Connect with us

Szkoły

Pracownicy Schroniska dla Zwierząt i ich podopieczni z wizytą w przedszkolu w Szkole Podstawowej nr 3.

Przedszkolaków odwiedzili pracownicy Schroniska w Pudwągach,  Pani Iwona, Sylwia i Pan Radek, towarzyszyły im trzy  przyjaźnie nastawione pieski: Luna, Maciek i Doli.

Celem spotkania było kształtowanie postaw humanitarnych, uwrażliwienie dzieci  na los bezdomnych zwierząt.

Dzieci z grupy,, Motylki”, ,, Pszczółki”, ,, Misie” dowiedziały się co to jest schronisko. Pani Iwona opowiedziała dzieciom o psich i kocich zwyczajach, o ich potrzebach. Dowiedziały się również, jak należy postępować w kontakcie z obcymi zwierzętami. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w rozmowie na temat prawidłowego opiekowania się pupilami w domu. Chętnie opowiadały o swoich zwierzętach.

Z zaangażowaniem i przejęciem dzieci mówiły o pomocy zwierzakom  mieszkającym w schronisku, o zbliżającej się zimie, a co za tym idzie ciepłymi kocykami , poduszkami czy kołderkami na mroźne dni.

W Szkole Podstawowej nr 3 od lat działa koło wolontariatu. W ciągu roku szkolnego przeprowadzane są  zbiórki i kiermasze charytatywne, z których dary przekazywane są potrzebującym.

04.10.2019r to Światowy Dzień Zwierząt, jest to dzień który ma na celu zwrócenie uwagi  na problemy i potrzeby zwierząt . W najbliższych dniach rozpoczynamy zbiórkę karmy i potrzebnych dla czworonogów  darów rzeczowych.

Wizyta pracowników Schroniska dla Zwierząt to znakomity przykład tego, że już od najmłodszych lat warto zaszczepić w dziecku jak najwięcej pozytywnych wartości, uwrażliwić na nieszczęście i wpoić chęć niesienia pomocy potrzebującym.

Marta Szadziewska

Sport

Piłkarze ręczni ze SP nr 4 i SP Wilkowo w półfinale W-M SZS

W Hali Mistrzów odbył się finał rejonu drugiego Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego chłopców rocznik 2005/06.

Dwie najlepsze drużyny zapewniły sobie udział w rozgrywkach półfinałowych na szczeblu wojewódzkim. Awans do półfinału zapewniły sobie drużyny chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kętrzynie i Szkoły Podstawowej w Wilkowie. Zwycięzca turnieju ze Szkoły Podstawowej nr 4   w bezpośrednim pojedynku nie dał żadnych szans chłopcom z Wilkowa zwyciężając 32:2.

Czytaj dalej »

Szkoły

Wkrótce rozpocznie się remont hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3

Dzisiaj, Członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Jolanta Piotrowska oraz Zastępca Burmistrza Miasta, Maciej Wróbel podpisali umowę na dofinansowanie remontu hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3.

Remont hali – zgodnie z zapowiedzią zastępcy burmistrza- rozpocznie się najpóźniej 25 października (piątek).   Prace mają zostać zakończone w ciągu dwóch miesięcy. W ramach prowadzonych prac remontowych dokonana zostanie nie tylko wymiana nawierzchni sali ale również kompleksowo zmodernizowane jej oświetlenie. Ponadto wyremontowane zostaną ściany wraz z elementami sportowymi oraz zakupiony nowy sprzęt,  aby mógł służyć przez wiele kolejnych lat uczniom.

– To dla nas bardzo ważny dzień. Cieszy nas, że podejmowane działania przynoszą efekty.  Szczególnie te działania, które dotyczą naszych dzieci i warunków w jakich się uczą, rozwijają swoje pasje i dbają o swoje zdrowie. Myślę, że nikt nie ma wątpliwości co do tego, jak ważny jest sport w życiu dzieci i młodzieży i powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby stworzyć im optymalne warunki – podkreśla Zastępca Burmistrza Kętrzyna, Maciej Wróbel.

Całość inwestycji to koszt 155. 000 zł. Wysokość dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego to kwota 49.300zł.

Czytaj dalej »

Sport

Stadion przy ul. Bydgoskiej żyje nie tylko piłką nożną

Dzisiaj na bieżni lekkoatletycznej stadionu przy ul. Bydgoskiej zainaugurowano jesienne biegi sztafetowe. W biegach uczestniczyła młodzież  kętrzyńskich szkół podstawowych z klas VI-VIII.

W biegach wzięło udział ponad 100 uczestników. Bieg jednej zmiany to dystans 400 metrów. Każda ze zmian składała się na przemian z dziewczyn i chłopców, a  liczba zmian wynosiła 10. W klasach szóstych  najlepszą okazała się sztafeta ze Szkoły Podstawowej nr  1. Kolejne miejsca zajęły sztafety   „trójki”, „piątki” i „czwórki”. W sztafecie klas siódmych najlepszą była sztafeta Szkoły Podstawowej nr 4,  która  wyprzedziła sztafety „jedynki”, „trójki” i „piątki”. W najstarszej grupie – sztafety klas ósmych, najszybszą okazała się ponownie sztafeta reprezentująca Szkołę Podstawową nr 1  wyprzedzając w kolejności sztafety „czwórki”, „trójki” i „piątki”.

Biegi sztafetowe obserwował zastępca burmistrza Maciej Wróbel, który  gratulując uczestnikom biegów wręczył zespołom pamiątkowe puchary a zwycięskim sztafetom również medale. Podziękował także młodym sportowcom, opiekunom oraz organizatorom biegów za  przygotowanie lekkoatletycznej imprezy sportowej.

– Bardzo się cieszę, że chcecie trenować i brać udział w zawodach. Cieszę się również z tego, że ten sezon lekkoatletyczny został zainaugurowany biegami sztafetowymi. Zapewne nie było to ostatnie tego typu przedsięwzięcie. Stadion jest po to, aby na nim  trenować,  rywalizować i by być jak najlepszymi. Tego  wam właśnie życzę – zwrócił  się do uczestników  pierwszych jesiennych biegów sztafetowych zastępca burmistrza.

Czytaj dalej »

Wydawca

Kętrzyńskie Centrum Kultury
Ul. Sikorskiego 24 A
11-400 Kętrzyn

Redakcja

Plac Piłsudskiego 10/1
11-40 Kętrzyn, tel. 89 751 47 65
e-mail: naszemiastoketrzyn@wp.pl
Redaktor naczelny: Franciszek Jaroński

 

© Kętrzyńskie Centrum Kultury