kuba Markowski, Adam Kwiatkowski) oraz jedna drużyna w kategorii „trójek” (Jakub Nietrzeba, Błażej Markowski, Krzysztof Wójtowicz i Patryk Panewski).

A zatem trzymamy kciuki i życzymy młodym siatkarkom i siatkarzom Kętrzyna awansu.

Czytaj dalej »

Wydawca

Kętrzyńskie Centrum Kultury
Ul. Sikorskiego 24 A
11-400 Kętrzyn

Redakcja

Plac Piłsudskiego 10/1
11-40 Kętrzyn, tel. 89 751 47 65
e-mail: naszemiastoketrzyn@wp.pl
Redaktor naczelny: Franciszek Jaroński

 

© Kętrzyńskie Centrum Kultury