Connect with us

Siatkówka

TURNIEJ SIATKÓWKI PLAŻOWEJ „PUREFOOD CUP 2020 KĘTRZYN”

8 sierpnia na terenie boisk do gry w siatkową piłkę plażową znajdujących się na terenie obiektu  Kompleksu Rekreacyjno-Sportowego „Kętrzynianka” odbył się kolejny tego lata turniej piłki siatkowej mężczyzn. W turnieju, w którym  uczestniczyło 14 par z regionu zwycięsko zakończyła olsztyńska para siatkarska w składzie Patryk Piotr Tyszko/Paweł Pietkiewicz.

Mimo ogromnego upału miniona sobota była nie wątpliwie udana dla siatkarzy uprawiających siatkową piłkę plażową zwłaszcza, że tego typu turnieje organizowane na obiekcie Kompleksu Rekreacyjno-Sportowego „Kętrzynianka” cieszą się niezmiennie dużym zainteresowaniem. Tym razem, ze względów organizacyjnych, w turnieju trwającym wiele godzin uczestniczyło 14 zespołów dwuosobowych.  Był to bez wątpienia niezwykle udany turniej przynajmniej z dwóch względów. Po pierwsze, wszyscy uczestnicy turnieju dzięki firmie „Pure Food – Catering Dietetyczny” (pomysłodawca i sponsor turnieju) otrzymali przed rozpoczęciem turnieju komplet koszulek, po drugie oprócz tradycyjnych nagród rzeczowych najlepsze trzy pary siatkarskie uhonorowane zostały nagrodami pieniężnymi, a czwarta tygodniowym voucherem na korzystanie z oferty firmy „Pure Food – Catering Dietetyczny”

W rozpoczęciu turnieju oraz jego zakończeniu uczestniczył również burmistrz Ryszard Niedziółka, który w skierowanych do siatkarzy słowach podziękował uczestnikom za uczestnictwo, sportową atmosferę oraz podkreślił wysoki poziom turnieju. Nic zatem dziwnego, że czysty piasek, słońce i piłka plażowa były tego upalnego dnia doskonałym przepisem na udaną sportową sobotę.

W turnieju I miejsce przypadło parze siatkarskiej z Olsztyna Patryk Piotr Tyszko/Paweł Pietkiewicz, do których trafiła główna nagroda. II miejsce zajęła para ze Szczytna Filip Kowalewski/Kacper Gut. Na symbolicznym podium z III miejscem znalazła się para olsztyńsko-mrągowska Paweł Borkowski/Marcin Końpa. Natomiast IV miejsce w turnieju zajęła para bartoszycko – giżycka Patryk Kulpaka/Blażej Masłowski.

Organizatorzy turnieju serdecznie dziękują firmie „PURE FOOD – Catering Dietetyczny” za ufundowanie nagród finansowych, koszulek dla wszystkich zawodników oraz poczęstunku w trakcie turnieju.

Siatkówka

Po raz trzeci uczcili pamięć Jerzego Polkowskiego. Puchar tym razem pojechał do Augustowa

W sobotę, 19 września w hali sportowej MOSiR odbył się trzeci już Memoriał Jerzego Polkowskiego, kętrzyńskiego pasjonata sportu i siatkówki, który zmarł 5 lat temu. W rozegranym po raz trzeci memoriale jego imienia wzięło udział 6 drużyn siatkarskich z:  Kętrzyna (drużyna MUNDUROWI – obrońca tytułu z roku ubiegłego), Giżycka, Szczytna,  Ełku, Górowa Iławeckiego i Augustowa.

Turniej rozpoczęła minuta ciszy, po której  głos zabrał syn Jerzego Polkowskiego. Dziękując za organizację imprezy i życzył wszystkim sportowych wrażeń oraz rywalizacji w duchu fair play dokonując jednocześnie oficjalnego otwarcia memoriału.

Po niezwykle emocjonujących meczach zwycięzcą memoriału okazał się zespół UKS Centrum Augustów. Drugie miejsce przypadło Cresovii Górowo Iławeckie, a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna ze Szczytna. Tuż za podium znaleźli się siatkarze z Giżycka, piąte miejsce przypadło KS Dream Ełk, szóste drużynie Mundurowi.

Organizatorem imprezy był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kętrzynie.

Czytaj dalej »

Siatkówka

W Turnieju Mikstów zwyciężyła para olsztyńska Magda/ Paweł Borkowscy

Dzisiaj, 22 sierpnia na boiskach do piłki plażowej Kompleksu Rekreacyjno-Sportowego „Kętrzynianka”  odbył się piąty i ostatni w tym sezonie Turniej plażowej piłki siatkowej. Tym razem przed kibicami i sympatykami tej dyscypliny sportowej prezentowały się pary damsko-męskie.

W kętrzyńskim turnieju wzięło udział 13 zespołów dwuosobowych. Zwycięzcami turnieju  mikstów została olsztyńska  para Magda i Paweł Borkowscy.  Drugie miejsce przypadło parze kętrzyńskiej Damian Piórkowski/ Klaudia Perczyńska, a trzecie również parze kętrzyńskiej   Magda Kobylańska/ Jarosław Urban. Tuż poza podium uplasowała się kolejna para olsztyńska Marcin Gnatowski/  Agata Pawlikowska.

Siatkarskie zmagania obserwował również burmistrz Kętrzyna Ryszard Niedziółka, który oficjalnie otworzył turniej.  Organizatorzy całego cyklu turniejów podkreślali przede wszystkim ogrom emocji podczas zmagań pod siatką oraz wysoki poziom tej dyscypliny sportowej jak również duże zainteresowanie rozgrywkami w Kętrzynie.

Czytaj dalej »

Siatkówka

TURNIEJ SIATKÓWKI PLAŻOWEJ MIKSTY – 22 sierpnia 2020 godz. 10.00 (Kompleks Rekreacyjno-Sportowy „Kętrzynianka”, ul. Szpitalna 1)

Czytaj dalej »

Wydawca

Kętrzyńskie Centrum Kultury
Ul. Sikorskiego 24 A
11-400 Kętrzyn

Redakcja

Plac Piłsudskiego 10/1
11-40 Kętrzyn, tel. 89 751 47 65
e-mail: naszemiastoketrzyn@wp.pl
Redaktor naczelny: Franciszek Jaroński

 

© Kętrzyńskie Centrum Kultury