Connect with us

Kryminalne

Jeden pijany, drugi na zakazie – kierowcy odpowiedzą za popełnione przestępstwa

Każdy uczestnik ruchu drogowego powinien znać zasady poruszania się po drodze. To, że nie wsiadamy za kierownicę bez wymaganych do tego uprawnień i bez odpowiednich dokumentów, a tym bardziej po spożyciu alkoholu wie każdy kierowca. Mimo zaostrzenia przepisów prawnych w tym zakresie i dotkliwych konsekwencji finansowych, kierujący nadal łamią przepisy i wsiadają za kółko w stanie nietrzeźwości nie bacząc na zagrożenie, jakie stwarzają dla innych uczestników ruchu.

Wczoraj policjanci z kętrzyńskiej drogówki pełnili służbę na terenie gminy Reszel. Około godziny 9.00 w miejscowości Ramty na drodze W594 zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Honda. Autem kierował 62-letni mieszkaniec gminy Barciany. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że  mężczyzna kierował posiadając aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za popełnione przestępstwo mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności prawnej.

Natomiast parę minut po godz. 11.00 w Kętrzynie na jednej z ulic, patrol zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę volkswagena. Policjanci od razu wyczuli od mężczyzny siedzącego za kierownicą silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Mieszkaniec gminy Barciany odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Oprócz utraty uprawnień do kierowania pojazdami i dotkliwej kary finansowej mężczyźnie grozi kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

st. sierż. Anna Baluta

Kryminalne

LEŻAŁ PIJANY NA DRODZE. DZIĘKI SZYBKIEJ REAKCJI MOTOCYKLISTY UDAŁO SIĘ UNIKNĄĆ TRAGEDII

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie otrzymali informację, z której wynikało, że na drodze leży pijany mężczyzna. Dzięki szybkiej reakcji motocyklisty, nie doszło do tragedii. Policjanci apelują, aby nie pozostawiać takich osób samym sobie, gdyż od naszej postawy może zależeć ich życie.

Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa, a co za tym idzie ochrona życia i zdrowia ludzkiego. Tą zasadą powinniśmy kierować się każdego dnia. Wczoraj po godzinie 20.30 motocyklista poinformował służby o mężczyźnie leżącym na jednej z dróg w gminie Barciany. Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazane przez niego miejsce. Okazało się, że kierujący jadąc jedną z dróg poza obszarem zabudowanym zauważył leżącą na jezdni osobę, która stwarzała zagrożenie w ruchu drogowym. Na szczęście kierowca w porę zauważył mężczyznę, ponieważ posiadał on na sobie elementy odblaskowe. W obawie o jego życie i zdrowie na miejsce wezwał odpowiednie służby. Okazało się, że 62-latek był tak pijany, że nie miał siły dmuchnąć w policyjny alkomat oraz miał problemy z samodzielnym poruszaniem się. Policjanci odwieźli mężczyznę do miejsca zamieszkania, by już nie stwarzał zagrożenia na drodze, gdzie zaopiekowała się nim rodzina. 62-latek nie uniknie jednak  odpowiedzialności za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Dzięki szybkiej reakcji świadka udało się uniknąć tragedii.

Przypominamy !

Policjanci zwracają się z apelem, aby reagować, gdy widzimy osobę potrzebującą pomocy i nie przechodzić obojętnie wobec osób nietrzeźwych leżących w okolicach drogi, klatki schodowej czy sklepu. Nasza reakcja może uratować czyjeś życie!

Źródło: KPP w Kętrzynie/Zdjęcie jest tylko lustracją do tekstu

Czytaj dalej »

Kryminalne

Przyłapani na gorącym uczynku

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach na jednej z posesji w powiecie olsztyńskim ujawnili papierosy z przemytu oraz nielegalną krajankę tytoniową. Wpadł na gorącym uczynku obywatel Rosji, który przywiózł 2 200 sztuk papierosów bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy 48-letniemu mieszkańcowi tego powiatu.

Patrol Straży Granicznej zauważył wjeżdżający na prywatny teren samochód osobowy marki Opel. W związku z powyższym funkcjonariusze SG przystąpili do kontroli legalności pobytu cudzoziemca na terytorium RP. Okazało się, że 43-letni mieszkaniec obwodu kaliningradzkiego nie przyjechał do Polski turystycznie, tylko przywiózł nielegalne papierosy.

Następnie funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach przeszukali pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze należące do właściciela nieruchomości. Funkcjonariusze SG znaleźli w nich 19 tys. sztuk papierosów bez akcyzy i ponad 20 kg krajanki tytoniowej. Szacunkowa wartość ujawnionych na posesji towarów to 23 tys. zł.

Mężczyźni poniosą odpowiedzialność karno-skarbową. Rosjaninowi cofnięto wizę, wydano decyzję o zobowiązaniu go do powrotu do swojego kraju. Ponadto 43-latek otrzymał decyzję z orzeczonym terminem wjazdu na terytorium RP  i państw obszaru Schengen na okres 1 roku.

kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz

Czytaj dalej »

Kryminalne

Na dwóch z kółkach i z promilami

Sezon rowerowy w pełni, więc na drogach nie brakuje miłośników jednośladów. Niestety znajdują się wśród nich tacy, którzy za kierownicę swojego roweru wsiadają będąc pod wpływem alkoholu. Zapominają o zagrożeniu jakie mogą stworzyć nie tylko sobie ale i innym uczestnikom ruchu drogowego. Bez względu na ilu kółkach podróżują nietrzeźwi kierowcy, policjanci nie mają wobec nich taryfy ulgowej. Reagują wobec wszystkich pijanych użytkowników dróg.

W nocy parę minut przed godz. 3:00 kętrzyńscy funkcjonariusze patrolując ulice miasta, w rejonie ronda Solidarności zauważyli mężczyznę jadącego rowerem. Jego sposób jazdy sugerował, że prawdopodobnie jest nietrzeźwy. W pewnym momencie kierujący rowerem przewrócił się na trawnik oddzielający ścieżkę rowerową od jezdni. Funkcjonariusze podjęli czynności legitymowania, podczas których wyraźnie wyczuli od niego alkohol. Jak się okazało rowerem jechał 28-latni mieszkaniec Kętrzyna. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie. Sprawą nieodpowiedzialnego cyklisty zajmie się teraz kętrzyński sąd.

Źródło: KWP Olsztyn/ Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Czytaj dalej »

Wydawca

Kętrzyńskie Centrum Kultury
Ul. Sikorskiego 24 A
11-400 Kętrzyn

Redakcja

Plac Piłsudskiego 10/1
11-40 Kętrzyn, tel. 89 751 47 65
e-mail: naszemiastoketrzyn@wp.pl
Redaktor naczelny: Franciszek Jaroński

 

© Kętrzyńskie Centrum Kultury