Connect with us

Wiadomości

Kolejni nietrzeźwi za kierownicą

Jednym z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa ruchu drogowego są właśnie nietrzeźwi kierujący. Takie zachowanie kierującego stwarza bezpośrednie zagrożenie zarówno dla kierowców, pasażerów jak i innych użytkowników dróg. W sobotę, 17 sierpnia  o godz. 21:00 oficer dyżurny kętrzyńskiej policji został poinformowany o prawdopodobnie nietrzeźwym kierującym. Zgłaszający bardzo dokładnie określił, w którym kierunku jedzie opisany pojazd.

Powiadomieni o tym policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce i wkrótce przypuszczenia świadka okazały się słuszne. Badanie kierowcy volkswagena wskazało, że ma on blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto 41-latek w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę auta, bowiem obowiązuje go dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Natomiast w niedzielę parę minut po godz. 18:00 kętrzyńscy policjanci ruchu drogowego w trakcie obsługi zdarzenia drogowego w miejscowości Czerniki w gm. Kętrzyn, zwrócili uwagę na niepokojące zachowanie kierującej samochodem marki Microcar. Funkcjonariusze skontrolowali pojazd i sprawdzili stan trzeźwości osoby siedzącej za kierownicą. Okazało się, że 68–latka kierowała autem bez uprawnień, mając blisko promil alkoholu w organizmie. Za kierowania pojazdem bez wymaganych uprawnień grozi jej kara grzywny, natomiast za kierowanie w stanie nietrzeźwości kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn?Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Kultura

Konkurs „Zielony Zakątek”

Trwa kolejna edycja konkursu na najładniejszy balkon i rabatę. Na zgłoszenia autorów „Zielonych Zakątków” organizatorzy czekają do 15 lipca.

Zgłoszenia do 10 lipca 2020r.

Zachęcamy do wzięcia udziału i pokazania swych pięknych i kolorowych miejsc.

Regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej Telewizja KTK: http://telewizjaktk.pl/…/zapraszamy-do-udzialu-w-konkursie…/

Czytaj dalej »

Sport

Turniej Siatkówki Plażowej Mężczyzn – 11 lipca 2020 godz. 10.00 (Kompleks Rekreacyjno – Sportowy „Kętrzynianka” ul. Szpitalna 1)

Czytaj dalej »

Wiadomości

Uroczyste ślubowanie nowo przyjętych i medale dla zasłużonych funkcjonariuszy W-MOSG

Dzisiaj w asyście pocztu sztandarowego Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej ślubowali nowo przyjęci funkcjonariusze. Podczas uroczystości Komendant oddziału gen. bryg. SG Robert Inglot wręczył również Medale za Długoletnią Służbę i Medale za Zasługi dla Straży Granicznej.

Słowa roty  wypowiedziało 6 funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy po szkoleniu zostaną skierowani do pełnienia służby w Placówkach Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. Komendant W-MOSG, pogratulował ślubującym wstąpienia w szeregi formacji.

Podczas uroczystości uhonorowano również funkcjonariuszy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał 10 zasłużonym Medal za Długoletnią Służbę. Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej, nadanym przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji odznaczono 9 osób.

Gen. bryg. SG Robert Inglot wyróżnionym życzył dalszych sukcesów w służbie.

Czytaj dalej »

Wydawca

Kętrzyńskie Centrum Kultury
Ul. Sikorskiego 24 A
11-400 Kętrzyn

Redakcja

Plac Piłsudskiego 10/1
11-40 Kętrzyn, tel. 89 751 47 65
e-mail: naszemiastoketrzyn@wp.pl
Redaktor naczelny: Franciszek Jaroński

 

© Kętrzyńskie Centrum Kultury