Connect with us

Informacje miejskie

Ruszył nabór wniosków na pierwsze stypendia kulturalne

Ruszył nabór wniosków o przyznanie stypendiów artystycznych na rok 2021. Składać je można do 15 stycznia br, do godz. 15.30 w Urzędzie Miasta Kętrzyn, przy ul. Wojska Polskiego 11 w Punkcie Obsługi Interesantów. Stypendia przyznane zostaną osobom szczególnie utalentowanym, reprezentującym wysoki poziom artystyczny, jako wyraz uznania dla osiągnięć, a także jako forma wsparcia dalszego rozwoju twórców kultury i sztuki. Dodatkowo, na wniosek Rady Kultury, stypendyści otrzymać będą mogli „Złotą Karty Stypendysty”, która uprawniać ich będzie m.in. do bezpłatnego korzystania z oferty Kętrzyńskiego Centrum Kultury czy MOSiR. W Kętrzynie od lat na stypendium mogą liczyć sportowcy. Teraz dołączają do nich ludzie kultury – fotograficy, malarze czy tancerze. Warunkiem ubiegania się o przyznanie stypendium artystycznego jest spełnienie kilku warunków oraz złożenie odpowiedniego wniosku.Stypendium może otrzymać osoba, która zamieszkuje na terenie Gminy Miejskiej Kętrzyn, a także:

  • brała udział w koncertach, wystawach, przeglądach, konkursach, festiwalach turniejach lub olimpiadach o zasięgu regionalnym, ogólnopolskim lub międzynarodowym, lub
  • realizuje projekt artystyczny adresowany do mieszkańców miasta

– To pierwsze stypendia dla ludzi kultury w Kętrzynie. Liczymy na zgłoszenia ludzi, dzięki którym nasze miasto buduje swoją tożsamość – mówi Ryszard Niedziółka, burmistrz Kętrzyna. W naszym mieście mamy wielu młodych, utalentowanych i niezwykle zaangażowanych ludzi. Wierzę, że stypendia oraz dodatkowy bonus w formie złotej karty stypendysty pomogą im w dalszym rozwoju – dodaje burmistrz.
Szczegółowe informacje na temat zasad przyznawania stypendiów artystycznych oraz wzory wniosków można uzyskać w Wydziale Oświaty i Spraw Społecznych (pokój 306 w Urzędzie Miasta w Kętrzynie), tel. 089 752 05 91, a także na stronie internetowej miasta pod linkiem:http://www.miastoketrzyn.pl/2021/01/nabor-wnioskow-o-stypendia-artystyczne/

Historia

Symbolicznie uczczono 103. rocznicę śmierci Wojciecha Kętrzyńskiego

15 stycznia mija  103. rocznica śmierci patrona naszego miasta Wojciecha Kętrzyńskiego. Z tej okazji pod pomnikiem patrona delegacja władz samorządowych miasta i powiatu złożyła wiązanki kwiatów. Z uwagi na pandemię tegoroczne uroczystości związane z rocznicą śmierci Wojciecha Kętrzyńskiego miały wyjątkowo symboliczny charakter.

Wojciech Kętrzyński zmarł 15 stycznia 1918 roku we Lwowie  i nie doczekał niepodległości Polski, o której marzył przez wiele lat swojego życia.  Był  człowiekiem, który duszą i sercem związał swoje życie z Polską i dla niej  pracował. Został pochowany na cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie.

Czytaj dalej »

Informacje miejskie

Komunalnik organizuje odbiór choinek.

Sektory można sprawdzić na stronie Komunalnika pod linkiem:https://komunalnikketrzyn.pl/papier-tworzywa-sztuczne…/

Czytaj dalej »

Informacje miejskie

Razem możemy więcej!

Dzięki współpracy burmistrza miasta oraz Fundacji Akcja Menstruacja w Kętrzynie pojawiła się mała szafka o wielkiej mocy!

Skrzynka znajduje się na budynku, przy ul. Miejskiej 7 i przeznaczona jest na środki higieniczne. Może z niej skorzystać każdy, kto jest w potrzebie. Zaś tych, którzy chcą pomóc zachęcamy do jej zapełniania.

Bo razem możemy więcej!

Czytaj dalej »

Wydawca

Kętrzyńskie Centrum Kultury
Ul. Sikorskiego 24 A
11-400 Kętrzyn

Redakcja

Plac Piłsudskiego 10/1
11-40 Kętrzyn, tel. 89 751 47 65
e-mail: naszemiastoketrzyn@wp.pl
Redaktor naczelny: Franciszek Jaroński

 

© Kętrzyńskie Centrum Kultury