Connect with us

Informacje miejskie

Takich ferii w Kętrzynie jeszcze nie było!

Za nami pierwsze dni ferii zimowych, które potrwają do 17 stycznia. Mimo pandemii COVID-19 i wielu ograniczeń Miasto Kętrzyn zadbało, by najmłodsi spędzili ten czas aktywnie, zgodnie z obowiązującymi przepisami epidemiologicznymi. Wytyczne pozwalają przygotować półkolonie, jedynie dla  uczniów klas 1 – 4 szkół podstawowych.

Wiemy, że chyba wszystkie dzieci kochają zimę oraz szaleństwa na dworze. Jednak pogoda nie daje gwarancji białej zimy, a co za tym idzie wyczekanej, szalonej jazdy na sankach, bitew na śnieżki i wielu innych zimowych szaleństw. Miasto przygotowało się jednak na taką ewentualność. Decyzją burmistrza sfinansowało oraz zorganizowało, pierwsze w historii, ferie pełne tylu ciekawych atrakcji. Rodzice opłacają jedynie wyżywienie.

Odwiedziny w Konsulacie Świętego Mikołaja, dmuchanie i ozdabianie bombek, eksperymenty chemiczne, „bańkowe czary”, wycieczka do Wilczego Szańca z przejazdem sztabowozem, zajęcia zumby oraz warsztaty śpiewu i rękodzieła – to tylko część z licznych rozrywek czekających uczniów kętrzyńskich podstawówek. Podczas półkolonii nie zabraknie także balu przebierańców, na którym o przednią zabawę  zadba profesjonalny animator.  O nudzie nie ma tu mowy!

Zimowa przerwa w nauce to czas odpoczynku od szkolnych obowiązków, a przede wszystkim czas na świetną zabawę. Dołożyliśmy wszelkich starań, by mimo pandemii i braku możliwości wyjazdów, był to czas wypełniony radością i masą atrakcji. Chcieliśmy zachęcić uczniów do odejścia od telewizorów oraz telefonów, a jednocześnie pokazać, że aktywne i kreatywne spędzanie wolnego czasu może być równie ciekawe, a nawet ciekawsze, niż gry komputerowe. To znakomita okazja, aby spróbować czegoś nowego – mówi Ryszard Niedziółka, burmistrz Kętrzyna. Z podziękowaniami dzwonią do nas rodzice uczniów, bo dzieci są zachwycone. To tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że warto było zorganizować ferie jakich jeszcze w Kętrzynie nie było – dodaje burmistrz.

Zajęcia zorganizowane w ramach miejskich, ferii zimowych to dawka pozytywnej energii, połączenie wysiłku i świetnej zabawy.

Historia

Symbolicznie uczczono 103. rocznicę śmierci Wojciecha Kętrzyńskiego

15 stycznia mija  103. rocznica śmierci patrona naszego miasta Wojciecha Kętrzyńskiego. Z tej okazji pod pomnikiem patrona delegacja władz samorządowych miasta i powiatu złożyła wiązanki kwiatów. Z uwagi na pandemię tegoroczne uroczystości związane z rocznicą śmierci Wojciecha Kętrzyńskiego miały wyjątkowo symboliczny charakter.

Wojciech Kętrzyński zmarł 15 stycznia 1918 roku we Lwowie  i nie doczekał niepodległości Polski, o której marzył przez wiele lat swojego życia.  Był  człowiekiem, który duszą i sercem związał swoje życie z Polską i dla niej  pracował. Został pochowany na cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie.

Czytaj dalej »

Informacje miejskie

Komunalnik organizuje odbiór choinek.

Sektory można sprawdzić na stronie Komunalnika pod linkiem:https://komunalnikketrzyn.pl/papier-tworzywa-sztuczne…/

Czytaj dalej »

Informacje miejskie

Razem możemy więcej!

Dzięki współpracy burmistrza miasta oraz Fundacji Akcja Menstruacja w Kętrzynie pojawiła się mała szafka o wielkiej mocy!

Skrzynka znajduje się na budynku, przy ul. Miejskiej 7 i przeznaczona jest na środki higieniczne. Może z niej skorzystać każdy, kto jest w potrzebie. Zaś tych, którzy chcą pomóc zachęcamy do jej zapełniania.

Bo razem możemy więcej!

Czytaj dalej »

Wydawca

Kętrzyńskie Centrum Kultury
Ul. Sikorskiego 24 A
11-400 Kętrzyn

Redakcja

Plac Piłsudskiego 10/1
11-40 Kętrzyn, tel. 89 751 47 65
e-mail: naszemiastoketrzyn@wp.pl
Redaktor naczelny: Franciszek Jaroński

 

© Kętrzyńskie Centrum Kultury