Connect with us

Informacje miejskie

TO BĘDZIE DOBA DLA ZIEMI. ZOSTAW ELEKTROŚMIECI W JEDNYM Z 10 PUNKTÓW

To będzie idealny pretekst by zrobić wiosenne porządki w domach czy piwnicach. 22 kwietnia, w Dniu Ziemi władze Kętrzyna wraz ze spółką Komunalnik szykują akcję zbiórki zużytego sprzętu elektronicznego

.– Jeśli zalega gdzieś u Państwa stara lodówka, telewizor, czy elektryczny czajnik, a dotąd nie było ani czasu ani sposobności udać się do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, to okazja ku temu jest idealna – mówi Ryszard Niedziółka, burmistrz Kętrzyna. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny będzie można oddać 22 kwietnia w wyznaczonych miejscach, od godz. 8:00 przez całą dobę:

  • Pl. Piłsudskiego, przy Ratuszu
  • parking obok Parafii Św. Alberta  
  • ul. Sikorskiego – parking przy Sądzie  
  • były punkt segregacji pomiędzy domami Jagiełły 33 a Jagiełły 35  
  • skrzyżowanie Reymonta/Limanowskiego przy sklepie Lewiatan  
  • skrzyżowanie Nowe Osiedle/ Limanowskiego (przy Gardenii)  
  • ul. Kochanowskiego/Orzeszkowej (były punkt segregacji)  
  • parking przy Stadionie  
  • przy wiacie naprzeciwko bloku Jaśminowa 4 i 6a
  •  przy Parku Różanym

  Czym są elektrośmieci? To zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, czyli wszystkie popsute lub po prostu niepotrzebne urządzenia, działające na prąd lub baterie, czyli np. pralki, lodówki, żelazka, radia, lokówki, telewizory, komputery, telefony, ładowarki, baterie a nawet zabawki. Tego typu odpady zawierają w sobie substancje niebezpieczne dla ludzi i środowiska, m.in. freon, kadm, brom, ołów czy rtęć. Po przeniknięciu do organizmów zwierząt i ludzi, np. poprzez wody gruntowe, mogą wywoływać schorzenia układu rozrodczego, nowotwory nerek oraz wiele innych groźnych chorób. Właśnie dlatego bezwzględnie należy oddawać je do specjalnych punktów zbierania i nie wrzucać – co się zdarza – do pojemników na odpady zmieszane. 

Informacje miejskie

Zachęcamy do rejestracji na szczepienie w kętrzyńskim Powszechnym Punkcie Szczepień na Hali MOSiR przy ulicy Kazimierza Wielkiego 12a.

Zachęcamy do rejestracji na szczepienie w kętrzyńskim Powszechnym Punkcie Szczepień na Hali MOSiR przy ulicy Kazimierza Wielkiego 12a.

Prosimy Państwa o to, by w dniu szczepienia przyjść na wyznaczoną godzinę z wypełnionym kwestionariuszem co pozwoli przyspieszyć cały proces

– kwestionariusz znajdziecie na stronie http://www.miastoketrzyn.pl/koronawirus/ jak również w Urzędzie Miasta Kętrzyn. Metody rejestracji:

infolinia 989 lub pod nr PPS Kętrzyn 783 469 213

e-rejestracja na www.pacjent.gov.pl

SMS o treści SZCZEPIMYSIE na 664 908 556 lub 880 333 333

Więcej informacji znajdziecie na stronie Miasto Kętrzyn http://www.miastoketrzyn.pl/koronawirus/

Czytaj dalej »

Informacje miejskie

Święty Ogień z Grobu Pańskiego jest już w Kętrzynie

Burmistrz Ryszard Henryk Niedziółka oraz Starosta Kętrzyński Michał Kochanowski odebrali dziś z rąk proboszcza Parafii Prawosławnej pw. NNMP ks. por. SG Pawła Siebiesiewicza Światło Zmartwychwstania Pańskiego.

Zmartwychwstania Pańskiego.

Święty Ogień wystawiony będzie w Urzędzie Miasta do końca tygodnia.

Czytaj dalej »

Informacje miejskie

Ruszyły szczepienia w Powszechnym Punkcie Szczepień w Kętrzynie

Zapraszamy Państwa do rejestracji na szczepienia w PPS na Hali MOSiR przy ulicy Kazimierza Wielkiego. Więcej informacji znajdziecie na stronie miasta Kętrzyn www.miastoketrzyn.pl

Czytaj dalej »

Wydawca

Kętrzyńskie Centrum Kultury
Ul. Sikorskiego 24 A
11-400 Kętrzyn

Redakcja

Plac Piłsudskiego 10/1
11-40 Kętrzyn, tel. 89 751 47 65
e-mail: naszemiastoketrzyn@wp.pl
Redaktor naczelny: Franciszek Jaroński

 

© Kętrzyńskie Centrum Kultury