Connect with us

Sport

Burmistrz Miasta Kętrzyn zaprasza na cykl turniejów szachowych!

Sport

Olimpiada Sportowa Przedszkolaków

„Każde dziecko o tym wie, chcesz być zdrowy- ruszaj się.

Sport to bardzo ważna sprawa, są reguły, jest zabawa…”

 „Sport to zdrowie”- pod tym hasłem 12 maja br. w oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej nr 3 w Kętrzynie odbyła się Olimpiada Sportowa Przedszkolaków. Uczestnikami sportowych zmagań były dzieci z grupy ,,Pszczółki”.

Przedsięwzięcie to miało na celu nie tylko zintegrowanie grupy, ale też naukę sportowej rywalizacji w duchu fair play i popularyzowanie sportu, jako formy aktywnego wypoczynku. Podczas zawodów panowała niezwykła atmosfera. Dzieci rywalizowały w wielu konkurencjach, m.in. biegach, skokach, rzutach do celu, przeciąganiu liny. Wszystkie dzieci włożyły wiele serca i wysiłku w swoje działania, a każda nowa konkurencja budziła wśród najmłodszych wielkie emocje. Dziś nie było przegranych. Każdy przedszkolak został wyróżniony i nagrodzony medalem, a także nagrodą. Zwycięzcami w poszczególnych konkurencjach zostali:

Dziewczynki: 1 miejsce- Zosia N., 2 miejsce- Gaja K., 3 miejsce- Kalina Sz.

Chłopcy: 1 miejsce- Miłosz M., 2 miejsce-Tomasz W., 3 m.- Dominik K.

Składamy serdeczne podziękowania Rodzicom naszych podopiecznych za przygotowanie dzieci do turnieju. Szczególne podziękowania przekazujemy Rodzicom Miłosza i Kaliny za przygotowanie nagród niespodzianek dla uczestników dzisiejszego sportowego święta.

Ewa Jakoniuk, Marzena Sperska

Czytaj dalej »

Sport

WINGS FOR LIFE WORLD RUN – WYJĄTKOWY BIEG NA ŚWIECIE

Wings for Life World Run – to bieg stanowiący element zbiórki na badania nad rdzeniem kręgowym, aby w przyszłości pomóc w leczeniu urazów kręgosłupa. 100% wpisowego i wszystkich datków trafi bezpośrednio na badania nad rdzeniem kręgowym.

Wszyscy uczestnicy biegu startowali w tym samym czasie na całym świecie. Nie ważne, czy ktoś z uczestników był zawodowym sportowcem, trenującym amatorem, czy totalnym świeżakiem. Nie było też linii mety. Zamiast niej, 30 minut po starcie, na trasę wyruszył wirtualny Samochód Pościgowy i wyprzedzał biegaczy doganiając każdego po kolei co oznaczało dla uczestnika koniec biegu.

Bieg został rozegrany po raz ósmy na świecie, a na stadionie miejskim w Kętrzynie po raz pierwszy. Inicjatorem biegu w Kętrzynie była Fundacja Drużyna ML. Wzięło udział 21 biegaczy. Ponadto dwie osoby z Fundacji Drużyny ML biegło we Wrocławiu i jedna w Londynie. Bieg Wings for Life World Run wystartował na całym świecie 9 maja punktualnie o godzinie 13.00.

W Kętrzynie poprzedził go bieg najmłodszych uczestników na dystansie 400 m.

Czytaj dalej »

Siatkówka

WIOSENNY TURNIEJ SIATKÓWKI

8 maja 2021r.na Hali Mistrzów odbył się turniej siatkówki dla dziewcząt z klas I-III. W końcu po wielu tygodniach oczekiwań mogliśmy zorganizować imprezę sportową dla najmłodszych. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwaliśmy tego momentu – powiedziała Wioletta Sosnowska.

W zawodach udział wzięło 40 dziewcząt, które rozgrywały swoje mecze w rzucance siatkarskiej klasa I-II oraz singlach siatkarskich klasa III. Rywalizacja była zacięta ale w duchu fair play. Mecze rozgrywane były systemem,, każdy z każdym” dzięki czemu dziewczęta mogły uczestniczyć w wielu pojedynkach. Zawody były przygotowaniem do udziału w Mistrzostwach Województwa w Rzucance Siatkarskiej organizowanych przez Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Siatkowej. Zawody te odbędą się 13 czerwca w Kętrzynie. Na koniec turnieju każda uczestniczka otrzymała medal i mały upominek. Mamy nadzieję, że kolejny turniej też będzie się cieszył taką popularnością.

Wyniki w poszczególnych kategoriach:

Klasa I

I miejsce –Wiktoria Giemza

II miejsce- Lena Paprota

III miejsce – Kalina Auchim

Klasa II

I miejsce – Celina Preweda

II miejsce – Jula Topa

III miejsce – Emilia Zadrożna

Klasa III

I miejsce – Celina Preweda

II miejsce- Lilianna Kuprewicz

III miejsce – Oliwia Ulążka

Czytaj dalej »

Wydawca

Kętrzyńskie Centrum Kultury
Ul. Sikorskiego 24 A
11-400 Kętrzyn

Redakcja

Plac Piłsudskiego 10/1
11-40 Kętrzyn, tel. 89 751 47 65
e-mail: naszemiastoketrzyn@wp.pl
Redaktor naczelny: Franciszek Jaroński

 

© Kętrzyńskie Centrum Kultury