Connect with us

Informacje miejskie

Pomóżmy 8 – miesięcznej Adelce

Jedynym z miast partnerskich Kętrzyna jest Włodzimierz Wołyński, miasto na Ukrainie. Miasta nie tylko wymieniają się doświadczeniami oraz dobrymi praktykami z zarzadzania miastem, ale są także wsparciem w różnych sytuacjach losowych. I właśnie teraz nasze miasto partnerskie potrzebuje silnego wsparcia – wsparcia nie tylko od kętrzyńskiego samorządu, ale także mieszkańców miasta Kętrzyn.

Potrzebna jest pomoc dla małej mieszkanki Włodzimierza Wołyńskiego, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni – SMA typu 1 – najbardziej agresywną postać okrutnego przeciwnika, który każdego dnia okrada dziecko z sił. Ośmiomiesięczna Adelka Motenko przyjechała wraz z rodzicami do Polski, by szukać ratunku w nierównej walce o życie, bowiem na Ukrainie nie ma możliwości leczenia. Jednorazowa terapia genowa zatrzymuje tę śmiertelną chorobę. Kosztuje jednak blisko 10 milionów złotych. Jest to suma nieosiągalna dla rodziców Adelki, dlatego zwracają się o pomoc do ludzi dobrego i wrażliwego serca, by jak najszybciej wdrożyć leczenie. Upływający czas nie sprzyja, bo lek może być podany jedynie do ukończenia 2 roku życia.

Swoją cegiełkę można dołożyć na stronie Fundacji Siepomaga pod linkiem: https://www.siepomaga.pl/adelka

lub za pośrednictwem licytacji na facebook’owej grupie „Licytacje dla Adelki Motenko” pod linkiem:https://www.facebook.com/groups/137672367759820 .

Środki z licytacji całkowicie zasilą konto Adelki. W imieniu rodziców Adelki oraz zaprzyjaźnionego Miasta Partnerskiego – Włodzimierza Wołyńskiego zwracamy się z prośbą o pomoc. Każde udostępnienie informacji też będzie wielką pomocą, gdyż pozwoli dotrzeć do większej liczby osób dobrej woli. Liczy się każdy gest, każda złotówka i czas … Pokażmy, że mamy wielkie serca.

Informacje miejskie

Zachęcamy do rejestracji na szczepienie w kętrzyńskim Powszechnym Punkcie Szczepień na Hali MOSiR przy ulicy Kazimierza Wielkiego 12a.

Zachęcamy do rejestracji na szczepienie w kętrzyńskim Powszechnym Punkcie Szczepień na Hali MOSiR przy ulicy Kazimierza Wielkiego 12a.

Prosimy Państwa o to, by w dniu szczepienia przyjść na wyznaczoną godzinę z wypełnionym kwestionariuszem co pozwoli przyspieszyć cały proces

– kwestionariusz znajdziecie na stronie http://www.miastoketrzyn.pl/koronawirus/ jak również w Urzędzie Miasta Kętrzyn. Metody rejestracji:

infolinia 989 lub pod nr PPS Kętrzyn 783 469 213

e-rejestracja na www.pacjent.gov.pl

SMS o treści SZCZEPIMYSIE na 664 908 556 lub 880 333 333

Więcej informacji znajdziecie na stronie Miasto Kętrzyn http://www.miastoketrzyn.pl/koronawirus/

Czytaj dalej »

Informacje miejskie

Święty Ogień z Grobu Pańskiego jest już w Kętrzynie

Burmistrz Ryszard Henryk Niedziółka oraz Starosta Kętrzyński Michał Kochanowski odebrali dziś z rąk proboszcza Parafii Prawosławnej pw. NNMP ks. por. SG Pawła Siebiesiewicza Światło Zmartwychwstania Pańskiego.

Zmartwychwstania Pańskiego.

Święty Ogień wystawiony będzie w Urzędzie Miasta do końca tygodnia.

Czytaj dalej »

Informacje miejskie

Ruszyły szczepienia w Powszechnym Punkcie Szczepień w Kętrzynie

Zapraszamy Państwa do rejestracji na szczepienia w PPS na Hali MOSiR przy ulicy Kazimierza Wielkiego. Więcej informacji znajdziecie na stronie miasta Kętrzyn www.miastoketrzyn.pl

Czytaj dalej »

Wydawca

Kętrzyńskie Centrum Kultury
Ul. Sikorskiego 24 A
11-400 Kętrzyn

Redakcja

Plac Piłsudskiego 10/1
11-40 Kętrzyn, tel. 89 751 47 65
e-mail: naszemiastoketrzyn@wp.pl
Redaktor naczelny: Franciszek Jaroński

 

© Kętrzyńskie Centrum Kultury