Connect with us

Sport

WINGS FOR LIFE WORLD RUN – WYJĄTKOWY BIEG NA ŚWIECIE

Wings for Life World Run – to bieg stanowiący element zbiórki na badania nad rdzeniem kręgowym, aby w przyszłości pomóc w leczeniu urazów kręgosłupa. 100% wpisowego i wszystkich datków trafi bezpośrednio na badania nad rdzeniem kręgowym.

Wszyscy uczestnicy biegu startowali w tym samym czasie na całym świecie. Nie ważne, czy ktoś z uczestników był zawodowym sportowcem, trenującym amatorem, czy totalnym świeżakiem. Nie było też linii mety. Zamiast niej, 30 minut po starcie, na trasę wyruszył wirtualny Samochód Pościgowy i wyprzedzał biegaczy doganiając każdego po kolei co oznaczało dla uczestnika koniec biegu.

Bieg został rozegrany po raz ósmy na świecie, a na stadionie miejskim w Kętrzynie po raz pierwszy. Inicjatorem biegu w Kętrzynie była Fundacja Drużyna ML. Wzięło udział 21 biegaczy. Ponadto dwie osoby z Fundacji Drużyny ML biegło we Wrocławiu i jedna w Londynie. Bieg Wings for Life World Run wystartował na całym świecie 9 maja punktualnie o godzinie 13.00.

W Kętrzynie poprzedził go bieg najmłodszych uczestników na dystansie 400 m.

Sport

Turniej Bilardowy 8 Bil – 20 czerwca 2021 r., godz. 10.00 (Bałtyckie Centrum Bilardowe, ul. Moniuszki 1)

Czytaj dalej »

Piłka nożna

VI LETNIA KĘRZYŃSKA LIGA ORLIKOWA 2021 – ZAPISY DO DNIA 18 CZERWCA

Czytaj dalej »

Sport

Piłka ręczna. Młodzi piłkarze MKS MOSiR mistrzami województwa

Dzisiaj (23 maja)  w hali Mistrzów Świata odbył się turniej finałowy warmińsko-mazurskiej ligi chłopców (grupa starsza).  Mistrzem województwa został zespół MKS MOSiR Kętrzyn pokonując w meczu finałowym  zespół MDK Pasja Bartoszyce 15:11 (7:5).

Turniej rozgrywano w formule „Final  Four”. W rozgrywkach finałowych wzięły udział zespoły: MKS MOSiR Kętrzyn , UKS Jedynka Morąg ,   MDK Pasja Bartoszyce  i KS Szczypiorniak Olsztyn. O grze w ścisłym finale zadecydowały wyniki meczów z półfinałów, w których zespół MKS MOSiR pokonał piłkarzy ręcznych   UKS Jedynka Morąg 25:6 (11:1) a zespół MDK Pasja Bartoszyce   rywali z   KS Szczypiorniak Olsztyn 18:14 (8:5). Pokonani zagrali o miejsce trzecie. W tym przypadku spotkanie zwycięsko zakończył zespół z Olsztyna pokonując kolegów z Morąga 28:8 (11:4).

Natomiast w bezpośredniej walce o pierwsze miejsce, złoty medal i tytuł mistrzowski lepszym okazał się zespół MKS MOSiR, który po stojącej na wysokim poziomie rywalizacji pokonał zespół z MDK Pasja Bartoszyce   15:11 (7:5).

Zwycięstwo i tytuł mistrzowski dał wiele satysfakcji zarówno piłkarzom ręcznym, trenerowi jak i  Prezesowi Zarządu MKS MOSiR Sławomirowi Tymoszukowi, który po zakończonych rozgrywkach powiedział między innymi:

– Przede wszystkim gratuluję naszym młodym piłkarzom postawy na boisku i zdobycia tytułu mistrzowskiego. Ten tytuł jest efektem ciężko, mimo pandemii, przepracowanego sezonu i dotychczasowej postawy w rozgrywkach ligowych. Potwierdza też umiejętności jakie już posiadają nasi piłkarze. A że tytuł mistrzowski zobowiązuje, jestem przekonany że w kolejnych sezonach piłka ręczna w naszym mieście będzie stać na tak samo wysokim, a może jeszcze wyższym poziomie. Kętrzyn zaś będzie znany w tej dyscyplinie nie tylko w województwie ale również w Polsce. Tego też życzę trenerowi i piłkarzom.

Czytaj dalej »

Wydawca

Kętrzyńskie Centrum Kultury
Ul. Sikorskiego 24 A
11-400 Kętrzyn

Redakcja

Plac Piłsudskiego 10/1
11-40 Kętrzyn, tel. 89 751 47 65
e-mail: naszemiastoketrzyn@wp.pl
Redaktor naczelny: Franciszek Jaroński

 

© Kętrzyńskie Centrum Kultury