Connect with us

Informacje miejskie

KOMENDANT STRAŻY MIEJSKIEJ ROZPOCZĄŁ SŁUŻBĘ

Dziś w Urzędzie Miasta w Kętrzynie miało miejsce oficjalne przejęcie obowiązków komendanta Straży Miejskiej. Konkurs na to stanowisko w grudniu ubiegłego roku wygrał Mirosław Marek Dworak.

Oficjalnego przekazania pagonów komendanta Straży Miejskiej dokonał burmistrz Ryszard Niedziółka. To pierwszy komendant tej formacji w Kętrzynie od wielu lat.

– Wzmocniliśmy wcześniej Straż Miejską sprzętowo, teraz uzupełniamy wakat na stanowisku strażnika miejskiego – mówi Ryszard Niedziółka, burmistrz Kętrzyna. – Komendant będzie jednocześnie nadzorował formację, ale też będzie czynnie pracował w służbie, bo nadal mamy łącznie czterech strażników.

Zadania Straży Miejskiej ściśle określają przepisy, ale władze miasta chcą aby przede wszystkim strażnicy skupili się na dbaniu o porządek publiczny i działaniach prewencyjnych.

– Jesteśmy po to by służyć miastu i mieszkańcom, aby realizować powierzone nam jako formacji zadania – powiedział nowy komendant obejmując funkcję. – Na pewno będziemy robić wszystko, aby Straż Miejska była widoczna i była dostępna dla mieszkańców.

Między innymi uruchomiony zostanie telefon, pod którym będą przyjmowane zgłoszenia.

Historia

Symbolicznie uczczono 103. rocznicę śmierci Wojciecha Kętrzyńskiego

15 stycznia mija  103. rocznica śmierci patrona naszego miasta Wojciecha Kętrzyńskiego. Z tej okazji pod pomnikiem patrona delegacja władz samorządowych miasta i powiatu złożyła wiązanki kwiatów. Z uwagi na pandemię tegoroczne uroczystości związane z rocznicą śmierci Wojciecha Kętrzyńskiego miały wyjątkowo symboliczny charakter.

Wojciech Kętrzyński zmarł 15 stycznia 1918 roku we Lwowie  i nie doczekał niepodległości Polski, o której marzył przez wiele lat swojego życia.  Był  człowiekiem, który duszą i sercem związał swoje życie z Polską i dla niej  pracował. Został pochowany na cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie.

Czytaj dalej »

Informacje miejskie

Komunalnik organizuje odbiór choinek.

Sektory można sprawdzić na stronie Komunalnika pod linkiem:https://komunalnikketrzyn.pl/papier-tworzywa-sztuczne…/

Czytaj dalej »

Informacje miejskie

Razem możemy więcej!

Dzięki współpracy burmistrza miasta oraz Fundacji Akcja Menstruacja w Kętrzynie pojawiła się mała szafka o wielkiej mocy!

Skrzynka znajduje się na budynku, przy ul. Miejskiej 7 i przeznaczona jest na środki higieniczne. Może z niej skorzystać każdy, kto jest w potrzebie. Zaś tych, którzy chcą pomóc zachęcamy do jej zapełniania.

Bo razem możemy więcej!

Czytaj dalej »

Wydawca

Kętrzyńskie Centrum Kultury
Ul. Sikorskiego 24 A
11-400 Kętrzyn

Redakcja

Plac Piłsudskiego 10/1
11-40 Kętrzyn, tel. 89 751 47 65
e-mail: naszemiastoketrzyn@wp.pl
Redaktor naczelny: Franciszek Jaroński

 

© Kętrzyńskie Centrum Kultury