Connect with us

Kultura

Kętrzyn jednak zrobił imprezę masową

Prawie 5-tysięczna widownia zobaczyła tegoroczną Majówkę w Kętrzynie. Przejdzie ona niewątpliwie do historii miasta, bo takiej jeszcze tu nie było. W związku z panującą epidemią wszystkie imprezy masowe zostały odwołane. Kętrzyńskie Centrum Kultury podjęło jednak wyzwanie i zorganizowało majówkę on-line w klimacie PRL na miarę imprezy masowej.

Odbiorcy byli zachwyceni! Już pierwszego dnia obejrzało ją blisko 2 tys. widzów! Przez 3 dni Kętrzyńska Majówka zgromadziła przed telewizornią ponad 4800 obywateli!

Dla wielu z nas okres PRL-u budzi miłe wspomnienia. Choć spora część społeczeństwa nie pamięta pustych witryn sklepowych, długich kolejek, czy rolki papieru toaletowego na łańcuchu z kłódką w toalecie budynku cenzury to chętnie słucha sentymentalnych opowieści rodziców o tamtych czasach.

– Wielkie brawa dla pracowników Kętrzyńskiego Centrum Kultury za inwencję i zaangażowanie wykraczające poza codzienne obowiązki – mówi Maciej Wróbel, z-ca burmistrza Kętrzyna. – Jestem przekonany, że jeszcze nie raz nas zaskoczą, a dzięki internetowi Kętrzyńską Majówkę można obejrzeć w każdej chwili na całym świecie, a to doskonała promocja miasta.

Podczas Kętrzyńskiej majówki można było zobaczyć kultowe przedmioty użytku codziennego, powiedzieć się jak ukręcić kogel mogel czy posłuchać muzyki lat 80-tych. Apetyt nasycił kultowy Dziennik Telewizyjny z udziałem instruktorów KCK. Znalazły się w nim m.in. podwórkowe gry i zabawy, pocztówki muzyczne, nietuzinkowe porady i słynne hasła. Udział w majówce był niewątpliwie sentymentalną podróżą w czasie, która zgromadziła przed ekranami tłumy widzów.

– To było naprawdę duże wyzwanie artystyczne w nowej rzeczywistości, w której się wszyscy znaleźliśmy. Pragnę podkreślić, że zaangażowanie, kreatywność, mobilizacja i poświęcony czas pracowników Kętrzyńskiego Centrum Kultury oraz sam efekt końcowy przerosły moje najśmielsze oczekiwania, a pozytywny oddźwięk i ogromna ilość komentarzy i gratulacji potwierdzają tylko, że naprawdę było warto, a ręce same składają się do oklasków – mówi Bartłomiej Zdanowicz, dyrektor Kętrzyńskiego Centrum Kultury.

Kultura

Konkurs „Zielony Zakątek”

Trwa kolejna edycja konkursu na najładniejszy balkon i rabatę. Na zgłoszenia autorów „Zielonych Zakątków” organizatorzy czekają do 15 lipca.

Zgłoszenia do 10 lipca 2020r.

Zachęcamy do wzięcia udziału i pokazania swych pięknych i kolorowych miejsc.

Regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej Telewizja KTK: http://telewizjaktk.pl/…/zapraszamy-do-udzialu-w-konkursie…/

Czytaj dalej »

Informacje miejskie

Andrzej Korycki i Dominika Żukowska „ Ballady na dwa serca” – 9 sierpnia godz. 18:00, wstęp wolny (Amfiteatr ul. Kajki 2)

Wiemy, że tęskniliście za koncertami (my również) , tym bardziej nam miło zaprosić Państwa na koncert duetu uwielbianego przez kętrzyńską publiczność, który nie raz gościł w naszym mieście i zawsze gromadził w amfiteatrze setki słuchaczy, a mowa tu o  Andrzeju Koryckim  i Dominice Żukowskiej .

Niekwestionowanymi atutami tego uroczego duetu są niepospolite, znakomicie dobrane głosy, wspaniałe teksty, oraz bogactwo rytmów i nastrojów przekazywane przy akompaniamencie gitar. „Jacht Rock and Roll” czy „Bossanowa” to tylko niektóre
z przykładów na to, że Korycki (artystyczna dusza duetu) posiada niesłychany dar produkowania żeglarskich przebojów.

Andrzej Korycki i Dominika Żukowska od lat fascynują się repertuarem trzech wybitnych postaci ballady rosyjskiej: Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego oraz Żanny Biczewskiej, których to twórczość wyróżnia się dużą emocjonalnością oraz wymownością tekstów, w ujmujący sposób opisujących to, co w życiu często trudno wyrazić słowami…Podczas koncertów – zarówno po rosyjsku, jak i w polskich tłumaczeniach – duet wykonuje wiele wspaniałych ballad tych artystów, takich jak: „Modlitwa”, „Pożegnanie Polski”, „Aleksander Siergiejewicz Puszkin”, „Piosenka o piechocie”, „Niebieski balonik”, „Droga na Smoleńsk”, „Pieśń gruzińska”, „Ostatni trolejbus”, „Trzy miłości”, „Reinkarnacja”, „Konie”, „Бродяга”, „О, мой cынок”, „Kozacka przypowieść”, „Миленький ты мой”, „Эх загулял”.

Zapraszamy na koncert  tych wspaniałych artystów, którzy od lat udowadniają, że warto być wiernym swojej muzyce.

Andrzej Korycki i Dominika Żukowska „ Ballady na dwa serca”
Miejsce: Amfiteatr w Kętrzynie przy ul. Kajki 2
Godz: 18:00
Wstęp wolny!!!!

Uwaga !!!!! Ilość miejsc ograniczona.

Koncert zrealizowany będzie  zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i GIS dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2
w Polsce.

Czytaj dalej »

Informacje miejskie

Koncert Promo rock and roni – wieczór coverowy – 25 lipca 2020 godz. 18.00 (Amfiteatr ul. Kajki 2 – wstęp wolny)

Wieczór coverowy z muzyką na żywo zamieni kętrzyński amfiteatr w  fabrykę dobrej energii, z super brzmieniem i wokalistą petardą. Gotowi na dobrego rocka?

ROCK & RONI

Zespół gra autorski Rock&Roll w stylu lat 70-tych. Powstał w grudniu 2017 roku, w Szczytnie. Zespół miał przyjemność nagrać płytę ‚Klenczon Inspiracje” z takimi muzykami jak Red Lips i Stashka. Rock&Roni grało u boku Patrycji Markowskiej , zespołu Harlem, Kobranocka. Muzyka Rock&Roni jest bardzo energiczna , żywiołowa i nastrojona ogromną radością z grania.

https://www.facebook.com/RocknRoniBand/

Skład zespołu: Oscar Jensen- wokal Roland Roni Gloger – gitara Marcin Sejda – bas Marcin Łukaszewski – perkusja.

Oscar Jensen – to wokalista zespołu. Człowiek wprawdzie akrobata muzyczny. Finalista programu Śpiewajmy razem. All Together Now i uczestnik Eurovision Song Contest 2018. Ma cechy aktywnego zwierza scenicznego. Oscar tłumaczy sukces zespołu: „Trzeba to zobaczyć na żywo, tego nie da się opisać słowami”.

Bridge Band – zespól coverowy w którego skład wchodzą: Tomasz Kluz- wokal, Roland Gloger- gitara, Marcin Sejda –bas, Rafał Górczyński- klawisz, Marcin Łukaszewski – perkusja. W ich wykonaniu usłyszą Państwo takie hity polskiej sceny muzycznej jak:  Kombi – slodkiego milego życia, Kombi – black and white, Dżem – wehikuł, Dżem – do kołyski, Dżem – jak malowany ptak,  Perfect – ale wkoło jest wesoło, Perfect – nie płacz Ewka, Manaam – Cykady, Mr zoob – kawałek podłogi, Happysad – zanim pójdę, Stan Borys – Jaskółka

Już dziś zapraszamy na koncert 25 lipca do kętrzyńskiego amfiteatru – Rezerwujcie czas – Wstęp wolny!!

Czytaj dalej »

Wydawca

Kętrzyńskie Centrum Kultury
Ul. Sikorskiego 24 A
11-400 Kętrzyn

Redakcja

Plac Piłsudskiego 10/1
11-40 Kętrzyn, tel. 89 751 47 65
e-mail: naszemiastoketrzyn@wp.pl
Redaktor naczelny: Franciszek Jaroński

 

© Kętrzyńskie Centrum Kultury