Connect with us

Wiadomości

Groził nożem przypadkowemu przechodniowi – usłyszał zarzut

Kętrzyńscy policjanci zatrzymali 57-letniego mężczyznę, który nożem kuchennym groził pozbawieniem życia przypadkowemu przechodniowi. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu. Zgodnie z postanowieniem prokuratora mieszkaniec Kętrzyna w ramach policyjnego dozoru będzie musiał trzy razy w tygodniu meldować się w komendzie. Otrzymał także zakaz opuszczania kraju.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie zatrzymali mężczyznę, który groził przypadkowemu mieszkańcowi miasta. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Był nietrzeźwy.

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, mężczyzna podejrzany jest o to, że 13 sierpnia br. przy ulicy Sikorskiego w Kętrzynie groził nożem pozbawieniem życia 35-letniemu mieszkańcowi miasta. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 57-latkowi zarzutu. Prokurator po zapoznaniu się z materiałami postępowania zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór oraz zakaz opuszczania kraju.

Za popełnione przestępstwo może grozić mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

st. sierż. Anna Baluta/ Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Kultura

Konkurs „Zielony Zakątek”

Trwa kolejna edycja konkursu na najładniejszy balkon i rabatę. Na zgłoszenia autorów „Zielonych Zakątków” organizatorzy czekają do 15 lipca.

Zgłoszenia do 10 lipca 2020r.

Zachęcamy do wzięcia udziału i pokazania swych pięknych i kolorowych miejsc.

Regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej Telewizja KTK: http://telewizjaktk.pl/…/zapraszamy-do-udzialu-w-konkursie…/

Czytaj dalej »

Sport

Turniej Siatkówki Plażowej Mężczyzn – 11 lipca 2020 godz. 10.00 (Kompleks Rekreacyjno – Sportowy „Kętrzynianka” ul. Szpitalna 1)

Czytaj dalej »

Wiadomości

Uroczyste ślubowanie nowo przyjętych i medale dla zasłużonych funkcjonariuszy W-MOSG

Dzisiaj w asyście pocztu sztandarowego Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej ślubowali nowo przyjęci funkcjonariusze. Podczas uroczystości Komendant oddziału gen. bryg. SG Robert Inglot wręczył również Medale za Długoletnią Służbę i Medale za Zasługi dla Straży Granicznej.

Słowa roty  wypowiedziało 6 funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy po szkoleniu zostaną skierowani do pełnienia służby w Placówkach Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. Komendant W-MOSG, pogratulował ślubującym wstąpienia w szeregi formacji.

Podczas uroczystości uhonorowano również funkcjonariuszy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał 10 zasłużonym Medal za Długoletnią Służbę. Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej, nadanym przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji odznaczono 9 osób.

Gen. bryg. SG Robert Inglot wyróżnionym życzył dalszych sukcesów w służbie.

Czytaj dalej »

Wydawca

Kętrzyńskie Centrum Kultury
Ul. Sikorskiego 24 A
11-400 Kętrzyn

Redakcja

Plac Piłsudskiego 10/1
11-40 Kętrzyn, tel. 89 751 47 65
e-mail: naszemiastoketrzyn@wp.pl
Redaktor naczelny: Franciszek Jaroński

 

© Kętrzyńskie Centrum Kultury