Connect with us

Szkoły

JEST TERMIN OTWARCIA MIEJSKICH ŻŁOBKÓW I PRZEDSZKOLI

 Wiadomo już, że publiczne żłobki i przedszkola zostaną otwarte 25 maja. Taką decyzję podjęły władze miasta po tym jak dyrektorzy placówek poinformowali o takim terminie gotowości do przyjęcia dzieci. Do tego czasu placówki mają czas by wyposażyć się w niezbędny sprzęt ochrony osobistej, który – zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego – powinien być w każdym przedszkolu i żłobku.

Przedszkola mają sporo obaw dotyczących spełnienia restrykcji. Chodzi m.in. o ustalenie liczebności dzieci w każdej grupie. Dlatego rodzice proszeni są o składanie deklaracji – które dziecko będzie uczęszczać do żłobka lub przedszkola od 25 maja. Mają na to czas do 20 maja.

Rząd wydał zgodę na otwarcie placówek od 6 maja, ale pojawiły się trudności w spełnieniu restrykcji i terminowym zakupie środków ochrony indywidualnej pracowników (wymagane są: fartuchy, rękawice, przyłbice, termometry itp.) – tych środków po prostu brakuje lub są bardzo drogie.

– My, samorządowcy dowiadujemy się o decyzjach rządu z konferencji prasowych i dostajemy zaledwie kilka dni na zorganizowanie pracy placówek, a to stanowczo za mało – mówi Maciej Wróbel, z-ca burmistrza Kętrzyna – Poprosiłem kuratora oświaty, aby przekazał ministrowi, że jeśli mamy sprawnie realizować powierzone nam zadania, musimy komunikaty otrzymywać z wyprzedzeniem – dodaje.

Z danych samorządu wynika, że sprzęt ochrony osobistej zamówiony do placówek dotrze do Kętrzyna po 20 maja. Do tego czasu pracownicy zostaną przeszkoleni, a rodzice zostaną poinformowani o obowiązujących w poszczególnych placówkach procedurach.

Szkoły

1 Dzień Jesieni w Oddziałach Przedszkolnych Przy Szkole Podstawowej nr 3 w Kętrzynie

22 września dzieci z Oddziałów Przedszkolnych przy SP3 w Kętrzynie powitały Pierwszy Dzień Jesieni.

Z tej okazji, każda grupa wykonała pracę plastyczną pt. „Jesienny liść” oraz uczestniczyła w zorganizowanych przez swoje Panie grach i zabawach, śpiewaniu piosenek i uczeniu się wierszyków o jesiennej tematyce, jak też poznawaniu lub przypomnieniu sobie kolorów, jakimi Jesień maluje świat przyrody, zwiastując tym samym swoje nadejście.. Korzystając z uroków pięknej pogody, nasze przedszkolaki bawiły się również na świeżym powietrzu i szukały  oznak jesieni w szkolnym otoczeniu. Wszystkim dopisywał dobry humor, a  poprzez zabawę, dzieci miały możliwość poznania nowych i utrwalenia posiadanych już wiadomości o rozpoczynającej się porze roku. Wykonywanie prac plastycznych z kolei stanowiło okazję nie tylko zwrócenia uwagi dzieci na barwy i walory estetyczne, lecz także stworzyło możliwość kształtowania zarówno ich spostrzegawczości i wrażliwości na otaczający świat, jak też poczucia przynależności do grupy i bycia jej ważną częścią.

                                                                                                                                  Aneta Mila

Czytaj dalej »

Szkoły

AKADEMIA PRZEDSZKOLAKA DZIĘKUJE ZA PREZENT

Współpraca ze środowiskiem lokalnym to jedno z wielu zadań każdego przedszkola. Celem takiego działania jest niewątpliwie integracja  ze środowiskiem lokalnym,  kształtowanie pozytywnych zachowań i postaw wobec drugiego człowieka, a także rozwijanie zainteresowań u dzieci.

W ramach tejże współpracy dzieci z grupy „VI”  Przedszkola Niepublicznego Akademia Przedszkolaka otrzymały przepiękne, własnoręcznie wykonane zakładki do książek, od  kolegów i koleżanek z gr. „Smerfy”, uczęszczających do Przedszkola Integracyjnego „ Smerfowa Kraina”. Prezent bardzo się spodobał naszym milusińskim, zwłaszcza, że jako sześciolatki posiadają już z pewnością ulubioną książeczkę i chętnie wykorzystają do niej otrzymaną zakładkę. Bardzo dziękujemy dzieciakom oraz Paniom Anecie Siergiej i Justynie Duczek  za włożony trud , obiecując jednocześnie odwdzięczyć się w najbliższym czasie równie miłym  upominkiem.

Edyta Kania

Czytaj dalej »

Kultura

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej Nr 3

Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień- Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Sale przedszkolne były przygotowane na przyjście dzieci. Kolorowe balony, serpentyny oddziaływały na dzieci bardzo pozytywnie. Dzień rozpoczął się w dobrych humorach, zaśpiewaniem Hymnu Przedszkolaka w każdej grupie. Po czym dzieci zostały zaproszone przez swoje wychowawczynie do udziału w różnorodnych zabawach integracyjnych. Uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej, rywalizowały w konkurencjach sportowych, podróżowały magicznym pociągiem. Z chęcią i zaangażowaniem uczestniczyły w Quizie. Pytania dotyczyły przedszkola i grupy przedszkolnej, naszego miasta, przyrody a także zabawek i książek dla dzieci. Świetną atrakcją okazało się muzyczne karaoke. Wszyscy pląsali w tańcach przy muzyce. Nie zabrakło także zdjęć w ,,fotobudce’’. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały słodki poczęstunek. Dzień Przedszkolaka był dniem radości z bycia przedszkolakiem.

Mamy nadzieję że ten dzień zostanie na długo w sercach naszych przedszkolaków.

Marta Szadziewska

Czytaj dalej »

Wydawca

Kętrzyńskie Centrum Kultury
Ul. Sikorskiego 24 A
11-400 Kętrzyn

Redakcja

Plac Piłsudskiego 10/1
11-40 Kętrzyn, tel. 89 751 47 65
e-mail: naszemiastoketrzyn@wp.pl
Redaktor naczelny: Franciszek Jaroński

 

© Kętrzyńskie Centrum Kultury