Connect with us

Sport

Mrągowia przeciwnikiem Granicy w IV rundzie Wojewódzkiego Pucharu Polski

We wtorek (12 stycznia) w siedzibie Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się losowanie par IV rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski edycji 2020/2021.

Przeciwnikiem Granicy będzie drużyna  Mrągowii Mrągowo. Spotkanie odbędzie się w Kętrzynie. Termin rozgrywania spotkań w ramach IV rundy przewidziany jest na 13 marca 2021 r. na godzinę 14:00. Zwycięzcy tej rundy rozgrywek zagrają w ćwierćfinale, do którego dołączą drużyny trzecioligowe.

Pary, które zmierzą się ze sobą w IV rundzie WPP

Śniardwy Orzysz – Mamry Giżycko, Granica Kętrzyn – Mrągowia Mrągowo, Olimpia Olsztynek – Polonia Lidzbark Warmiński oraz Ossa Biskupiec Pomorski – Zatoka Braniewo

Sport

Piłka ręczna. Piłkarze ręczni MKS MOSIR poza zasięgiem rywali

W czwartek, 14 stycznia w hali Mistrzów Świata odbyły się zaległe  II zawody 3 kolejki Ligi Wojewódzkiej Chłopców grupa starsza (2008) w piłce ręcznej. Tym razem przeciwnikami kętrzynian byli piłkarze ręczni z MDK Pasja Bartoszyce i  UKS Jedynka Morąg. 

Rywalizację na boisku poprzedził jednak bardzo miły moment bowiem oficjalnego otwarcia rozgrywek dokonał burmistrz miasta Ryszard Henryk Niedziółka. Wręczył on młodym szczypiornistom MKS MOSiR Kętrzyn 26 piłek życząc jednocześnie dalszych zwycięstw w rywalizacji na tym poziomie rozgrywek.

Niemal tradycją stało się już, że piłkarze ręczni MOSiR nie dawali zbyt wielu szans rywalom. Tak było i tym razem.  Zgodnie z zasadami mecze odbywały się systemem „każdy z każdym”. Jako pierwsi spotkanie rozegrali chłopcy z MKS MOSIR Kętrzyn, a ich rywalem był zespół MDK Pasja Bartoszyce. Po bardzo wyrównanej i pasjonującej grze pierwszą połowę kętrzynianie zakończyli wynikiem 8:6 a w drugiej zdobytą przewagę jeszcze powiększyli. Ostatecznie mecz zakończyli zwycięstwem 18:12. Jak się później okazało zespół z Bartoszyc był jedynym, który potrafił nawiązać z chłopcami z MKS-u równorzędną walkę.

– Przyznam szczerze, że nie spodziewałem się tak wysokiej wygranej. Zawsze rywalizacja z Bartoszycami była bardzo wyrównana. Dzisiaj szczypiorniści MKS MOSIR zagrali po prostu kapitalnie i bardzo mnie to cieszy – podsumował mecz z piłkarzami MDK Pasja Bartoszyce Sławomir Tymoszuk- Prezes zarządu MKS MOSiR Kętrzyn.

W drugim tego dnia meczu rywale stanowili zaledwie tło dla kętrzyńskich szczypiornistów. Młodzi piłkarze ręczni UKS Jedynki Morąg doznali porażki aż 28:7 (13:1). Przegrali również 24:6 mecz z MDK Pasja Bartoszyce.

Czytaj dalej »

Sport

II zawody 3 kolejki Ligi Wojewódzkiej Chłopców grupa starsza (2008) – 14 stycznia 2021r. (czwartek) godz. 11.00 (Hala Mistrzów Świata ul. Moniuszki 1)

Miejski Klub Sportowy MOSiR Kętrzyn informuje, że zaległe  II zawody 3 kolejki Ligi Wojewódzkiej Chłopców grupa starsza (2008) odbędzie się 14 stycznia 2021r (czwartek) w hali Mistrzów Świata w Kętrzynie ul. Moniuszki 1 o godzinie 11.00.

Kolejność spotkań:

  1. MKS MOSiR Kętrzyn – SS MDK Pasja Bartoszyce        godz. 11:00
  2. SS MDK Pasja Bartoszyce – UKS Jedynka Morąg godz. 11:45
  3. MKS MOSiR Kętrzyn – UKS Jedynka Morąg                  godz. 12:30

Stroje gospodarzy:

Koszulki – niebieskie

Spodenki – niebieskie

Bramkarze bluzy: czerwone

Czytaj dalej »

Informacje miejskie

Kętrzyn ma ring bokserski!

We wrześniu br. władze miasta ogłosiły informację o pozyskaniu z Urzędu Marszałkowskiego  17 700 zł na poprawę infrastruktury sportowej w ramach konkursu „Małe granty na infrastrukturę sportową w województwie warmińsko mazurskim w 2020 r.”.

Gmina Miejska Kętrzyn zakupiła już ring bokserski oraz matę zapaśniczą, które służyć będą miłośnikom boksu oraz zapasów. Dzisiaj, 21. grudnia br., oficjalnie przekazano ring na rzecz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W spotkaniu uczestniczył m.in.: burmistrz Kętrzyna Ryszard Niedziółka oraz Poseł na Sejm Paweł Papke.

To już druga edycja programu samorządu województwa „Mała infrastruktura sportowa” i druga, na którą władze Kętrzyna pozyskały pieniądze.  Oznacza to więc 100% skuteczności w tej dziedzinie. Jednym z pomysłodawców akcji jest poseł Paweł Papke, za co mu bardzo dziękuję. Jest prawdziwym ambasadorem regionalnego sportu. Dziękuję też władzom regionu – panu marszałkowi Gustawowi Markowi Brzezinowi i członkowi zarządu Jolancie Piotrowskiej nadzorującej Departament Sportu i Turystyki, która wspiera nas od samego początku – mówi Ryszard Niedziółka, burmistrz Kętrzyna.

W pierwszej edycji programu Gmina Miejska Kętrzyn pozyskała środki na remont sali sportowej w SP3, która przez dziesiątki lat nie była remontowana.

Kupiliśmy ring naszym mistrzom bokserskim, by nie musieli już go pożyczać do organizacji nie tylko treningów ale i wydarzeń sportowych na wysokim poziomie. To zawodnicy odnoszący sukcesy, zarówno w Polsce jak i na arenie międzynarodowej. Młodzi pięściarze to narybek, o który należy dbać w sposób szczególny, to inwestycja w przyszłość  – kontynuuje Ryszard Niedziółka, burmistrz Kętrzyna

Dzięki wzorowej współpracy z burmistrzem Kętrzyna, ring bokserski trafił do najlepszego klubu w województwie warmińsko – mazurskim. To wielka satysfakcja, wiedzieć, że sprzęt sportowy przyczynia się zarówno do rozwijania pasji jak i osiągania wielkich sukcesów. – mówił podczas przekazania ringu, Paweł Papke, Poseł na Sejm RP.

Trenerzy LKS Niedźwiedź podziękowali za okazane wsparcie i możliwość trenowania na profesjonalnym sprzęcie. Cieszę się, że miasto wspiera sportowców i wykazało się tak świetną inicjatywą. Chciałbym podziękować  Panom burmistrzom za wzorową współpracę oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do spełnienia jednego z marzeń naszego klubu – mówi Emin Huseynow, trener klubu „ LKS Niedźwiedź”. Ring bokserski w Kętrzynie umożliwi prowadzenie treningów na jeszcze wyższym poziomie, a także organizowanie sparingów  – dodaje.

Czytaj dalej »

Wydawca

Kętrzyńskie Centrum Kultury
Ul. Sikorskiego 24 A
11-400 Kętrzyn

Redakcja

Plac Piłsudskiego 10/1
11-40 Kętrzyn, tel. 89 751 47 65
e-mail: naszemiastoketrzyn@wp.pl
Redaktor naczelny: Franciszek Jaroński

 

© Kętrzyńskie Centrum Kultury