Connect with us

Piłka nożna

Piłka nożna. Tęcza Biskupiec- Granica Kętrzyn 1:0

Wprawdzie tym razem Granica była tylko gościem na własnym boisku lecz nie udało się jej zdobyć kolejnych punktów ligowych. Okazało się, że o ile biało-niebiesko-zieloni potrafili nie tak dawno pokonać wicelidera IV ligi, tym razem nie dali rady niżej notowanemu, występującemu w roli gospodarza, zespołowi Tęczy Biskupiec.

O wyniku końcowym zdecydował rzut rożny w 23. minucie sobotniego meczu, kiedy to celnym strzałem głową popisał się piłkarz Tęczy Biskupiec Tomasz Strzelec. Faktem natomiast jest, że pierwsza połowa spotkania nie była najlepsza w wykonaniu kętrzynian, którzy nie dość, że grali wyjątkowo niemrawo to nie potrafili również zagrozić bramce Tęczy. Mimo, że w drugiej połowie obraz gry uległ istotnej zmianie i kętrzynianie mieli widoczną przewagę, to jednak nieliczne strzały nie robiły większego wrażenia na bramkarzu rywali. Najlepszą sytuację do strzelenia bramki wyrównującej miał Łukasz Swacha-Sock, który w sytuacji „sam na sam” nie był w stanie pokonać bramkarza Tęczy.

Niestety, porażkę trzeba przełknąć i 15 maja, w meczu wyjazdowym, powalczyć o kolejne punkty z Zatoką Braniewo. Po 27. kolejkach rozgrywek ligowych Granica Kętrzyn z dorobkiem 39 punktów zajmuje dziewiątą pozycję w tabeli ligowej.

Piłka nożna

VI LETNIA KĘRZYŃSKA LIGA ORLIKOWA 2021 – ZAPISY DO DNIA 18 CZERWCA

Czytaj dalej »

Piłka nożna

Zwycięstwo i awans w tabeli ligowej. Stomil II Olsztyn – Granica Kętrzyn 1:4

Po 26.kolejce rozgrywek ligowych w ramach forBET IV liga 2020/2021, grupa: warmińsko-mazurska Granica Kętrzyn pokonując rywali z Olsztyna 4:1 (boisko w Mrągowie) z dorobkiem 39.punktów awansowała w tabeli rozgrywek na siódmą  pozycję.

W niedzielnym (2 maja), zwycięskim meczu z zespołem Stomil II Olsztyn biało-niebiesko-zieloni wrócili do Kętrzyna z tarczą. Zdobyte za zwycięstwo 3 punkty zapewniły zespołowi Granicy awans na siódmą pozycję w tabeli ligowej.

Piłka nożna

Wystarczyła chwila nieuwagi. Granica Kętrzyn – Olimpia II Elbląg 1:1 (0:0)

28 kwietnia na stadionie miejskim odbył się zaległy mecz ligowy, którego gospodarzem był zespół Granicy Kętrzyn, a przeciwnikiem goście z Elbląga. Po cichu kibice i działacze liczyli, że konto Granicy zasilą 3 kolejne punkty w tabeli ligowej. Niestety, a może na szczęście, w meczu  z trzech punktów za zwycięstwo, po remisie z Olimpią II Elbląg uratowany pozostał tylko 1.

Co z tego, że Granica będąc gospodarzem zaległego meczu ligowego przez większość czasu kontrolowała grę nie pozwalając gościom z Elbląga oddać ani jednego celnego strzału w światło bramki. Optyczna przewaga biało-niebiesko-zielonych była widoczna na każdy kroku. Niestety, wystarczyła chwila nieuwagi aby w 61. minucie spotkania pierwszy celny strzał gości dał im prowadzenie, a piłkarze Granicy musieli ratować wynik. Udało się to w 79.minucie spotkania, kiedy to w zamieszaniu w polu karnym gości, Paweł Miłoszewski celnym strzałem pokonał bramkarza Olimpii.

Po 25 kolejkach Granica z dorobkiem 36. punktów zajmuje 9. miejsce w tabeli ligowej tracąc do poprzedzającej ją Pisy Barczewo jeden punkt i dwa punkty do 7. w tabeli MKS Korsze.

Najbliższy (wyjazdowy) mecz Granicy odbędzie się 2 maja. Rywalem biało-niebiesko – zielonych będzie zajmujący przedostatnią (siedemnastą) pozycję w tabeli IV ligi zespół  Stomil II Olsztyn.