Connect with us

Sport

Kętrzyńska Liga Biegowa „Kętrzyński Kilometr” – cykl II

Kętrzyńska Liga Biegowa „Kętrzyński Kilometr” czyli współzawodnictwo w biegach na różnych dystansach to impreza adresowana do wszystkich bez względu na poziom sportowy i wiek. 30 lipca (po raz drugi) w duchu sportowej rywalizacji na stadionie miejskim spotkali się sympatycy biegów w ramach „Kętrzyńskiego Kilometra”. I tym razem emocji nie zabrakło. W rywalizacji na bieżni stadionu przy ul. Bydgoskiej udział wzięło ponad 70 biegaczy w różnym wieku.

Bardziej zaawansowani biegacze tradycyjnie rywalizowali  na dystansie 1 kilometra natomiast dzieci, które rozpoczęły II cykl imprezy biegowej odpowiednio na dystansie 100, 200 i 500 metrów. O ile podczas biegów w grupie dzieci najistotniejsze nie było miejsce, a liczyło się ukończenie biegu oraz medal i słodkie „co – nieco”, o tyle w przypadku dorosłych liczył się przede wszystkim czas. Całość imprezy z zainteresowaniem obserwował Burmistrz Miasta Kętrzyn Ryszard Niedziółka wraz z Dyrektorem MOSiR Krzysztofem Niemcem.

Kętrzyńska Liga Biegowa „KĘTRZYŃSKI KILOMETR” obejmuje 6 cykli. Warunkiem sklasyfikowania zawodnika jest udział w co najmniej dwóch biegach z cyklu. Zgodnie z regulaminem, miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych wyłonione zostaną na podstawie końcowej klasyfikacji OPEN. W przypadku równej ilości punktów zdobytych przez dwóch lub więcej zawodników decydować będzie liczba najwyższych miejsc pomiędzy zainteresowanymi zawodnikami.

Dodatkowo prowadzona jest klasyfikacja drużynowa. W tej kategorii są klasyfikowane drużyny, których co najmniej 4 zawodników ukończy co najmniej jeden cykl Kętrzyńskiej Ligi Biegowej „KĘTRZYŃSKI KILOMETR”. W skład 4 osobowej drużyny musi wchodzić przynajmniej jedna kobieta

Klasyfikacja II cyklu Kętrzyńskiej Ligi Biegowej „KĘTRZYŃSKI KILOMETR” dostępna będzie na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji: https://mosir-ketrzyn.pl

Organizatorami zmagań biegowych jest miasto Kętrzyn, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kętrzynie oraz Drużyna ML.

Siatkówka

TURNIEJ SIATKÓWKI PLAŻOWEJ „PUREFOOD CUP 2020 KĘTRZYN”

8 sierpnia na terenie boisk do gry w siatkową piłkę plażową znajdujących się na terenie obiektu  Kompleksu Rekreacyjno-Sportowego „Kętrzynianka” odbył się kolejny tego lata turniej piłki siatkowej mężczyzn. W turnieju, w którym  uczestniczyło 14 par z regionu zwycięsko zakończyła olsztyńska para siatkarska w składzie Patryk Piotr Tyszko/Paweł Pietkiewicz.

Mimo ogromnego upału miniona sobota była nie wątpliwie udana dla siatkarzy uprawiających siatkową piłkę plażową zwłaszcza, że tego typu turnieje organizowane na obiekcie Kompleksu Rekreacyjno-Sportowego „Kętrzynianka” cieszą się niezmiennie dużym zainteresowaniem. Tym razem, ze względów organizacyjnych, w turnieju trwającym wiele godzin uczestniczyło 14 zespołów dwuosobowych.  Był to bez wątpienia niezwykle udany turniej przynajmniej z dwóch względów. Po pierwsze, wszyscy uczestnicy turnieju dzięki firmie „Pure Food – Catering Dietetyczny” (pomysłodawca i sponsor turnieju) otrzymali przed rozpoczęciem turnieju komplet koszulek, po drugie oprócz tradycyjnych nagród rzeczowych najlepsze trzy pary siatkarskie uhonorowane zostały nagrodami pieniężnymi, a czwarta tygodniowym voucherem na korzystanie z oferty firmy „Pure Food – Catering Dietetyczny”

W rozpoczęciu turnieju oraz jego zakończeniu uczestniczył również burmistrz Ryszard Niedziółka, który w skierowanych do siatkarzy słowach podziękował uczestnikom za uczestnictwo, sportową atmosferę oraz podkreślił wysoki poziom turnieju. Nic zatem dziwnego, że czysty piasek, słońce i piłka plażowa były tego upalnego dnia doskonałym przepisem na udaną sportową sobotę.

W turnieju I miejsce przypadło parze siatkarskiej z Olsztyna Patryk Piotr Tyszko/Paweł Pietkiewicz, do których trafiła główna nagroda. II miejsce zajęła para ze Szczytna Filip Kowalewski/Kacper Gut. Na symbolicznym podium z III miejscem znalazła się para olsztyńsko-mrągowska Paweł Borkowski/Marcin Końpa. Natomiast IV miejsce w turnieju zajęła para bartoszycko – giżycka Patryk Kulpaka/Blażej Masłowski.

Organizatorzy turnieju serdecznie dziękują firmie „PURE FOOD – Catering Dietetyczny” za ufundowanie nagród finansowych, koszulek dla wszystkich zawodników oraz poczęstunku w trakcie turnieju.

Czytaj dalej »

Piłka nożna

Extreme Team zwycięzcą V Letniej Kętrzyńskiej Ligi Orlikowej

7 sierpnia wyłoniony został zwycięzca tegorocznej – piątej już – Letniej Kętrzyńskiej Ligi Orlikowej. Podczas finału na boisku „Orlik” przy Szkole Podstawowej nr 1 rywalizowały cztery drużyny: Krizzo, Filipówka (mecz  o 3 miejsce),  oraz Extreme Team i Penerzy (mecz o 1 miejsce).

W obu meczach już pierwszego gwizdka sędziego, emocje sięgały zenitu, a doping kolegów z drużyn czekających na zmianę i wejście do gry rozlegał się po całej okolicy. Mecze z zainteresowaniem obserwował również burmistrz Kętrzyna Ryszard Niedziółka, który podczas uroczystego wręczania medali i pucharów krótko podsumował przebieg obu spotkań.

– Jestem wręcz urzeczony i zachwycony umiejętnościami piłkarzy, atmosferą a przede wszystkim wysokim, jak na amatorów,  poziomem gry – ocenił widowisko burmistrz.

Słów uznania pod adresem piłkarzy nie krył również współorganizator V Letniej Kętrzyńskiej Ligi Orlikowej Krzysztof Krupienik (MOSiR) , który dziękując pomysłodawcy rozgrywek Maciejowi Duczkowi dodał:

– Wspaniale widzieć tak ogromne zaangażowanie i  pełnych zapału oraz energii ludzi. Jestem przekonany, że kolejne edycje letnich rozgrywek typowo amatorskiej ligi w następnych latach będą również kontynuowane. Musimy jedynie zadbać o to, aby angażowali się do nich również ludzie młodzi, których – jak widać po drużynach – nie jest już zbyt wielu.

W rywalizacji na boisku 3 miejsce zajęła drużyna Krizzo, która pokonała rywali z Filipówki 4:2, a tytuł  mistrzowski w V Letniej Kętrzyńskiej Lidze Orlikowej wywalczyła drużyna Extreme Team pokonując Penerów (liderów fazy zasadniczej) 7:3, do której powędrował najważniejszy puchar.

Niezależnie od zajętego w rozgrywkach ligowych miejsca, każda drużyna otrzymała również pamiątkowy puchar, a na szyjach piłkarzy trzech najlepszych drużyn zawisły medale. Statuetkami wyróżniono także najlepszych. I tak: najlepszym strzelcem (Królem strzelców) został Maciej Duczek (Extreme Team), najlepszym bramkarzem – Mateusz Musiej (Extreme Team) a statuetkę MVP otrzymał Tomasz Dajnowski (Penerzy).

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Czytaj dalej »

Siatkówka

TURNIEJ PIŁKI PLAŻOWEJ MIKSTY – 22 SIERPNIA godz. 10.00 (Kompleks Rekreacyjno-Sportowy „Kętrzynianka” ul. Szpitalna 1)

Czytaj dalej »

Wydawca

Kętrzyńskie Centrum Kultury
Ul. Sikorskiego 24 A
11-400 Kętrzyn

Redakcja

Plac Piłsudskiego 10/1
11-40 Kętrzyn, tel. 89 751 47 65
e-mail: naszemiastoketrzyn@wp.pl
Redaktor naczelny: Franciszek Jaroński

 

© Kętrzyńskie Centrum Kultury