Connect with us

Kultura

Nietypowe podziękowania za … zdalne lekcje

Od 16 marca wszystkie szkoły w Polsce są zamknięte z powodu epidemii koronawirusa. Nauczyciele i uczniowie z dnia na dzień zostali zmuszeni do zdalnego nauczania, a rodzice obciążeni pomocą swoim dzieciom w rozwiązywaniu zadań i przyswajaniu materiału. Dla wielu z nich okazało się to niemałym wyzwaniem. Nowa rzeczywistość ujawniła problemy związane ze zdalnym nauczaniem.

Kadra pedagogiczna ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Kętrzynie postanowiła w nietypowy sposób dodać swoim podopiecznym otuchy i podziękować za zdalne lekcje. Takim sposobem powstał niezwykle wzruszający utwór muzyczny.

– Mamy świadomość ile poświęcenia w edukację wkładają teraz dzieci, jak i ich rodzice. Wiemy jak trudny jest to czas. Dzieci zostały odseparowane od rówieśników, często pozostając z natłokiem obowiązków. Rodzice po pracy angażują się we wspólne odrabianie lekcji, poświęcając swoje pasje i czas wolny. Chcieliśmy im za to podziękować, wyrazić zrozumienie oraz nadzieję na lepsze jutro. Nauczyciele tęsknią za swoimi uczniami, a ci – poza nielicznymi wyjątkami – odwzajemniają to uczucie – mówi Bożena Mickiewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Kętrzynie.  = Nagrywając piosenkę chcieliśmy po prostu powiedzieć DZIĘKUJĘ. Rodzicom -za ich elastyczność oraz wspaniałą organizację czasu. Dzieciom – za szybkie przystosowanie się do nowych warunków i wyrozumiałość w stosunku do nauczycieli – dodaje.

= To niezwykły gest solidarności i wzajemnego zrozumienia. Jestem naprawdę pod wrażeniem. Dziękuję zarówno nauczycielom, rodzicom jak i kętrzyńskiej młodzieży – mówi Maciej Wróbel, zastępca burmistrza Kętrzyna. = To niezwykle trudny i pełen wyzwań czas dla nas wszystkich. Dziś edukacja postawiła przed nami nowe zadania. Cieszę się, że udało się przeprowadzić szkołę do wirtualnej rzeczywistości. Tym bardziej, że wszystko wskazuje na to, że zdalne nauczanie będzie się odbywało do końca roku szkolnego – dodaje.

Kultura

KONKURS -DZIEŃ DZIECKA

Dołączcie do naszej bajki i weźcie udział w konkursie z okazji Dnia Dziecka!!!!

Wystarczy stworzyć bajkową stylizację z ulubionej bajki, zrobić zdjęcie i przesłać do nas wraz z kartą zgłoszenia do 29 maja br.(szczegóły w regulaminie na stronie www.kck.ketrzyn.pl Czekamy na Wasze zgłoszenia i zapraszamy do wspólnej zabawy!!!!

Na zwycięzców czekają ciekawe nagrody!

Czytaj dalej »

Kultura

Witajcie w naszej bajce!

Dzień dziecka zbliża się wielkimi krokami, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Niestety, koronawirus niczym czarny charakter z bajki pokrzyżował nasze plany. Nie będzie wspólnej zabawy w amfiteatrze, gier, występów i smakołyków. Jednak jak w każdej bajce musi być dobre zakończenie.

„Witajcie w naszej bajce…” – tymi słowami Kętrzyńskie Centrum Kultury zapowiada kolejne ważne wydarzenie, czyli Bajkowy Dzień Dziecka z Akademią Pana Kleksa.

Po bardzo dużym, pozytywnym odzewie naszej Kętrzyńskiej Majówki w klimacie PRL-u nie osiadamy na laurach. Postanowiliśmy przygotować coś podobnego, jednak nowy materiał będzie skierowany wyłącznie do dzieci z okazji ich święta. Jestem pewien, że załoga KCK ponownie wszystkich Państwa zaskoczy! – mówi Bartłomiej Zdanowicz, dyrektor Kętrzyńskiego Centrum Kultury.

„Tu wszystko jest możliwe, zwierzęta są szczęśliwe
 A dzieci wiem coś o tym latają samolotem”

Nowy pomysł załogi KCK będzie sporą dawką humoru i wspólnej zabawy. Przeniesiemy się w bajkowy świat Pana Kleksa i jego uczniów. Co z tego wyniknie? Sami jeszcze nie do końca wiemy… Pewne jest to, że będzie kolorowo i bajkowo! – a to wszystko dla naszych kochanych dzieci!

Gorąco zapraszamy już 1 czerwca o godzinie 17:00 na kanał YouTubie i Facebook Kętrzyńskiego Centrum Kultury. Usiądźcie wygodnie w fotelach i przeżyjcie tę niesamowitą przygodę razem z nami!

Czytaj dalej »

Kultura

Złóż piękne życzenia swojej mamie. Projekt Kętrzyńskiego Centrum Kultury z okazji Dnia Matki

26 maja swoje święto obchodzą wszystkie kochane mamy. Obok kwiatów i upominków to właśnie ŻYCZENIA są idealnym dopełnieniem prezentu dla nich. Słowa płynące prosto z serca dostarczają najwięcej uśmiechu i wzruszeń. Kętrzyńskie Centrum Kultury chce Wam w tym pomóc i w oryginalny sposób podziękować wszystkim mamom za ich obecność, opiekę i miłość.

Nagraj krótki film lub zrób zdjęcie z którego ucieszy się Twoja mama. Moc tych życzeń dołączymy do wyjątkowej prezentacji i opublikujemy 26 maja na naszej stronie internetowej, Facebooku i Youtubie. Do udziału w akcji zapraszamy gorąco najmłodszych! Zgłoście się jako przedszkole, szkoła lub inna grupa!

Filmiki (max. 30sekund) oraz zdjęcia prześlij na adres: kulturakck@op.pl do 20 maja.

Szczegóły na: www.kck.ketrzyn.pl

Złóż najpiękniejsze życzenia z okazji Dnia Matki z Kętrzyńskim Centrum Kultury! Pokaż Mamie, że o niej pamiętasz i jak bardzo ją kochasz. Niech to będzie piękny dzień!

Czytaj dalej »

Wydawca

Kętrzyńskie Centrum Kultury
Ul. Sikorskiego 24 A
11-400 Kętrzyn

Redakcja

Plac Piłsudskiego 10/1
11-40 Kętrzyn, tel. 89 751 47 65
e-mail: naszemiastoketrzyn@wp.pl
Redaktor naczelny: Franciszek Jaroński

 

© Kętrzyńskie Centrum Kultury