Connect with us

Sport

2 kolejka Letniej Ligi Orlika – 3 lipca 2020 r. godz. 18.00 (Boisko „Orlik” przy Szkole Podstawowej nr 1, ul. Kopernika 12)

Siatkówka

Siatkarskie klimaty na „Kętrzyniance”

Sobota na „Kętrzyniance” została zdominowana przez siatkarzy plażowych. Do turnieju zgłosiło się 13 par z Olsztyna, Ełku, Szczytna, Bartoszyc, Korsz, Dobrego Miasta, Ostródy i Kętrzyna. Zawody rozegrane zostały w systemie brazylijskim.

Siedem godzin rywalizacji, 30 rozegranych meczów. Drużyny zaprezentowały bardzo wysoki poziom sportowy i niejednokrotnie o wyniku decydował tie-break. Oglądaliśmy zacięte, pełne emocjonujących zagrań mecze. Zwyciężyła para Patryk Kulpaka (Bartoszyce), Michał Kobus (Szczytno), którzy w finale pokonali Szymona Zalewskiego (Kętrzyn), Michała Wolaka (Ostróda). Trzecie miejsce zajęli Jakub Brzozowski, Marcin Gnatowski (Olsztyn). Na czwartym miejscu uplasowała się para Jarosław Urban (Kętrzyn), Piotr Furmanek (Mrągowo). Sędziami turnieju była Mariola Piórkowska oraz Krzysztof Zalewski. Organizatorem był MOSIR Kętrzyn.

Czytaj dalej »

Piłka nożna

Kętrzyńska Liga Orlika: Pierwsze punkty Ponal FC stały się faktem

W piątej serii rozgrywek VI Letniej Kętrzyńskiej Ligi Orlika oglądaliśmy pojedynki Ponal FC z Piłkarzykami oraz Krizzo z Junior Wilczek Wilkowo.

Pierwsze swoje punkty zdobyli piłkarze Ponal FC, którzy po zaciętym meczu pokonali drużynę Piłkarzyki 5:4. W drugim piątkowym meczu naprzeciw siebie stanęło Krizzo i Junior Wilczek Wilkowo. Zapowiadało się ciekawe spotkanie, bo Junior Wilczek Wilkowo rozgrywa bardzo dobre mecze. W tym przypadku ambicja musiała ulec doświadczeniu zawodników Krizzo, którzy ostatecznie pokonali młodzież 5:1 i umocnili się na trzecim miejscu w tabeli.

W trzecim spotkaniu lider rozgrywek Penerzy wygrali walkowerem z Patrick Team, dopisując trzy punkty i pięć bramek.

Czytaj dalej »

Sport

Upalny Kętrzyński Kilometr

Za nami trzecia edycja Kętrzyńskiej Ligi Biegowej „Kętrzyński Kilometr”. Pomimo, że biegacze tego dnia musieli zmagać się z upałem i parnym powietrzem przed burzą na starcie zjawiło się prawie 80 sympatyków biegania.

Tradycyjnie „Kętrzyński Kilometr” rozpoczęły biegi dla dzieci, które w zależności od wieku rywalizowały na dystansach od 60 do 500 metrów. Na mecie dla najmłodszych czekały okolicznościowe medale i uśmiechy rodziców, którzy gorąco dopingowali swoim pociechom. Cieszy fakt, że coraz liczniej na stadionie gościmy dzieci pomimo wakacji. Po nich do rywalizacji przystąpili dorośli, podzieleni na grupy według osiągniętych rezultatów w poprzednich edycjach ligi.

Zgłoszonych 36 zawodniczek i zawodników musiało zmagać się z upałem, a w takich warunkach trudno o dobre rezultaty. Organizatorzy serdecznie dziękują wolontariuszom, których praca pozwala sprawnie przeprowadzić zawody. Kolejny „Kętrzyński Kilometr” odbędzie się 19 sierpnia
na Stadionie Miejskim przy ulicy Bydgoskiej 20 w Kętrzynie.

Organizatorami są: Fundacja Drużyna ML oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
w Kętrzynie.

Czytaj dalej »

Wydawca

Kętrzyńskie Centrum Kultury
Ul. Sikorskiego 24 A
11-400 Kętrzyn

Redakcja

Plac Piłsudskiego 10/1
11-40 Kętrzyn, tel. 89 751 47 65
e-mail: naszemiastoketrzyn@wp.pl
Redaktor naczelny: Franciszek Jaroński

 

© Kętrzyńskie Centrum Kultury