Connect with us

Informacje miejskie

Uroczyste obchody urodzin Wojciecha Kętrzyńskiego – sobota 11 lipca godz. 11.00 (Pomnik Wojciecha Kętrzyńskiego – Plac Józefa Piłsudskiego)

Informacje miejskie

„Uzależnienia- Droga donikąd”. Kętrzyński Profilaktyczny Piknik Rodzinny

Wychodząc z założenia, iż jedną z bardziej efektywnych form profilaktyki jest nie tylko miłe ale również konstruktywne spędzanie czasu wolnego z dziećmi, Gmina Miejska Kętrzyn wraz z Fundacją Uskrzydleni Wspieramy Kreatywnie oraz Kętrzyńskim Centrum Kultury  9 sierpnia zorganizowała na terenie amfiteatru Profilaktyczny Piknik Rodzinny pod hasłem „Uzależnienia- Droga donikąd”.

Przy słonecznej i wręcz upalnej tego dnia pogodzie zaproponowane przez organizatorów quizy, warsztaty pizzy, zajęcia profilaktyczne, wspólna zabawa, dmuchańce, balonowe ZOO , bańki mydlane czy pokaz działania psa Straży Granicznej spowodowały, że nikt z obecnych nie czuł się znudzonym . Zwieńczeniem Kętrzyńskiego Profilaktycznego Pikniku Rodzinnego był koncert Gabriela Fleszara połączony z pogadanką na temat uzależnień i jego osobistymi doświadczeniami. Koncert ten można by określić w kilku ważnych i prostych słowach: „Człowiek wolny to człowiek wolny od uzależnień”.

To właśnie te wszystkie elementy sprawiły, że nielicznie zgromadzone w amfiteatrze rodziny (ze względu na upalną pogodę i zasady bezpieczeństwa związane z pandemią) przez kilka godzin miłay możliwość rodzinnego spędzenia czasu.

Czytaj dalej »

Informacje miejskie

Ul. Zientary-Malewskiej oddana przed terminem

29 listopada 2019 r. Burmistrz Miasta Kętrzyn  Ryszard Niedziółka i Wojciech Lechman – reprezentujący wykonawcę – Przedsiębiorstwo Budownictwa Inżynieryjnego BIO STAN podpisali umowę na przebudowę ulic Olsztyńskiej i Zientary –Malewskiej. Termin zakończenia prac przy przebudowie ul. Zientary Malewskiej – zgodnie z umową –  przewidywano w miesiącu październiku 2020 ale już dziś ( 6 sierpnia)- czyli 3 miesiące przed terminem –  został oficjalnie oddany do użytku.

Wykonawca niezwłocznie po podpisaniu umowy rozpoczął prace remontowe. Jego zaangażowanie i profesjonalizm dziś ma swoje odzwierciedlenie.

– Droga została oddana do użytku 3 miesiące przed czasem, co jest rzadkością przy tego typu inwestycjach – mówi Ryszard Niedziółka, burmistrz Kętrzyna. Cieszę się, że droga już może służyć mieszkańcom, tym bardziej, że jest to droga komunikacyjna wielu przedsiębiorstw. Sąsiednia ulica Olsztyńska – jeśli wszystko pójdzie tak jak dotychczas – będzie gotowa we wrześniu.

W skromnej uroczystości przekazania ulicy do użytku wziął udział  burmistrz Ryszard Niedziółka, zastępca burmistrza Maciej Wróbel oraz reprezentujący wykonawcę – Przedsiębiorstwo Budownictwa Inżynieryjnego BIO STAN – Wojciech Lechman, który nie ukrywał, że w tak szybkim tempie można było zakończyć przebudowę dzięki sprzyjającej aurze.

Przebudowa ulicy poprawiła infrastrukturę techniczną oraz wizerunek miasta, ale przede wszystkim bezpieczeństwo ruchu drogowego. Wartość przebudowy ulic Zientary – Malewskiej oraz Olsztyńskiej to prawie 2,5 mln złotych.

Czytaj dalej »

Informacje miejskie

Koncert zespołu Enej odwołany

Z przyczyn niezależnych od organizatora, planowany na dzień 15 sierpnia koncert zespołu Enej został odwołany. Za utrudnienia przepraszamy w imieniu swoim i zespołu. Zwrotu biletów zakupionych w kinie „Gwiazda”, będzie można dokonać od 17 sierpnia 2020 r.w kasie kina w godz.14-21.00.

Czytaj dalej »

Wydawca

Kętrzyńskie Centrum Kultury
Ul. Sikorskiego 24 A
11-400 Kętrzyn

Redakcja

Plac Piłsudskiego 10/1
11-40 Kętrzyn, tel. 89 751 47 65
e-mail: naszemiastoketrzyn@wp.pl
Redaktor naczelny: Franciszek Jaroński

 

© Kętrzyńskie Centrum Kultury