Connect with us

Sport

Mistrzostwa Warmii i Mazur w Boksie. Bokserzy LKS „Niedźwiedź” Kętrzyn zdominowali ring

Przez dwa dni (5-6 września) w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbywały się Mistrzostwa Warmii i Mazur w Boksie. Miłośnicy tej dyscypliny sportu mieli możliwość obejrzeć ponad 30 pojedynków.  W turnieju znakomicie spisali się bokserzy LKS „Niedźwiedź” Kętrzyn, którzy zdecydowanie dominowali na ringu wygrywając większość walk powierdzając tym samym aspiracje do pokonywania kolejnych szczebli w tej dyscyplinie sportu..

Mistrzostwa Warmii i Mazur w Boksie potwierdziły wysokie umiejętności niemal we wszystkich kategoriach bokserów LKS „Niedźwiedź” Kętrzyn. I tak mistrzami województwa zostali:

Kategoria „młodzik”: Michał Michalik (42 kg), Aleks Snacki(48 kg);

Kategoria „kadet”: Karolina Khun (63 kg), Dominik Jędrej (48 kg), Filip Bednarczyk (50 kg), Przemysław Rafalski (52 kg), Olaf Posoch (54 kg), Kacper Sznip (57 kg), Hubert Krupiczojć (66 kg), Damian Szymankiewicz +80 kg);

Kategoria „junior”: Hubert Wardak

Ponadto walki towarzyskie stoczyli: Iza Iwaniuk, Kinga Ciborska, Kacper Rafalski, Michał Florczyk i Piotr Kunicki.

   – Jestem dumny z postawy moich bokserów i pracy, którą wykonaliśmy wspólnie z Kamilem Kondejem i Mariuszem Gruchotem. Pandemia niestety przeszkodziła i sport stanął w pewnym momencie. My jednak cały czas zwracaliśmy na to uwagę robiąc wszystko co było możliwe, aby nasi podopieczni trenowali.  Zdawaliśmy sobie bowiem sprawę, że jeśli ograniczenia związane z pandemią będą złagodzone to nasz kalendarz imprez bokserskich będzie od września bardzo napięty.  I tak się stało. Naszych czworo kadrowiczów , którzy są reprezentantami Polski  zaliczyło trzy obozy.  My natomiast jako klub byliśmy na jednym obozie szkoleniowym i oczywiście przygotowywaliśmy się do startów na miejscu w Kętrzynie. Efekty tych naszych działań były widoczne podczas Mistrzostw Warmii i Mazur – ocenia postawę swoich bokserów trener Emin Huseynov.

    19 września kadeci „Niedźwiedzia” jadą do Sokółki  gdzie będą  walczyć z bokserami z Okręgu Podlaskiego, skąd tylko po jednym najlepszym bokserze w każdej wadze awansuje do najlepszej ósemki w Polsce. Ta właśnie ósemka weźmie udział w  Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Ponadto Hubert Wardak w kategorii juniorów zakwalifikował się do Mistrzostw Polski Juniorów  wygrywając swoją walkę finałową. Tym samym Hubert będzie walczył na Mistrzostwa Polski we Włocławku.

Które zatem walki bokserów „Niedźwiedzia” były – zdaniem trenera – najlepsze?

– Pierwszego dnia mistrzostw Warmii i Mazur za najlepszą uważam walkę Aleksa Snackiego, który kolejny raz potwierdził, że jest najlepszy w Polsce. Dodam tylko, że jest brany pod uwagę do Mistrzostw Europy Młodzików. Dotychczas stoczył 23 walki nie przegrywając żadnej. A z drugiego dnia turnieju za  najlepszą pod względem technicznym  uznałbym walkę Dominika Jędreja – aktualnego Mistrza Polski i zarazem reprezentanta Polski przygotowującego się do listopadowych Mistrzostw Europy w Bułgarii. On pokazał już taki dojrzały boks – ocenia Emin Huseynov i dodaje: -Korzystając z okazji chcę podziękować władzom samorządowym miasta za udzieloną nam pomoc. Turniej był bowiem współorganizowany z dotacji  realizacji zadań publicznych Urzędu Miasta Kętrzyn. Dziękuję również pracownikom  MOSiR-u za obsługę imprezy, a w szczególności  Krzysztofowi Krupienikowi, który kolejny raz pokazał profesjonalizm jako spiker zawodów. Dziękuję również lekarzowi Andrzejowi Michniewiczowi za opiekę medyczną.

Sport

Memoriał Andrzeja Szyszko w piłce ręcznej chłopców

W miniony weekend w Bartoszycach odbył się V memoriał Andrzeja Szyszko w piłce ręcznej chłopców rocznik 2008-2009.  Drużyna MKS MOSiR prowadzona przez Kamila Rokselę zajęła drugie miejsce wygrywając cztery z pięciu meczów.

O pierwszym miejscu decydował mecz z MDK Bartoszyce I, który młodzi kętrzyńscy szczypiorniści przegrali 5:7.  To był pierwszy towarzyski turniej od ponad pół roku. Wielkie brawa dla całej drużyny i trenera.

MKS Mosir Kętrzyn – Szczypiorniak Olsztyn 13:8

MKS Mosir Kętrzyn – Sambor Tczew 8:4

MKS Mosir Kętrzyn – MKS Truso Elbląg 12:3

MKS Mosir Kętrzyn – MDK Bartoszyce II 16:1

MKS Mosir Kętrzyn – MDK Bartoszyce I 5:7

Czytaj dalej »

Piłka nożna

Granica Kętrzyn – Zatoka Braniewo 3:0. Mimo osłabienia zwycięstwo nad czołowym zespołem ligi

Po ostatnich zwycięstwach ze Stomilem II oraz Tęczą Biskupiec do Kętrzyna przyjechał zespół Zatoki Braniewo – czołowy zespół rozgrywek ligowych. Zadanie zdobycia przez biało-niebiesko-zielonych  kolejnych punktów ligowych wydawało się bardzo trudne zwłaszcza, że od  13. minuty meczu kętrzynianie grali w osłabieniu ( czerwona kartka dla Marcina Swachy). Okazało się jednak to, co wydawało się niemożliwe stało się jednak możliwe. Granica pokonała rywala aż 3:0.

Problematyczna czerwona kartka dla piłkarza Granicy w 13’ bynajmniej nie załamała biało-niebiesko-zielonych a wręcz przeciwnie. Mimo liczebnego osłabienia kętrzynianie  „grali swoje”, nie oddając pola Zatoce. W 28’ meczu zespół Granicy wyprowadza na prowadzenie Marcin Dwulat, który celnym strzałem po zagraniu Mateusza Jońcy głową pokonuje bramkarza gości.  W 53, Tomasz  Bobrowski zostaje faulowany w polu karnym, a sędzia bez wahania pokazuje jedenastkę. Bez skrupułów rzut karny wykorzystuje przed chwilą faulowany kapitan Granicy. Nadchodzi 88, meczu i ponownie po składnej akcji zespołu Tomasz Bobrowski będąc w dogodnej pozycji strzeleckiej pokonuje bramkarza gości ustalając końcowy wynik spotkania.

Bez wątpienia miesiąc wrzesień był dla piłkarzy Granicy bardzo udany. W czterech ligowych meczach biało-niebiesko-zieloni odnieśli trzy zwycięstwa  (Stomil II, Tęcza Biskupiec, Zatoka Braniewo) oraz remisując 0:0 w meczu wyjazdowym z  zespołem Mrągowii Mrągowo. Tym samym powiększyli swoje konto punktowe o 10 pkt. Po 11. kolejkach rozgrywek Granica umocniła swoją pozycję w środkowej części tabeli. Gromadząc łącznie 18 pkt.

3 października zespół Granicy rozegra kolejny mecz, tym razem na wyjeździe. Przeciwnikiem biało-niebiesko-zielonych będzie zajmujący 12. pozycję w tabeli (14.pkt) zespół GSZS Rybno.

Czytaj dalej »

Informacje miejskie

I edycja Kętrzyńskiej Ligi Biegowej „Kętrzyński Kilometr” dobiegła końca

Uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród odbyło  się po ostatnim – szóstym cyklu Kętrzyńskiej Ligi Biegowej „KĘTRZYŃSKI KILOMETR” na stadionie miejskim przy ulicy Bydgoskiej. Była to zapewne  najciekawsza odsłona  z udziałem władz samorządowych miasta  połączona z nagrodzeniem najlepszych i najszybszych biegaczy w poszczególnych kategoriach. Końcowa klasyfikacja Kętrzyńskiej Ligi Biegowej „KĘTRZYŃSKI KILOMETR” dostępna jest  na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji: https://mosir-ketrzyn.pl.

 W czwartkowe, 24 września popołudnie na stadionie przy ul. Bydgoskiej po raz szósty i zarazem ostatni spotkali się biegacze uczestniczący w pierwszej edycji Kętrzyńskiej Ligi Biegowej „Kętrzyński kilometr”.  Przez sześć odsłon tej imprezy biegowej przewinęło się około 200 biegaczy w różnym wieku (najmłodsza uczestniczka miała zaledwie 2 lata a najstarszy biegacz 60+).  Tegoroczną – pierwszą, ale – jak zapowiadają organizatorzy –  zapewne nie ostatnią edycję po zmaganiach na bieżni  zakończyło nagrodzenie najlepszych  jej uczestników.  W rozpoczęciu szóstego cyklu w roli startera wziął udział zastępca burmistrza Maciej Wróbel natomiast w oficjalnym zakończeniu oraz wręczeniu statuetek, medali i nagród rzeczowych osobiście uczestniczył Burmistrz Miasta Kętrzyn Ryszard Niedziółka.

– Przebieg Kętrzyńskiej Ligi Biegowej „Kętrzyński kilometr” obserwowałem wielokrotnie oczywiście na   ile czas na to pozwalał. Dzisiaj jestem kolejny raz widzę jakim zainteresowaniem  biegaczy cieszyła się ta  impreza sportowa. My jako miasto – powiedziałbym – tylko delikatnie pomagamy. Najważniejszy był bowiem sam pomysł  i inicjatywa w zakresie organizacji  tej imprezy ze strony Fundacji Drużyny ML i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji za to bardzo dziękuję.  Podkreślić chcę również, co osobiście mnie cieszy, że ta impreza sportowa cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, a co może najistotniejsze nabrała  charakteru rodzinnego. Było widać szczególnie podczas  rywalizacji w grupie  najmłodszych uczestników – podkreśla Burmistrz Miasta Kętrzyn Ryszard Niedziółka.

Z kolei główni organizatorzy Kętrzyńskiej Ligi Biegowej „Kętrzyński Kilometr” już zapowiadają, że tegoroczna edycja ligi była ostatnią ale tylko w tym roku  i planują kolejną na 2021.

– Chcemy w ten sposób wyjść naprzeciw oczekiwaniom chociażby uczestników tegorocznej edycji Kętrzyńskiej Ligi Biegowej. Słyszymy bowiem ze strony biegaczy uczestniczących w tegorocznej edycji wiele słów podkreślających, że szkoda iż była  że to ostatnia odsłona w tym roku. W mojej ocenie była to naprawdę bardzo fajna i klimatyczna impreza, a przede wszystkim rodzinna, w której  uczestniczyły także całe rodziny. Stąd też planujemy już  kolejną edycję na 2021 rok. Serdecznie podziękowania kieruję do Miłosza Lenarta prezesa Fundacji  drużyna ML za pomoc  w organizacji tegorocznej imprezy  – mówi Krzysztof Krupienik z MOSiR i zapowiada jednocześnie, że: –  Mamy już kolejny pomysł dla miłośników lekkoatletyki. Planujemy zorganizować  11 listopada Sztafety Niepodległości składające się z 5 uczestników. W każdym  zespole biegaczy muszą być przynajmniej  dwie panie. Każdy biegacz w zespole będzie miał do pokonania około 1 km. W ten sposób uczcilibyśmy nie tylko Narodowe Święto Niepodległości ale również święto miasta Kętrzyn przypadające tego samego dnia.

Końcowa klasyfikacja Kętrzyńskiej Ligi Biegowej „KĘTRZYŃSKI KILOMETR” dostępna jest  na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji: https://mosir-ketrzyn.pl.

Organizatorami zmagań biegowych było Miasto Kętrzyn, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kętrzynie oraz Fundacja Drużyna ML.

Czytaj dalej »

Wydawca

Kętrzyńskie Centrum Kultury
Ul. Sikorskiego 24 A
11-400 Kętrzyn

Redakcja

Plac Piłsudskiego 10/1
11-40 Kętrzyn, tel. 89 751 47 65
e-mail: naszemiastoketrzyn@wp.pl
Redaktor naczelny: Franciszek Jaroński

 

© Kętrzyńskie Centrum Kultury