Connect with us

Kultura

Witajcie w naszej bajce!

Dzień dziecka zbliża się wielkimi krokami, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Niestety, koronawirus niczym czarny charakter z bajki pokrzyżował nasze plany. Nie będzie wspólnej zabawy w amfiteatrze, gier, występów i smakołyków. Jednak jak w każdej bajce musi być dobre zakończenie.

„Witajcie w naszej bajce…” – tymi słowami Kętrzyńskie Centrum Kultury zapowiada kolejne ważne wydarzenie, czyli Bajkowy Dzień Dziecka z Akademią Pana Kleksa.

Po bardzo dużym, pozytywnym odzewie naszej Kętrzyńskiej Majówki w klimacie PRL-u nie osiadamy na laurach. Postanowiliśmy przygotować coś podobnego, jednak nowy materiał będzie skierowany wyłącznie do dzieci z okazji ich święta. Jestem pewien, że załoga KCK ponownie wszystkich Państwa zaskoczy! – mówi Bartłomiej Zdanowicz, dyrektor Kętrzyńskiego Centrum Kultury.

„Tu wszystko jest możliwe, zwierzęta są szczęśliwe
 A dzieci wiem coś o tym latają samolotem”

Nowy pomysł załogi KCK będzie sporą dawką humoru i wspólnej zabawy. Przeniesiemy się w bajkowy świat Pana Kleksa i jego uczniów. Co z tego wyniknie? Sami jeszcze nie do końca wiemy… Pewne jest to, że będzie kolorowo i bajkowo! – a to wszystko dla naszych kochanych dzieci!

Gorąco zapraszamy już 1 czerwca o godzinie 17:00 na kanał YouTubie i Facebook Kętrzyńskiego Centrum Kultury. Usiądźcie wygodnie w fotelach i przeżyjcie tę niesamowitą przygodę razem z nami!

Kultura

Teatr przy stoliku „RÓŻE” – 15 października 2020 godz. 18.00 (Sala kinowo-widowiskowa KCK)

„Róże” – Dwie kobiety, dwie skomplikowane biografie, dwa odległe światy. Niegdyś wychowywały się wspólnie, niemal jak siostry, przyjaźniły się, były sobie potrzebne. Później, już w dorosłym świecie rządzonym przez przesądy i uprzedzenia ich drogi skrzyżowały się w zadziwiający układ pani-służąca. Dlaczego tak się stało? Co zdeterminowało ich wybory i postawy?

Sztuka Jerzego Szczudlika to frapująca psychologicznie opowieść o – z jednej strony bezwzględnej lojalności, z drugiej o- z trudem ukrywanej pogardzie i nieumiejętności otwarcia się na drugiego człowieka.

Czytają: Joanna Fertacz, Irena Telesz-Burczyk

Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie kina „Gwiazda” od 12.10.2020 r. w godz.18-21:00.Ilość miejsc ograniczona

Czytaj dalej »

Kultura

„Za Obrazem” – najpiękniejsze portrety można już oglądać w Galerii KCK

Wczoraj (24 września) w Galerii Kętrzyńskiego Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy fotograficznej pt. „Za Obrazem”. Ze względu na panujące obostrzenia wydarzenie było otwarte wyłącznie dla uczestników i zaproszonych gości. Jednak już od 25 września w godzinach od 09:00-18:00 serdecznie zapraszamy wszystkich do obejrzenia ekspozycji.

Na prawie 70 fotografiach prezentują się zjawiskowe portrety, które powstały podczas Wakacyjnych Warsztatów Fotograficznych przy KCK. Towarzyszył im nietypowy makijaż wykonany przez Krzysię Owsiewską, właścicielkę salonu Koralowe Studio przy pomocy naszych instruktorek Justyny Kamińskiej i Agaty Bylińskiej a także fantazyjne stroje z zasobów KCK. Dzięki temu udało się stworzyć postacie jak z innego świata. Czasami do tego wykorzystana była gra świateł, obróbka fotograficzna, a innym razem po prostu wystarczyło samo otoczenie. W oficjalnym otwarciu wystawy, uczestniczyli starosta Powiat Kętrzyński Michał Kochanowski, zastępca burmistrza Miasta Kętrzyn Maciej Wróbel, dyrektor KCK Bartłomiej Zdanowicz. Ponadto praca warsztatowa młodych miłośników fotografii została dodatkowo wyróżniona. Zastępca burmistrza zdradził, że przyszłoroczny kalendarz wydany przez Miasto Kętrzyn będą zdobiły właśnie portrety wykonane przez naszych uczestników.

Jeszcze raz serdecznie GRATULUJEMY I DZIĘKUJEMY wszystkim za współprace. Życzymy wielu inspiracji, udanych kadrów i do zobaczenia na kolejnych projektach z Kętrzyńskim Centrum Kultury!

Uczestnicy warsztatów:

Fotografowie: Joanna Ducka, Paulina Prokop, Anastazja Okuszko, Paulina Kościelniak, Justyna Drozd, Jacek Prokopowicz, Wojciech Deszczyński, Paweł Wysocki, Wojciech Caruk, Łukasz Czerniewski

Modelki: Natalia Hałak, Anna Warkowska, Julia Tytko, Aleksandra Jeznach, Paulina Prokop, Paulina Kościelniak, Weronika Majcher, Anastazja Okuszko

Makeup: Krzysia Owsiewska – Koralowe Studio, Justyna Kamińska, Agata Bylińska

Czytaj dalej »

Kultura

Trwają zapisy na zajęcia teatralne w KCK. Wybierz coś dla siebie!

Z wielką radością Kętrzyńskie Centrum Kultury zaprasza na ZAJĘCIA TEATRALNE dla dzieci i młodzieży w wieku 7-18 lat. Instruktorem prowadzącym jest Jarosław Olejnik.

Podczas warsztatów będziemy rozwijać potencjał twórczy uczestników. Poprzez wspólną pracę nad spektaklem uczestnicy warsztatów pogłębiać będą swoją wrażliwość, kreatywność, komunikację interpersonalną, umiejętność wyrażania uczuć, a przede wszystkim techniki aktorskie.

Zapisy trwają tylko do 5 października!

 Nieco starszych, zachęcamy również do udziału w niedzielnych zajęciach teatralnych dla dorosłych oraz dzieci. Zapisy przyjmujemy na pierwszym spotkaniu, czyli 11 października w Galerii KCK/II piętro.

13:00 – TEATR U PRZYJACIÓŁ (18+)

15:00 – CZARODZIEJE WYOBRAŹNI (4-7lat)

Zajęcia poprowadzi Alicja Darkowska – aktorka, pedagog muzyczny.

Dodatkowe informacje kckedukacjateatralna@gmail.com

Czytaj dalej »

Wydawca

Kętrzyńskie Centrum Kultury
Ul. Sikorskiego 24 A
11-400 Kętrzyn

Redakcja

Plac Piłsudskiego 10/1
11-40 Kętrzyn, tel. 89 751 47 65
e-mail: naszemiastoketrzyn@wp.pl
Redaktor naczelny: Franciszek Jaroński

 

© Kętrzyńskie Centrum Kultury