Connect with us

Informacje miejskie

Mimo pandemii ferie w Kętrzynie pełne atrakcji

Tegoroczne ferie zdecydowanie różnią się od tych z poprzednich lat. Po pierwsze, rząd zdecydował, że będą odbywać się w jednym terminie i potrwają do 17 stycznia. Po drugie, w związku z pandemią koronawirusa wypoczynek organizowany może być wyłącznie w kraju. Dopuszczone są tylko dwie formy zorganizowanego wypoczynku, w tym w formie półkolonii dla uczniów klas I-IV szkół podstawowych.

W  Kętrzynie wypoczynek uczniów w formie półkolonii zorganizowany został w dwóch szkołach – Szkole Podstawowej nr 4 i Szkole Podstawowej nr 5. Decyzją burmistrza miasta pobyt na półkoloniach sfinansowała Gmina Miejska Kętrzyn, wyżywienie natomiast opłacili rodzice uczniów. Mimo obostrzeń wynikających z pandemii uczniowie na brak atrakcji nie mogą narzekać. Podczas ferii odwiedzą między innymi Konsulat Świętego Mikołaja, wyruszą na wycieczkę do Wilczego Szańca a także będą uczestnikami wielu eksperymentów w ramach „Laboratorium odkrywców”. Uczestniczyć będą także w warsztatach tańca, warsztatach fotograficznych, zajęciach plastycznych „Laurka dla babci i dziadka” czy też warsztatach rękodzieła i śpiewu raz zajęciach muzealnych, podczas których poznawać będą między innymi historię Kętrzyna. Odwiedzą także Stado Ogierów a ich wizyta połączona będzie z przejazdem bryczkami. To tylko niektóre z przygotowanych przez organizatorów   atrakcji podczas półkolonii w naszym mieście.

Jednak nie tylko uczniowie poświęcają uwagę atrakcjom. Nie mniej ważnym jest dla nich pobyt na świeżym powietrzu oraz kontakt z rówieśnikami, z którymi ze względu na pandemię i  zdalne nauczanie kontakt został zerwany.

– Bardzo się cieszymy, że wreszcie możemy wspólnie spędzić czas na świeżym powietrzu, pogłębić swoją wiedzę o historii miasta, beztrosko pobawić się czy zwyczajnie porozmawiać   – mówią  Ula i Marysia – uczestniczki półkolonii spotkane podczas zajęć w Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego i w  „Koniku Mazurskim” . – Oby tylko biała zima o nas również nie zapomniała – dodają z radosnym uśmiechem na twarzy.

Historia

Symbolicznie uczczono 103. rocznicę śmierci Wojciecha Kętrzyńskiego

15 stycznia mija  103. rocznica śmierci patrona naszego miasta Wojciecha Kętrzyńskiego. Z tej okazji pod pomnikiem patrona delegacja władz samorządowych miasta i powiatu złożyła wiązanki kwiatów. Z uwagi na pandemię tegoroczne uroczystości związane z rocznicą śmierci Wojciecha Kętrzyńskiego miały wyjątkowo symboliczny charakter.

Wojciech Kętrzyński zmarł 15 stycznia 1918 roku we Lwowie  i nie doczekał niepodległości Polski, o której marzył przez wiele lat swojego życia.  Był  człowiekiem, który duszą i sercem związał swoje życie z Polską i dla niej  pracował. Został pochowany na cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie.

Czytaj dalej »

Informacje miejskie

Komunalnik organizuje odbiór choinek.

Sektory można sprawdzić na stronie Komunalnika pod linkiem:https://komunalnikketrzyn.pl/papier-tworzywa-sztuczne…/

Czytaj dalej »

Informacje miejskie

Razem możemy więcej!

Dzięki współpracy burmistrza miasta oraz Fundacji Akcja Menstruacja w Kętrzynie pojawiła się mała szafka o wielkiej mocy!

Skrzynka znajduje się na budynku, przy ul. Miejskiej 7 i przeznaczona jest na środki higieniczne. Może z niej skorzystać każdy, kto jest w potrzebie. Zaś tych, którzy chcą pomóc zachęcamy do jej zapełniania.

Bo razem możemy więcej!

Czytaj dalej »

Wydawca

Kętrzyńskie Centrum Kultury
Ul. Sikorskiego 24 A
11-400 Kętrzyn

Redakcja

Plac Piłsudskiego 10/1
11-40 Kętrzyn, tel. 89 751 47 65
e-mail: naszemiastoketrzyn@wp.pl
Redaktor naczelny: Franciszek Jaroński

 

© Kętrzyńskie Centrum Kultury