Connect with us

Kultura

Uczcijmy Dzień Kobiet wyjątkowym muzycznym wydarzeniem

Kętrzyńskie Centrum Kultury oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych serdecznie zapraszają już 11 marca o godz. 18:00 na koncert online pod hasłem Kobieca Przystań połączonego z debatą o przemocy wobec kobiet „Nasz głos ma znaczenie”. Muzyczną gwiazdą wieczoru będzie Krzysztof Antkowiak.

Krzysztof Antkowiak – pianista, wokalista, kompozytor, producent. Jest jednym z najbardziej charakterystycznych i charyzmatycznych wokalistów swojego pokolenia. Popularność zdobył jako nastolatek pod koniec lat 80 utworem „Zakazany owoc”. Współpracował z Grzegorzem Ciechowskim, Edytą Górniak i Justyną Steczkowską. W międzyczasie pisał muzykę do filmów dokumentalnych dla innych wykonawców.

Debata o przemocy wobec kobiet „Nasz głos ma znaczenie!”

Przemoc wobec kobiet i dziewcząt jest jednym z najczęstszych naruszeń praw człowieka na świecie, do którego dochodzi wielokrotnie każdego dnia, w każdym zakątku globu. Prowadzi ona do poważnych krótko i długoterminowych fizycznych, ekonomicznych i psychicznych konsekwencji dla kobiet i dziewcząt, uniemożliwiając im pełne i równe uczestnictwo w życiu społecznym. Skala oddziaływania tego procederu, zarówno w życiu jednostek i rodzin, jak i całego społeczeństwa, jest ogromna. Sytuacja spowodowana pandemią COVID-19 – w tym zwiększona izolacja, ograniczona mobilność, stres i niepewność ekonomiczna – doprowadziły do alarmującego nasilenia się przemocy domowej.

W tym temacie wypowiedzą się zaproszeni goście:

Małgorzata Biały – specjalista w zakresie pomocy ofiarom przemocy w rodzinie

Daniel Sapiński – terapeuta uzależnień i specjalista pomocy ofiarom przemocy w rodzinie

Monika Karanowska – pedagog szkolny

Wydarzenie online dostępne będzie od godz. 18:00 na profilu facebook Kętrzyńskiego Centrum Kultury oraz na antenie Telewizji KTK.

Informacje miejskie

Wspólnie ozdabiajmy kętrzyńskie pisanki

Zaledwie kilka dni dzieli nas od Świąt Wielkanocnych. Jednak w tym roku z uwagi na pandemię będą one przebiegać zapewne nieco inaczej. Nie mniej jednak o tradycji przygotowywania pisanek przypomina Kętrzyńskie Centrum Kultury.

Dzisiaj na skwerku przy „Ławeczce Kętrzyńskiego”  pojawiły się trzy dorodne jaja.  Ich ozdabianie motywami świątecznymi proponuje (zwłaszcza najmłodszym) mieszkańcom Kętrzyńskie Centrum Kultury.

„Markery i naklejki w ręce i ruszamy do wspólnego ozdabiania kętrzyńskich pisanek. Niech to będą najpiękniejsze pisanki na całych Mazurach”- zachęcają pomysłodawcy.

Czytaj dalej »

Kultura

Kętrzyńskie Centrum Kultury oficjalnie rusza z 17. edycją Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki „Kryształowa Nuta”

Kętrzyńskie Centrum Kultury oficjalnie rusza z 17. edycją Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki „Kryształowa Nuta”! Do udziału zaprasza wszystkich utalentowanych wokalistów z całej Polski. Zgłoszenia wraz z nagraniem Demo należy przesyłać do 23 kwietnia, mailowo na adres bzdanowicz@wp.pl lub pocztą tradycyjną na adres: Kętrzyńskie Centrum Kultury, ul. Generała Władysława Sikorskiego 24A, 11-400 Kętrzyn z dopiskiem „KryształowaNuta2021”.

Regulamin oraz karta zgłoszenia do pobrania na stronie organizatora:https://kck.ketrzyn.pl/…/wez-udzial-w-17-edycji…/

Uwaga: Nastąpiły dwie ważne zmiany:

✅

podczas koncertu finałowego wykonawcy mogą wybrać podkład muzyczny (półblayback) lub akompaniament jednego instrumentu. Organizatorzy zapewniają profesjonalną aparaturę nagłaśniającą oraz instrument klawiszowy CASIO AP470.

✅

w tym roku na FINAŁ zapraszamy 2 maja do kętrzyńskiego Amfiteatru (ul. Kajki 2) Wydarzenie odbędzie się w reżimie sanitarnym. O zakwalifikowaniu do finału przeglądu uczestnicy poinformowani zostaną telefonicznie bądź listownie do dnia 26 kwietnia 2021 r.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin

Czytaj dalej »

Informacje miejskie

A gdyby tak wspólnie ozdobić Kętrzyńskie Pisanki?

Już 29 marca na zieleńcu przy fontannie ( pl. Piłsudskiego) KCK umieści 3 jaja wielkanocne. Do 6 kwietnia będzie można ozdobić je dowolną techniką- farbami, markerami czy naklejkami. Obstawiamy, że będą to najpiękniejsze pisanki na całych Mazurach!

Czytaj dalej »

Wydawca

Kętrzyńskie Centrum Kultury
Ul. Sikorskiego 24 A
11-400 Kętrzyn

Redakcja

Plac Piłsudskiego 10/1
11-40 Kętrzyn, tel. 89 751 47 65
e-mail: naszemiastoketrzyn@wp.pl
Redaktor naczelny: Franciszek Jaroński

 

© Kętrzyńskie Centrum Kultury