Connect with us

Sport

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNO-NOWOROCZNE MOSIR

Sport

Piłka ręczna. Piłkarze ręczni MKS MOSIR poza zasięgiem rywali

W czwartek, 14 stycznia w hali Mistrzów Świata odbyły się zaległe  II zawody 3 kolejki Ligi Wojewódzkiej Chłopców grupa starsza (2008) w piłce ręcznej. Tym razem przeciwnikami kętrzynian byli piłkarze ręczni z MDK Pasja Bartoszyce i  UKS Jedynka Morąg. 

Rywalizację na boisku poprzedził jednak bardzo miły moment bowiem oficjalnego otwarcia rozgrywek dokonał burmistrz miasta Ryszard Henryk Niedziółka. Wręczył on młodym szczypiornistom MKS MOSiR Kętrzyn 26 piłek życząc jednocześnie dalszych zwycięstw w rywalizacji na tym poziomie rozgrywek.

Niemal tradycją stało się już, że piłkarze ręczni MOSiR nie dawali zbyt wielu szans rywalom. Tak było i tym razem.  Zgodnie z zasadami mecze odbywały się systemem „każdy z każdym”. Jako pierwsi spotkanie rozegrali chłopcy z MKS MOSIR Kętrzyn, a ich rywalem był zespół MDK Pasja Bartoszyce. Po bardzo wyrównanej i pasjonującej grze pierwszą połowę kętrzynianie zakończyli wynikiem 8:6 a w drugiej zdobytą przewagę jeszcze powiększyli. Ostatecznie mecz zakończyli zwycięstwem 18:12. Jak się później okazało zespół z Bartoszyc był jedynym, który potrafił nawiązać z chłopcami z MKS-u równorzędną walkę.

– Przyznam szczerze, że nie spodziewałem się tak wysokiej wygranej. Zawsze rywalizacja z Bartoszycami była bardzo wyrównana. Dzisiaj szczypiorniści MKS MOSIR zagrali po prostu kapitalnie i bardzo mnie to cieszy – podsumował mecz z piłkarzami MDK Pasja Bartoszyce Sławomir Tymoszuk- Prezes zarządu MKS MOSiR Kętrzyn.

W drugim tego dnia meczu rywale stanowili zaledwie tło dla kętrzyńskich szczypiornistów. Młodzi piłkarze ręczni UKS Jedynki Morąg doznali porażki aż 28:7 (13:1). Przegrali również 24:6 mecz z MDK Pasja Bartoszyce.

Czytaj dalej »

Sport

Mrągowia przeciwnikiem Granicy w IV rundzie Wojewódzkiego Pucharu Polski

We wtorek (12 stycznia) w siedzibie Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się losowanie par IV rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski edycji 2020/2021.

Przeciwnikiem Granicy będzie drużyna  Mrągowii Mrągowo. Spotkanie odbędzie się w Kętrzynie. Termin rozgrywania spotkań w ramach IV rundy przewidziany jest na 13 marca 2021 r. na godzinę 14:00. Zwycięzcy tej rundy rozgrywek zagrają w ćwierćfinale, do którego dołączą drużyny trzecioligowe.

Pary, które zmierzą się ze sobą w IV rundzie WPP

Śniardwy Orzysz – Mamry Giżycko, Granica Kętrzyn – Mrągowia Mrągowo, Olimpia Olsztynek – Polonia Lidzbark Warmiński oraz Ossa Biskupiec Pomorski – Zatoka Braniewo

Czytaj dalej »

Sport

II zawody 3 kolejki Ligi Wojewódzkiej Chłopców grupa starsza (2008) – 14 stycznia 2021r. (czwartek) godz. 11.00 (Hala Mistrzów Świata ul. Moniuszki 1)

Miejski Klub Sportowy MOSiR Kętrzyn informuje, że zaległe  II zawody 3 kolejki Ligi Wojewódzkiej Chłopców grupa starsza (2008) odbędzie się 14 stycznia 2021r (czwartek) w hali Mistrzów Świata w Kętrzynie ul. Moniuszki 1 o godzinie 11.00.

Kolejność spotkań:

  1. MKS MOSiR Kętrzyn – SS MDK Pasja Bartoszyce        godz. 11:00
  2. SS MDK Pasja Bartoszyce – UKS Jedynka Morąg godz. 11:45
  3. MKS MOSiR Kętrzyn – UKS Jedynka Morąg                  godz. 12:30

Stroje gospodarzy:

Koszulki – niebieskie

Spodenki – niebieskie

Bramkarze bluzy: czerwone

Czytaj dalej »

Wydawca

Kętrzyńskie Centrum Kultury
Ul. Sikorskiego 24 A
11-400 Kętrzyn

Redakcja

Plac Piłsudskiego 10/1
11-40 Kętrzyn, tel. 89 751 47 65
e-mail: naszemiastoketrzyn@wp.pl
Redaktor naczelny: Franciszek Jaroński

 

© Kętrzyńskie Centrum Kultury