Connect with us

Wiadomości

Decyzje wpisujące się w walkę o zdrowie mieszkańców i wizerunek szpitala

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym,  w której uczestniczyli: starosta Michał Kochanowski, burmistrz Kętrzyna Ryszard Niedziółka, dyrektor szpitala Wojciech Glinka oraz prof. dr hab. Artur Kwiatkowski i prof. dr hab. Andrzej Chmur miało miejsce oficjalne przedstawienie tych dwóch wymienionych lekarzy –  specjalistów, którzy zdecydowali się podjąć pracę w kętrzyńskim szpitalu.

– Nasz szpital jest chyba jedynym szpitalem powiatowym w kraju, który może pochwalić się takimi specjalistami – mówił Wojciech Glinka, dyrektor szpitala przedstawiając  prof. dr hab. Artura Kwiatkowskiego i prof. dr hab. Andrzeja Chmurę. Obaj są  chirurgami – specjalistami od transplantologii, a od początku marca kierują  oddziałem chirurgii ogólnej w Szpitalu Powiatowym w Kętrzynie.

prof. dr hab. Artur Kwiatkowski i prof. dr hab. Andrzej Chmura

Jak obaj zadeklarowali, ich praca w kętrzyńskim szpitalu nie ma charakteru tymczasowego, ale chcą związać się z Kętrzynem na dłużej.  Czym swoje decyzje uzasadniają? Przede wszystkim dobrą atmosferą i współpracą pomiędzy szpitalem oraz samorządem miejskim i powiatowym w tym zakresie.

– W mojej ocenie – zaznaczył prof. Artur Kwiatkowski – tak dobra współpraca samorządów i kierownictwa szpitala to chyba jeden z nielicznych przypadków w kraju. Tak współpraca daje niewątpliwie szansę poprawy poziomu ochrony zdrowia mieszkańców miasta i powiatu.

 – Wspólnie z dyrektorem Glinką wpadliśmy na pomysł przywrócenia kętrzyńskiemu szpitalowi jego przedwojennego znaczenia. Jak na razie, spotykamy się z życzliwością i mamy nadzieję, że odwdzięczymy się właściwie – dodał prof. Chmura uzupełniając wypowiedź  prof. Kwiatkowskiego.

– Wpisujemy się w walkę o szpital w kontekście bezpieczeństwa. Profesorowie, którzy zdecydowali się podjąć pracę w naszym szpitalu są tego gwarantem – podkreślił  podczas konferencji prasowej starosta Michał Kochanowski –  zapowiadając jednocześnie dalszą współpracę z lokalnymi mediami w sprawach zmian wizerunku Szpitala Powiatowego w Kętrzynie.

Piłka nożna

3. kolejka Letniej Kętrzyńskiej Ligi Orlikowej – 10 lipca 2020 r. godz. 18.00 ( Orlik przy ul. Kopernika 12)

Czytaj dalej »

Informacje miejskie

Uroczystości upamiętniające 77. rocznicę Zbrodni Wołyńskiej – 11 lipca godz. 12.00

Czytaj dalej »

Informacje miejskie

Uroczyste obchody urodzin Wojciecha Kętrzyńskiego – sobota 11 lipca godz. 11.00 (Pomnik Wojciecha Kętrzyńskiego – Plac Józefa Piłsudskiego)

Czytaj dalej »

Wydawca

Kętrzyńskie Centrum Kultury
Ul. Sikorskiego 24 A
11-400 Kętrzyn

Redakcja

Plac Piłsudskiego 10/1
11-40 Kętrzyn, tel. 89 751 47 65
e-mail: naszemiastoketrzyn@wp.pl
Redaktor naczelny: Franciszek Jaroński

 

© Kętrzyńskie Centrum Kultury