Connect with us

Piłka nożna

Zespół PENERZY liderem Letniej Kętrzyńskiej Ligi Orlikowej

3 lipca na boisku „Orlik” przy Szkole Podstawowej nr 1 rozegrana została 2. kolejka Letniej Kętrzyńskiej Ligi Orlikowej.  Liderem po dwóch kolejkach  rozgrywek jest zespół PENERZY, który w rywalizacji na boisku pokonał zespół EXTREME TEAM.

Dzisiejsze rozgrywki ligowe rozpoczęły się od pojedynku dwóch najlepszych zespołów  po pierwszej kolejce rozgrywek –PENERÓW i EXTREME TEAM . Oba zespoły po pierwszej kolejce zgromadziły na swoim koncie po 3. punkty. Mecz – zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami – obfitował w wiele emocji. Jednak zwycięsko z tego pojedynku wyszedł  zespół PENERÓW, który pokonał  EKSTREMĘ TEAM  6:0,  zapewniając sobie tym samym pierwszą pozycję w tabeli rozgrywek.

W kolejnym meczu spotkały się zespoły KRIZZO I MAŃBUD, które w pierwszej kolejce zdobyły odpowiednio 1 i 0 punktów. W tym przypadku zespół KRIZZO  pokazał rywalom swoją wyższość  pokonując ich 6:1 i gromadząc na swoim koncie po dwóch kolejkach 4. punkty.

Ostatni mecz drugiej kolejki, to bardzo emocjonujące spotkanie pomiędzy zespołami FUNDACJI SERDUSZKO i FILIPÓWKI. Po bardzo wyrównanym pojedynku zespół Filipówki pokonał rywali 5:3.

Po dwóch kolejkach rozgrywek liderem Letniej Kętrzyńskiej Ligi Orlikowej jest zespół PENERÓW z dorobkiem 6 . punktów, drugie miejsce zajmuje zespół KRIZZO – 4 punkty, a trzecie EKSTREME TEAM – 3. punkty.

Piłka nożna

Extreme Team zwycięzcą V Letniej Kętrzyńskiej Ligi Orlikowej

7 sierpnia wyłoniony został zwycięzca tegorocznej – piątej już – Letniej Kętrzyńskiej Ligi Orlikowej. Podczas finału na boisku „Orlik” przy Szkole Podstawowej nr 1 rywalizowały cztery drużyny: Krizzo, Filipówka (mecz  o 3 miejsce),  oraz Extreme Team i Penerzy (mecz o 1 miejsce).

W obu meczach już pierwszego gwizdka sędziego, emocje sięgały zenitu, a doping kolegów z drużyn czekających na zmianę i wejście do gry rozlegał się po całej okolicy. Mecze z zainteresowaniem obserwował również burmistrz Kętrzyna Ryszard Niedziółka, który podczas uroczystego wręczania medali i pucharów krótko podsumował przebieg obu spotkań.

– Jestem wręcz urzeczony i zachwycony umiejętnościami piłkarzy, atmosferą a przede wszystkim wysokim, jak na amatorów,  poziomem gry – ocenił widowisko burmistrz.

Słów uznania pod adresem piłkarzy nie krył również współorganizator V Letniej Kętrzyńskiej Ligi Orlikowej Krzysztof Krupienik (MOSiR) , który dziękując pomysłodawcy rozgrywek Maciejowi Duczkowi dodał:

– Wspaniale widzieć tak ogromne zaangażowanie i  pełnych zapału oraz energii ludzi. Jestem przekonany, że kolejne edycje letnich rozgrywek typowo amatorskiej ligi w następnych latach będą również kontynuowane. Musimy jedynie zadbać o to, aby angażowali się do nich również ludzie młodzi, których – jak widać po drużynach – nie jest już zbyt wielu.

W rywalizacji na boisku 3 miejsce zajęła drużyna Krizzo, która pokonała rywali z Filipówki 4:2, a tytuł  mistrzowski w V Letniej Kętrzyńskiej Lidze Orlikowej wywalczyła drużyna Extreme Team pokonując Penerów (liderów fazy zasadniczej) 7:3, do której powędrował najważniejszy puchar.

Niezależnie od zajętego w rozgrywkach ligowych miejsca, każda drużyna otrzymała również pamiątkowy puchar, a na szyjach piłkarzy trzech najlepszych drużyn zawisły medale. Statuetkami wyróżniono także najlepszych. I tak: najlepszym strzelcem (Królem strzelców) został Maciej Duczek (Extreme Team), najlepszym bramkarzem – Mateusz Musiej (Extreme Team) a statuetkę MVP otrzymał Tomasz Dajnowski (Penerzy).

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Czytaj dalej »

Piłka nożna

Do zwycięstwa zabrakło tylko kilkanaście sekund. Granica – Błękitni Orneta 2:2

5 sierpnia na stadionie miejskim seniorzy Granicy rozpoczęli rozgrywki IV ligi sezonu 2020/2021. Podobnie jak w pierwszym wyjazdowym spotkaniu z Pisą Barczewo, tym razem będąc jednak w roli gospodarza, kętrzynianie tylko zremisowali z Błękitnymi Orneta (2:2).

Po niedzielnym remisie w Barczewie (1:1) ponad 400 kętrzyńskich kibiców liczyło na wysokie zwycięstwo biało-niebiesko-zielonych nad Błękitnymi Orneta na własnym obiekcie. Niestety, optymizmem nie napawał już sam początek spotkania, kiedy to goście w 5. minucie po składnej akcji umieścili piłkę w bramce Mateusza Paplińskiego, a na listę strzelców wpisał się Piotr Kosobucki. Zaledwie 2. minuty później Granica mogła już stracić drugą bramkę. Na szczęście po udanej interwencji bramkarza Granicy piłka odbiła się od słupka i opuściła boisko. Po niezbyt imponującym początku meczu piłkarze Granicy nie załamali się i podjęli skuteczną próbę poprawienia wyniku. Udało się to już w 15. minucie meczu gdy Marcin Dwulat po asyście Tomka Bobrowskiego doprowadził do wyrównania. Kilka minut później (24. minuta) ponownie Marcin Dwulat wpisuje się na listę strzelców po podaniu Pawła Miłoszewskiego, a Granica wychodzi na prowadzenie.

W tym momencie wydawałoby się, że Granica przejęła kontrolę na grą. O ile była ona w miarę skuteczna do 90. minuty meczu, tak na kilkanaście sekund przed końcowym gwizdkiem sędziego w doliczonym czasie gry goście, a konkretnie Daniel Kogut, po strzale z rzutu wolnego zdobywa wyrównującego gola. Tym samym punkty w Kętrzynie zostały podzielone pomiędzy obu rywali. Szkoda, bo przed Granicą kolejne ważne mecze. Już w najbliższą sobotę czeka ją mecz wyjazdowy w Lidzbarku Warmińskim z tamtejszą Polonią.

W środowym meczu zespół Granicy wystąpił w składzie: Papliński, Kolesnyk, Czerniakowski, Koprucki, Jońca, Miłoszewski (69′ M.Swacha), Dominik, Brych, Ł.Swacha, Bobrowski, Dwulat (66′ Turczyn).

Rezerwa: Droździel, Turczyn, Branicki, M.Swacha, Schlass.

Czytaj dalej »

Informacje miejskie

Finał Letniej Kętrzyńskiej Ligi Orlikowej – 7 sierpnia godz. 18.30 (Boisko „Orlik” przy Szkole Podstawowej nr 1)

Czytaj dalej »

Wydawca

Kętrzyńskie Centrum Kultury
Ul. Sikorskiego 24 A
11-400 Kętrzyn

Redakcja

Plac Piłsudskiego 10/1
11-40 Kętrzyn, tel. 89 751 47 65
e-mail: naszemiastoketrzyn@wp.pl
Redaktor naczelny: Franciszek Jaroński

 

© Kętrzyńskie Centrum Kultury