Connect with us

Informacje miejskie

Kętrzyn ma ring bokserski!

We wrześniu br. władze miasta ogłosiły informację o pozyskaniu z Urzędu Marszałkowskiego  17 700 zł na poprawę infrastruktury sportowej w ramach konkursu „Małe granty na infrastrukturę sportową w województwie warmińsko mazurskim w 2020 r.”.

Gmina Miejska Kętrzyn zakupiła już ring bokserski oraz matę zapaśniczą, które służyć będą miłośnikom boksu oraz zapasów. Dzisiaj, 21. grudnia br., oficjalnie przekazano ring na rzecz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W spotkaniu uczestniczył m.in.: burmistrz Kętrzyna Ryszard Niedziółka oraz Poseł na Sejm Paweł Papke.

To już druga edycja programu samorządu województwa „Mała infrastruktura sportowa” i druga, na którą władze Kętrzyna pozyskały pieniądze.  Oznacza to więc 100% skuteczności w tej dziedzinie. Jednym z pomysłodawców akcji jest poseł Paweł Papke, za co mu bardzo dziękuję. Jest prawdziwym ambasadorem regionalnego sportu. Dziękuję też władzom regionu – panu marszałkowi Gustawowi Markowi Brzezinowi i członkowi zarządu Jolancie Piotrowskiej nadzorującej Departament Sportu i Turystyki, która wspiera nas od samego początku – mówi Ryszard Niedziółka, burmistrz Kętrzyna.

W pierwszej edycji programu Gmina Miejska Kętrzyn pozyskała środki na remont sali sportowej w SP3, która przez dziesiątki lat nie była remontowana.

Kupiliśmy ring naszym mistrzom bokserskim, by nie musieli już go pożyczać do organizacji nie tylko treningów ale i wydarzeń sportowych na wysokim poziomie. To zawodnicy odnoszący sukcesy, zarówno w Polsce jak i na arenie międzynarodowej. Młodzi pięściarze to narybek, o który należy dbać w sposób szczególny, to inwestycja w przyszłość  – kontynuuje Ryszard Niedziółka, burmistrz Kętrzyna

Dzięki wzorowej współpracy z burmistrzem Kętrzyna, ring bokserski trafił do najlepszego klubu w województwie warmińsko – mazurskim. To wielka satysfakcja, wiedzieć, że sprzęt sportowy przyczynia się zarówno do rozwijania pasji jak i osiągania wielkich sukcesów. – mówił podczas przekazania ringu, Paweł Papke, Poseł na Sejm RP.

Trenerzy LKS Niedźwiedź podziękowali za okazane wsparcie i możliwość trenowania na profesjonalnym sprzęcie. Cieszę się, że miasto wspiera sportowców i wykazało się tak świetną inicjatywą. Chciałbym podziękować  Panom burmistrzom za wzorową współpracę oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do spełnienia jednego z marzeń naszego klubu – mówi Emin Huseynow, trener klubu „ LKS Niedźwiedź”. Ring bokserski w Kętrzynie umożliwi prowadzenie treningów na jeszcze wyższym poziomie, a także organizowanie sparingów  – dodaje.

Historia

Symbolicznie uczczono 103. rocznicę śmierci Wojciecha Kętrzyńskiego

15 stycznia mija  103. rocznica śmierci patrona naszego miasta Wojciecha Kętrzyńskiego. Z tej okazji pod pomnikiem patrona delegacja władz samorządowych miasta i powiatu złożyła wiązanki kwiatów. Z uwagi na pandemię tegoroczne uroczystości związane z rocznicą śmierci Wojciecha Kętrzyńskiego miały wyjątkowo symboliczny charakter.

Wojciech Kętrzyński zmarł 15 stycznia 1918 roku we Lwowie  i nie doczekał niepodległości Polski, o której marzył przez wiele lat swojego życia.  Był  człowiekiem, który duszą i sercem związał swoje życie z Polską i dla niej  pracował. Został pochowany na cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie.

Czytaj dalej »

Informacje miejskie

Komunalnik organizuje odbiór choinek.

Sektory można sprawdzić na stronie Komunalnika pod linkiem:https://komunalnikketrzyn.pl/papier-tworzywa-sztuczne…/

Czytaj dalej »

Informacje miejskie

Razem możemy więcej!

Dzięki współpracy burmistrza miasta oraz Fundacji Akcja Menstruacja w Kętrzynie pojawiła się mała szafka o wielkiej mocy!

Skrzynka znajduje się na budynku, przy ul. Miejskiej 7 i przeznaczona jest na środki higieniczne. Może z niej skorzystać każdy, kto jest w potrzebie. Zaś tych, którzy chcą pomóc zachęcamy do jej zapełniania.

Bo razem możemy więcej!

Czytaj dalej »

Wydawca

Kętrzyńskie Centrum Kultury
Ul. Sikorskiego 24 A
11-400 Kętrzyn

Redakcja

Plac Piłsudskiego 10/1
11-40 Kętrzyn, tel. 89 751 47 65
e-mail: naszemiastoketrzyn@wp.pl
Redaktor naczelny: Franciszek Jaroński

 

© Kętrzyńskie Centrum Kultury