Connect with us

Kultura

Koncert Świąteczny – Kętrzynianie Kętrzynianom

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wraz z Kętrzyńskie Centrum Kultury zaprasza na Koncert Świąteczny – Kętrzynianie Kętrzynianom. Najpiękniejsze polskie kolędy i piosenki świąteczne zaśpiewają lokalni wokaliści.

Transmisja 23 grudnia o godz. 17:00 na profilu Facebook i kanale Youtube KCK.

Kultura

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka w SP 3

18 stycznia 1882 roku urodził się pisarz Alan Aleksander Milne. Rocznica urodzin autora misia o bardzo małym rozumku stała się okazją do ustanowienia 18 stycznia Międzynarodowym Dniem Kubusia Puchatka.

W oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 3 w Kętrzynie ,  wszystkie grupy postanowiły uczcić ten dzień i poświętować wspólnie z Kubusiem Puchatkiem. Dzieci w tym dniu bawiły się z pluszowym Kubusiem, grały w gry i układały puzzle związane z bohaterem książki „Kubuś Puchatek”. Przedszkolaki od rana brały udział w zabawach i aktywnościach muzyczno-ruchowych, oraz chętnie zapoznały się z historią powstania książki o Kubusiu Puchatku. Następnie dzieci posłuchały opowiadania, oglądały bajki i kolorowały obrazki z Kubusiem Puchatkiem. Na zakończenie wszyscy odśpiewali solenizantowi gromkie „100 lat”. Dzień upłynął na radosnej zabawie z mieszkańcami Stumilowego Lasu.

Czytaj dalej »

Kultura

Ekspresowy konkurs. Ulep bałwana!

Kętrzyńskie Centrum Kultury ogłasza ekspresowy konkurs.

Ulep bałwana!  Ulep – zrób zdjęcie – opublikuj.

 Brak śniegu to nie problem! Liczy się kreatywność. W środę wybierzemy najbardziej odjechane bałwany a zwycięzcy otrzymają upominki

Czytaj dalej »

Kultura

Kętrzyńskie Centrum Kultury zaprasza. Podaruj uśmiech dla Babci i Dziadka

Jak ważną rolę w życiu dziecka odgrywają dziadkowie wie doskonale każdy z nas. To oni są oparciem, służą radą, dzielą się uśmiechem i kształtują naszą przyszłość. Czas by za to podziękować, bo właśnie zbliża się ich święto. A Kętrzyńskie Centrum Kultury spieszy z nową akcją.

Dzień Babci i Dziadka świętujemy kolejno 21 i 22 stycznia. To dobry moment by pokazać tym wspaniałym ludziom, jak bardzo ich kochamy i jak wiele dla nas znaczą. Niestety czas pandemii jest wyjątkowo trudny dla seniorów ze względu na zwiększone ryzyko zachorowania. Ma to też konsekwencje dla zdrowia emocjonalnego. Dlatego tym bardziej warto podarować im coś wyjątkowego. Oprócz kwiatka i upominków liczą się przede wszystkim chwile spędzone razem. A jeśli nie możemy się spotkać to niech wybrzmią życzenia.

Kętrzyńskie Centrum Kultury zaprasza do składania życzeń w ramach akcji „Podaruj uśmiech dla Babci i Dziadka”.

Wystarczy sfotografować lub nagrać swoje życzenia, zaśpiewać piosenkę, wyrecytować wierszyk lub też po prostu wykonać piękną laurkę.  Technika jest dowolna, doskonała zarówno dla małych jak i dużych wnuczków. Z zebranych materiałów powstanie prezentacja, którą obejrzą nasi solenizanci w dniu swojego święta.

Czasem odpowiedzią na pewne problemy czy samotność jest drugi człowiek, który dodaje otuchy. Wspólnymi siłami z mieszkańcami chcemy przygotować wyjątkową prezentację, gdzie wybrzmią najpiękniejsze słowa kierowane do naszych dziadków, czyli życiowych autorytetów – podkreśla Bartłomiej Zdanowicz dyrektor KCK.

Zdjęcia oraz filmiki należy przesyłać na adres: kulturakck@op.pl do 18 stycznia do godz. 18:00!! Zgłaszać się można indywidualnie i grupowo. Dokładne szczegóły oraz regulamin na: www.kck.ketrzyn.pl oraz pod linkiem:

https://drive.google.com/…/1RW…/view…

Prezent prosto z serca to najlepsze, co można komuś dać. Dołącz do akcji i podaruj uśmiech kochanym dziadkom.

Czytaj dalej »

Wydawca

Kętrzyńskie Centrum Kultury
Ul. Sikorskiego 24 A
11-400 Kętrzyn

Redakcja

Plac Piłsudskiego 10/1
11-40 Kętrzyn, tel. 89 751 47 65
e-mail: naszemiastoketrzyn@wp.pl
Redaktor naczelny: Franciszek Jaroński

 

© Kętrzyńskie Centrum Kultury