Connect with us

Kultura

„Od mego serca do twego” – recital Aleksandry Jeznach

Wrażliwa i delikatna, lecz na pewno nie cicha. W jej głosie bowiem tkwi największa siła. Aleksandra Jeznach to niezwykle muzykalna dziewczyna, która swoim talentem zauroczy niejednego słuchacza. Kętrzyńskie Centrum Kultury zaprasza w czwartek 2 lipca o godz. 18:00 do sali kinowo widowiskowej na recital tej młodej wokalistki – „Od mega serca do twego”. To prawdziwa perła Kętrzyna. Przygotujcie się na muzyczną ucztę.

Aleksandra Jeznach to 17-letnia utalentowana wokalistka z Kętrzyna. Jest uczennicą I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Kętrzyńskiego., gdzie również ma okazję rozwijać się wokalnie. Wspólnie z innymi wokalistkami i pod okiem Jarosława Olejnika tworzy zespół „Wrzaski i krzyki”. Jednak swoje pierwsze kroki stawiała m.in. na scenie KCK, uczestnicząc w konkursach wokalnych czy też zdobywając doświadczenie w grupie  „Sukces”.

Dziś Ola jest wielokrotną laureatką konkursów wokalnych o zasięgu ogólnopolskim, a nawet międzynarodowym. W 2019 roku w prestiżowym Ogólnopolskim Konkursie „Pamiętajmy o Osieckiej” zdobyła trzecie miejsce, a jury uznało ją za najlepiej zapowiadający się młody talent. Duży sukces dał też występ w finałowym koncercie 46. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”. Jej wykonanie utworów Agnieszki Osieckiej i Edyty Geppert, tak urzekło jurorów, że jako jedyna z Warmii i Mazur została wyróżniona. Kolejne sukcesy Oli to m.in.: Grand Prix Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Agnieszki Osieckiej, II miejsce w XV Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki „Kryształowa Nuta”, wyróżnienie w V Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Jacka Kaczmarskiego, I miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Polskiej, I miejsce w wojewódzkim etapie XX Konkurs Piosenki Europejskiej oraz I miejsce konkursu „Mazurski Słowik”.

Każdy konkurs to dla niej nowe doświadczenie, a mając na koncie tak wiele sukcesów widać i wyraźnie słychać, że stoi na progu estradowej kariery. Dlatego ważnym wstępem do tego będzie solowy koncert.

– Pierwszy solowy koncert daje mi dużo radości. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy dali mi wsparcie i dzięki, którym ten koncert może się odbyć. To bardzo ważne wydarzenie, które zapamiętam na całe życie, tym bardziej, że ma miejsce w moim rodzinnym mieście. – podkreśla młoda wokalistka.

Sam tytuł „Od mego serca do twego” brzmi już zachęcająco.  Z pewnością usłyszymy na nim utwory bliskie sercu wokalistki. Pojawią się też nowości z gościnnym udziałem przyjaciółki Pauliny Prokop.

– Podczas mojego występu pojawią się utwory, które odegrały w moim życiu ważną rolę. Dały mi przepustkę do etapów finałowych oraz miejsc na podium na wielu konkursach, tym samym przeżycia różnych przygód i poznania wspaniałych ludzi. – dodaje Ola.

Kętrzyńskie Centrum Kultury tym bardziej zapraszają na ten koncert, gdyż będzie on pierwszym po kilkumiesięcznej przerwie. – Mamy nadzieję, że poprawimy humor wszystkim, którzy z utęsknieniem czekają na muzyczne uniesienia i są fanami naszej Oli. To marka sama w sobie. Kiedy wychodzi na scenę, to nie wiem jak to robi, ale jest wulkanem emocji i porywa każdego słuchacza. Jest genialna pod każdym względem. – mówi Beata Szuksztul, organizator.

Bezpłatne wejściówki na recital Aleksandry Jeznach można odebrać w kasie Kina Gwiazda od 22 czerwca w godz. 18:00-21:00. Więcej informacji także na stronie internetowej: www.kck.ketrzyn.pl oraz na profilu FB KCK. Gorąco zapraszamy!

Kultura

Konkurs „Zielony Zakątek”

Trwa kolejna edycja konkursu na najładniejszy balkon i rabatę. Na zgłoszenia autorów „Zielonych Zakątków” organizatorzy czekają do 15 lipca.

Zgłoszenia do 10 lipca 2020r.

Zachęcamy do wzięcia udziału i pokazania swych pięknych i kolorowych miejsc.

Regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej Telewizja KTK: http://telewizjaktk.pl/…/zapraszamy-do-udzialu-w-konkursie…/

Czytaj dalej »

Informacje miejskie

Andrzej Korycki i Dominika Żukowska „ Ballady na dwa serca” – 9 sierpnia godz. 18:00, wstęp wolny (Amfiteatr ul. Kajki 2)

Wiemy, że tęskniliście za koncertami (my również) , tym bardziej nam miło zaprosić Państwa na koncert duetu uwielbianego przez kętrzyńską publiczność, który nie raz gościł w naszym mieście i zawsze gromadził w amfiteatrze setki słuchaczy, a mowa tu o  Andrzeju Koryckim  i Dominice Żukowskiej .

Niekwestionowanymi atutami tego uroczego duetu są niepospolite, znakomicie dobrane głosy, wspaniałe teksty, oraz bogactwo rytmów i nastrojów przekazywane przy akompaniamencie gitar. „Jacht Rock and Roll” czy „Bossanowa” to tylko niektóre
z przykładów na to, że Korycki (artystyczna dusza duetu) posiada niesłychany dar produkowania żeglarskich przebojów.

Andrzej Korycki i Dominika Żukowska od lat fascynują się repertuarem trzech wybitnych postaci ballady rosyjskiej: Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego oraz Żanny Biczewskiej, których to twórczość wyróżnia się dużą emocjonalnością oraz wymownością tekstów, w ujmujący sposób opisujących to, co w życiu często trudno wyrazić słowami…Podczas koncertów – zarówno po rosyjsku, jak i w polskich tłumaczeniach – duet wykonuje wiele wspaniałych ballad tych artystów, takich jak: „Modlitwa”, „Pożegnanie Polski”, „Aleksander Siergiejewicz Puszkin”, „Piosenka o piechocie”, „Niebieski balonik”, „Droga na Smoleńsk”, „Pieśń gruzińska”, „Ostatni trolejbus”, „Trzy miłości”, „Reinkarnacja”, „Konie”, „Бродяга”, „О, мой cынок”, „Kozacka przypowieść”, „Миленький ты мой”, „Эх загулял”.

Zapraszamy na koncert  tych wspaniałych artystów, którzy od lat udowadniają, że warto być wiernym swojej muzyce.

Andrzej Korycki i Dominika Żukowska „ Ballady na dwa serca”
Miejsce: Amfiteatr w Kętrzynie przy ul. Kajki 2
Godz: 18:00
Wstęp wolny!!!!

Uwaga !!!!! Ilość miejsc ograniczona.

Koncert zrealizowany będzie  zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i GIS dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2
w Polsce.

Czytaj dalej »

Informacje miejskie

Koncert Promo rock and roni – wieczór coverowy – 25 lipca 2020 godz. 18.00 (Amfiteatr ul. Kajki 2 – wstęp wolny)

Wieczór coverowy z muzyką na żywo zamieni kętrzyński amfiteatr w  fabrykę dobrej energii, z super brzmieniem i wokalistą petardą. Gotowi na dobrego rocka?

ROCK & RONI

Zespół gra autorski Rock&Roll w stylu lat 70-tych. Powstał w grudniu 2017 roku, w Szczytnie. Zespół miał przyjemność nagrać płytę ‚Klenczon Inspiracje” z takimi muzykami jak Red Lips i Stashka. Rock&Roni grało u boku Patrycji Markowskiej , zespołu Harlem, Kobranocka. Muzyka Rock&Roni jest bardzo energiczna , żywiołowa i nastrojona ogromną radością z grania.

https://www.facebook.com/RocknRoniBand/

Skład zespołu: Oscar Jensen- wokal Roland Roni Gloger – gitara Marcin Sejda – bas Marcin Łukaszewski – perkusja.

Oscar Jensen – to wokalista zespołu. Człowiek wprawdzie akrobata muzyczny. Finalista programu Śpiewajmy razem. All Together Now i uczestnik Eurovision Song Contest 2018. Ma cechy aktywnego zwierza scenicznego. Oscar tłumaczy sukces zespołu: „Trzeba to zobaczyć na żywo, tego nie da się opisać słowami”.

Bridge Band – zespól coverowy w którego skład wchodzą: Tomasz Kluz- wokal, Roland Gloger- gitara, Marcin Sejda –bas, Rafał Górczyński- klawisz, Marcin Łukaszewski – perkusja. W ich wykonaniu usłyszą Państwo takie hity polskiej sceny muzycznej jak:  Kombi – slodkiego milego życia, Kombi – black and white, Dżem – wehikuł, Dżem – do kołyski, Dżem – jak malowany ptak,  Perfect – ale wkoło jest wesoło, Perfect – nie płacz Ewka, Manaam – Cykady, Mr zoob – kawałek podłogi, Happysad – zanim pójdę, Stan Borys – Jaskółka

Już dziś zapraszamy na koncert 25 lipca do kętrzyńskiego amfiteatru – Rezerwujcie czas – Wstęp wolny!!

Czytaj dalej »

Wydawca

Kętrzyńskie Centrum Kultury
Ul. Sikorskiego 24 A
11-400 Kętrzyn

Redakcja

Plac Piłsudskiego 10/1
11-40 Kętrzyn, tel. 89 751 47 65
e-mail: naszemiastoketrzyn@wp.pl
Redaktor naczelny: Franciszek Jaroński

 

© Kętrzyńskie Centrum Kultury