Connect with us

Wiadomości

Miasto zakupiło nowy samochód do przewozu niepełnosprawnych

Ma dziewięć miejsc, pomieści też dwa wózki inwalidzkie. Przystosowany do transportu osób niepełnosprawnych Renault Trafic trafił na wyposażenie Miasta Kętrzyn.

Bus został zakupiony przy wsparciu finansowym w ramach „Programu wyrównywania różnic między Regionami III” z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Koszt zakupu pojazdu to 150 tys. zł, z czego pozyskane wsparcie z PFRON wynosiło 80 tys. zł. Celem projektu jest realizacja prawa osób niepełnosprawnych do przemieszczania się poprzez likwidacje barier transportowych uniemożliwiających lub utrudniających im funkcjonowanie w życiu społecznym i zawodowym, a tym samym umożliwienie dostępu do dóbr i usług oraz wszechstronnej rehabilitacji w Kętrzynie.

-Samochód pozwoli na przewóz dzieci niepełnosprawnych uczęszczających do szkół na terenie miasta, ale także osób niepełnosprawnych. Jego zakup to nie tylko w kwestia transportu mieszkańców. To forma zapobiegania wykluczeniu ze względu na ograniczenia ruchowe i szansa na wyjście z domu oraz pełne korzystanie z usług społecznych i zdrowotnych – mówi Ryszard Niedziółka, burmistrz Kętrzyna. Tym zakupem podnosimy standard obsługi opiekuńczej naszych dzieci i mieszkańców miasta. Pojazd poprawi komfort podróży i będzie służyć przez wiele kolejnych lat – dodaje.

 Wysłużony pojazd, który do tej pory przewoził osoby niepełnosprawne pozostaje w dyspozycji miasta i będzie służył innym jednostkom.

Kultura

Konkurs „Zielony Zakątek”

Trwa kolejna edycja konkursu na najładniejszy balkon i rabatę. Na zgłoszenia autorów „Zielonych Zakątków” organizatorzy czekają do 15 lipca.

Zgłoszenia do 10 lipca 2020r.

Zachęcamy do wzięcia udziału i pokazania swych pięknych i kolorowych miejsc.

Regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej Telewizja KTK: http://telewizjaktk.pl/…/zapraszamy-do-udzialu-w-konkursie…/

Czytaj dalej »

Sport

Turniej Siatkówki Plażowej Mężczyzn – 11 lipca 2020 godz. 10.00 (Kompleks Rekreacyjno – Sportowy „Kętrzynianka” ul. Szpitalna 1)

Czytaj dalej »

Wiadomości

Uroczyste ślubowanie nowo przyjętych i medale dla zasłużonych funkcjonariuszy W-MOSG

Dzisiaj w asyście pocztu sztandarowego Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej ślubowali nowo przyjęci funkcjonariusze. Podczas uroczystości Komendant oddziału gen. bryg. SG Robert Inglot wręczył również Medale za Długoletnią Służbę i Medale za Zasługi dla Straży Granicznej.

Słowa roty  wypowiedziało 6 funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy po szkoleniu zostaną skierowani do pełnienia służby w Placówkach Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. Komendant W-MOSG, pogratulował ślubującym wstąpienia w szeregi formacji.

Podczas uroczystości uhonorowano również funkcjonariuszy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał 10 zasłużonym Medal za Długoletnią Służbę. Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej, nadanym przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji odznaczono 9 osób.

Gen. bryg. SG Robert Inglot wyróżnionym życzył dalszych sukcesów w służbie.

Czytaj dalej »

Wydawca

Kętrzyńskie Centrum Kultury
Ul. Sikorskiego 24 A
11-400 Kętrzyn

Redakcja

Plac Piłsudskiego 10/1
11-40 Kętrzyn, tel. 89 751 47 65
e-mail: naszemiastoketrzyn@wp.pl
Redaktor naczelny: Franciszek Jaroński

 

© Kętrzyńskie Centrum Kultury