Connect with us

Szkoły

Nowe laptopy dla kętrzyńskich szkół!

Miasto Kętrzyn zakupiło już laptopy do kętrzyńskich szkół. Pierwsze zapytania ofertowe nie przyniosły rezultatu, ponieważ ceny tego sprzętu poszybowały w górę. Niebawem komputery zostaną przekazane dyrektorom placówek oświatowych, a następnie uczniom i kadrze pedagogicznej. W związku z zamknięciem szkół nauczyciele muszą realizować podstawę programową, a uczniowie muszą uczyć się zdalnie. Niestety wielu z nich nie może uczestniczyć w zajęciach z powodu braku komputera lub zdalnej pracy rodziców.

– W ramach konkursu Grantowego „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” otrzymaliśmy dofinansowanie na zakup laptopów w wysokości 80 tys. zł. – mówi Ryszard Niedziółka, burmistrz Kętrzyna. – Zakupiony sprzęt pozwoli na kontynuację nauki uczniów poprzez zdalną pracę z nauczycielem. Po dokonaniu zakupu komputery zostaną przekazane do Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 4 i Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi, a następnie użyczone zostaną dla uczniów, którzy nie mają warunków technicznych do uczestnictwa w kształceniu zdalnym. – dodaje.

– Chcemy jak najszybciej umożliwić włączenie się w codzienne zajęcia szkolne, poprzez edukację zdalną, wszystkim kętrzyńskim uczniom. Większość komputerów już do nas dotarła i jest przygotowywana do użytku. Niebawem dotrą ostatnie sztuki. – mówi Maciej Wróbel, zastępca burmistrza.

Po zakończonym okresie zdalnego nauczania sprzęt komputerowy zakupiony w ramach programu powróci do szkół i wykorzystywany będzie w dalszym procesie edukacyjnym.

Szkoły

1 Dzień Jesieni w Oddziałach Przedszkolnych Przy Szkole Podstawowej nr 3 w Kętrzynie

22 września dzieci z Oddziałów Przedszkolnych przy SP3 w Kętrzynie powitały Pierwszy Dzień Jesieni.

Z tej okazji, każda grupa wykonała pracę plastyczną pt. „Jesienny liść” oraz uczestniczyła w zorganizowanych przez swoje Panie grach i zabawach, śpiewaniu piosenek i uczeniu się wierszyków o jesiennej tematyce, jak też poznawaniu lub przypomnieniu sobie kolorów, jakimi Jesień maluje świat przyrody, zwiastując tym samym swoje nadejście.. Korzystając z uroków pięknej pogody, nasze przedszkolaki bawiły się również na świeżym powietrzu i szukały  oznak jesieni w szkolnym otoczeniu. Wszystkim dopisywał dobry humor, a  poprzez zabawę, dzieci miały możliwość poznania nowych i utrwalenia posiadanych już wiadomości o rozpoczynającej się porze roku. Wykonywanie prac plastycznych z kolei stanowiło okazję nie tylko zwrócenia uwagi dzieci na barwy i walory estetyczne, lecz także stworzyło możliwość kształtowania zarówno ich spostrzegawczości i wrażliwości na otaczający świat, jak też poczucia przynależności do grupy i bycia jej ważną częścią.

                                                                                                                                  Aneta Mila

Czytaj dalej »

Szkoły

AKADEMIA PRZEDSZKOLAKA DZIĘKUJE ZA PREZENT

Współpraca ze środowiskiem lokalnym to jedno z wielu zadań każdego przedszkola. Celem takiego działania jest niewątpliwie integracja  ze środowiskiem lokalnym,  kształtowanie pozytywnych zachowań i postaw wobec drugiego człowieka, a także rozwijanie zainteresowań u dzieci.

W ramach tejże współpracy dzieci z grupy „VI”  Przedszkola Niepublicznego Akademia Przedszkolaka otrzymały przepiękne, własnoręcznie wykonane zakładki do książek, od  kolegów i koleżanek z gr. „Smerfy”, uczęszczających do Przedszkola Integracyjnego „ Smerfowa Kraina”. Prezent bardzo się spodobał naszym milusińskim, zwłaszcza, że jako sześciolatki posiadają już z pewnością ulubioną książeczkę i chętnie wykorzystają do niej otrzymaną zakładkę. Bardzo dziękujemy dzieciakom oraz Paniom Anecie Siergiej i Justynie Duczek  za włożony trud , obiecując jednocześnie odwdzięczyć się w najbliższym czasie równie miłym  upominkiem.

Edyta Kania

Czytaj dalej »

Kultura

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej Nr 3

Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień- Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Sale przedszkolne były przygotowane na przyjście dzieci. Kolorowe balony, serpentyny oddziaływały na dzieci bardzo pozytywnie. Dzień rozpoczął się w dobrych humorach, zaśpiewaniem Hymnu Przedszkolaka w każdej grupie. Po czym dzieci zostały zaproszone przez swoje wychowawczynie do udziału w różnorodnych zabawach integracyjnych. Uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej, rywalizowały w konkurencjach sportowych, podróżowały magicznym pociągiem. Z chęcią i zaangażowaniem uczestniczyły w Quizie. Pytania dotyczyły przedszkola i grupy przedszkolnej, naszego miasta, przyrody a także zabawek i książek dla dzieci. Świetną atrakcją okazało się muzyczne karaoke. Wszyscy pląsali w tańcach przy muzyce. Nie zabrakło także zdjęć w ,,fotobudce’’. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały słodki poczęstunek. Dzień Przedszkolaka był dniem radości z bycia przedszkolakiem.

Mamy nadzieję że ten dzień zostanie na długo w sercach naszych przedszkolaków.

Marta Szadziewska

Czytaj dalej »

Wydawca

Kętrzyńskie Centrum Kultury
Ul. Sikorskiego 24 A
11-400 Kętrzyn

Redakcja

Plac Piłsudskiego 10/1
11-40 Kętrzyn, tel. 89 751 47 65
e-mail: naszemiastoketrzyn@wp.pl
Redaktor naczelny: Franciszek Jaroński

 

© Kętrzyńskie Centrum Kultury