Connect with us

Piłka nożna

Granica Kętrzyn – Zatoka Braniewo 3:0. Mimo osłabienia zwycięstwo nad czołowym zespołem ligi

Po ostatnich zwycięstwach ze Stomilem II oraz Tęczą Biskupiec do Kętrzyna przyjechał zespół Zatoki Braniewo – czołowy zespół rozgrywek ligowych. Zadanie zdobycia przez biało-niebiesko-zielonych  kolejnych punktów ligowych wydawało się bardzo trudne zwłaszcza, że od  13. minuty meczu kętrzynianie grali w osłabieniu ( czerwona kartka dla Marcina Swachy). Okazało się jednak to, co wydawało się niemożliwe stało się jednak możliwe. Granica pokonała rywala aż 3:0.

Problematyczna czerwona kartka dla piłkarza Granicy w 13’ bynajmniej nie załamała biało-niebiesko-zielonych a wręcz przeciwnie. Mimo liczebnego osłabienia kętrzynianie  „grali swoje”, nie oddając pola Zatoce. W 28’ meczu zespół Granicy wyprowadza na prowadzenie Marcin Dwulat, który celnym strzałem po zagraniu Mateusza Jońcy głową pokonuje bramkarza gości.  W 53, Tomasz  Bobrowski zostaje faulowany w polu karnym, a sędzia bez wahania pokazuje jedenastkę. Bez skrupułów rzut karny wykorzystuje przed chwilą faulowany kapitan Granicy. Nadchodzi 88, meczu i ponownie po składnej akcji zespołu Tomasz Bobrowski będąc w dogodnej pozycji strzeleckiej pokonuje bramkarza gości ustalając końcowy wynik spotkania.

Bez wątpienia miesiąc wrzesień był dla piłkarzy Granicy bardzo udany. W czterech ligowych meczach biało-niebiesko-zieloni odnieśli trzy zwycięstwa  (Stomil II, Tęcza Biskupiec, Zatoka Braniewo) oraz remisując 0:0 w meczu wyjazdowym z  zespołem Mrągowii Mrągowo. Tym samym powiększyli swoje konto punktowe o 10 pkt. Po 11. kolejkach rozgrywek Granica umocniła swoją pozycję w środkowej części tabeli. Gromadząc łącznie 18 pkt.

3 października zespół Granicy rozegra kolejny mecz, tym razem na wyjeździe. Przeciwnikiem biało-niebiesko-zielonych będzie zajmujący 12. pozycję w tabeli (14.pkt) zespół GSZS Rybno.

Piłka nożna

Uratowany jeden punkt. Granica Kętrzyn – Warmia Olsztyn 1:1

To, że w sporcie bywają dni lepsze i gorsze wiadomo nie od dziś. W sobotnim meczu z niżej notowaną w rozgrywkach IV ligi Warmią Olsztyn biało-niebiesko-zieloni, wbrew oczekiwaniom kibiców, nie odnieśli sukcesu na własnym boisku a raczej uratowali jeden punkt remisując z gośćmi 1:1.

Wyżej notowana w rozgrywkach ligowych Granica po 4 zwycięstwach w lidze i awansie do dalszych rozgrywek w Wojewódzkim Pucharze Polski przystąpiła do meczu w roli faworyta. Wyższe miejsce w tabeli rozgrywek ligowych oraz pierwsze minuty spotkania wskazywały Granicę jako zwycięzcę i zdobywcę kolejnych punktów. Były to jednak – jak się okazało – przedwczesne spekulacje.

Wprawdzie piłkarze Granicy rozpoczęli mecz z pełnym zaangażowaniem dążąc do szybkiego objęcia prowadzenia ale w miarę upływu czasu pokonanie obrony gości stawało się coraz mniej realne, a ataki pozbawione polotu i dynamiki. Ponadto piłka po niecelnych zagraniach coraz częściej trafiała do piłkarzy Warmii. Biało – niebiesko – zieloni najwyraźniej nie potrafili wyciągnąć wniosków coraz częściej decydując się na indywidualne akcje i grę w środku pola. Ten brak zdecydowania został ukarany w 60. minucie spotkania, kiedy po jednej z nielicznych akcji skutecznym strzałem  popisał się zawodnik Warmii zmuszając do kapitulacji bramkarza Granicy.

W tej sytuacji prysnęły marzenia o trzech punkach ligowych, a punktem honoru stało się doprowadzenie przynajmniej do remisu i uratowanie jednego punktu. Ku nieukrywanemu zadowoleniu piłkarzy,  kibiców, trenera i działaczy celnym strzałem spoza linii pola karnego uczynił to dopiero w 77. minucie Łukasz Swacha. Remisowy wynik utrzymał się do końcowego gwizdka sędziego mimo, że końcowe minuty meczu Granica grała mając przewagę jednego piłkarza ( w 83. minucie drugą żółtą kartkę, a w efekcie czerwoną zobaczył piłkarz Warmii Paweł Wiśniewski).

Po trzynastu kolejkach rozgrywek Granica zaliczyła niewielki spadek w tabeli ligowej i z dorobkiem 22 punktów zajmuje 8. miejsce tracąc do wyprzedzających ją Motoru Lubawa, Pisy Barczewo i Olimpii II Elbląg tylko jeden punkt. Najbliższą okazję do poprawy stanu punktowego piłkarze Granicy będą mieć już za tydzień ( 17 października) podczas wyjazdowego spotkania z Błękitnymi Pasym – zespołem zajmującym po 13.kolejkach rozgrywek 11. pozycję w tabeli IV ligi z dorobkiem 16. punktów.

Czytaj dalej »

Piłka nożna

Penerzy zwycięzcami Orlikowego Turnieju Oldboy 35+

3 października na boisku „Orlik” przy Szkole Podstawowej nr 1 odbył się Orlikowy Turniej Oldboy 35+. W turnieju wzięło udział 5  drużyn: Penerzy, Krizzo, Betrayer, Filipówka  , Extreme Team.

Pięć drużyn, dziesięć rozegranych meczów, wielkie emocje i olbrzymie zaangażowanie ze strony uczestników. W tej rywalizacji zwycięsko wyszedł zespół Penerzy (12 pkt), odnosząc komplet zwycięstw. Drugie miejsce z dorobkiem 9 pkt zajął Extrem Team, trzecie miejsce przypadło zespołowi Betrayer (6 pkt), na czwartym miejscu uplasowała się drużyna Krizzo (3 pkt), piąte dla Filipówki. Królem strzelców został Daniel Kowalczyk, zdobywca siedmiu bramek. MVP turnieju wybrano Macieja Duczka, a najlepszym bramkarzem został Franciszek Szewczyk.

Wyróżnienia indywidualne i puchary wręczał Krystian Abramowicz Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Kętrzynie, który był jednocześnie uczestnikiem turnieju. Podziękowania dla Lucjana Pawłowskiego i Macieja Duczka, animatorów na Orlikach, za pomysł i sprawne przeprowadzenie zawodów.

Organizatorem Orlikowego Turnieju Oldboy 35+był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Piłka nożna

Granica – Tęcza Biskupiec 2:0. Biało-niebiesko-zieloni na fali wznoszącej

W sobotnim meczu (10. kolejka forBET IV ligi)  seniorzy Granicy występując w roli gospodarza pokonali zespół Tęczy Biskupiec 2:0 (0:0). Zwycięstwo bynajmniej nie przyszło łatwo mimo, że Tęcza Biskupiec zajmowała ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Ponownie okazało się, że nie można dopisywać sobie łatwych punktów przed spotkaniem. Mimo wielu prób strzałów (często niecelnych) w wykonaniu piłkarzy Granicy do 77. minuty spotkania wynik brzmiał 0:0. Dopiero wówczas za sprawą Tomka Bobrowskiego piłka znalazła się w siatce gości. W dwie minuty później kapitan Granicy ponownie pokonał bramkarza Tęczy ustalając końcowy wynik meczu.

Miesiąc wrzesień piłkarze Granicy (seniorzy) mogą zaliczyć do udanego. W tym czasie (5-19 września) biało-niebiesko-zieloni rozegrali 3 spotkania w ramach forBET IV ligi odnosząc dwa zwycięstwa. 12 września pokonali Stomil II Olsztyn 4:0 (zdobywcy bramek: Bobrowski, Ł.Swacha, Kolesnyk, Jońca) a tydzień później Tęczę Biskupiec 2:0 (obie bramki strzelił Bobrowski). 5 września zanotowali także cenny remis 0:0 w meczu wyjazdowym z zespołem Mrągowia Mrągowo. Ponadto seniorzy KKS Granica pokonali 3:1 zespół RKS Orlęta Rema Reszel awansując do III rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski.

W miesiącu wrześniu w rozgrywkach ligowych Granicy pozostał jeszcze do rozegrania mecz na stadionie miejskim przy ul. Bydgoskiej z czołowym zespołem w lidze –  Zatoką Braniewo. Po trzech kolejkach wrześniowych biało-niebiesko-zieloni powiększyli swoje konto o kolejne punkty  awansując na 7. miejsce w tabeli ligowej. Oby tak dalej.