Connect with us

Kultura

„AKOMPANIATOR”- TEATR PRZY STOLIKU -21 maja (czwartek) o godz. 18:00 w sali kinowo- widowiskowej KCK

Zapraszamy na kolejną odsłonę TEATRU PRZY STOLIKU, który odbędzie się 21 maja (czwartek) o godz. 18:00 w sali kinowo- widowiskowej KCK. Czytają dla nas: Wiesława Szymańska i Maciej Mydlak „AKOMPANIATOR” Fatalna tożsamość zakochanego: jest tym, który czeka… Motto zaczerpnięte z Rolanda Barthesa towarzyszy tragikomicznej opowieści Anny Burzyńskiej o obsesyjnej miłości pianisty do divy operowej, od 30. lat nieświadomej uczuć kotłujących się w duszy i umyśle jej skromnego akompaniatora. Ten zaś, owładnięty bezgraniczną miłością buduje swój wymarzony związek z ukochaną, ale… bez niej. Konsekwencje zmyślenia silniejszego od prawdy okażą się zaskakujące dla obu stron.

Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego! Obowiązują maseczki. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie Kina Gwiazda od 17.05.2021 (piątek) w godz. 09:00-16:00.

Kultura

Breakmania’2021 punktem rozgrywek Polskiej Ligi Breaking!

Po raz kolejny Kętrzyn stanie się stolicą tańca ulicznego, a to za sprawą XIII edycji Breakmanii 2021.

Impreza odbędzie się w kętrzyńskim Amfiteatrze, ul. Kajki 2, gdzie będzie można zobaczyć zmagania najlepszych tancerzy z całej Polski. Co istotne Breakmania w tym roku będzie punktem rozgrywek Polskiej Ligi Breaking, której zadaniem będzie wyłonienie najzdolniejszych oraz najbardziej aktywnych tancerzy w naszym kraju. Finaliści Polskiej Ligi Breaking otrzymają możliwość reprezentowania Polski na imprezach o randze europejskiej oraz światowej organizowanej przez WDSF – w tym eliminacji do Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024 oraz Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich Dakar 2026.

Breakmania rusza już 19 czerwca i potrwa dwa dni. Na najlepszych tancerzy czekają atrakcyjne nagrody. Wydarzenie odbywa się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina.

Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową na breakmania.ketrzyn@gmail.com
Tytuł maila: „Zgłoszenie BREAKMANIA”
W zgłoszeniu należy podać: kategorię konkursową, imię nazwisko, ksywkę, miasto oraz tel. kontaktowy do opiekuna bądź instruktora.

PEŁNA ROZPISKA IMPREZY:

19 Czerwca 2021 – Polska Liga Breaking – dzień pierwszy
Miejsce: Kętrzyński Amfiteatr ul. Kajki 2

PLAN IMPREZY:
od 9:00 – rejestracja
I – część do 16 lat:
10:00 – Bboys 1vs1 do 8 lat;
11:00 – Bgirls 1vs1 do 8 lat;
12:00 – Bboys 1vs1 do 11 lat
13:00 – Bgirls 1vs1 do 11 lat
14:00 – Bboys 1vs1 do 16 lat
15:00 – Bgirls 1vs1 do 16 lat

II – część PRO Battle:
17:00 – Bboys 1vs1 pow. 16 lat;
19:00 – Bgirls 1vs1 pow. 16 lat

NAGRODY:
Kategoria Bboys & Bgirls 1vs1 do 8 i 11 lat – I, II i III miejsce – dyplom + nagrody rzeczowe
Kategoria Bboys & Bgirls 1vs1 do 16 lat – I miejsce 200 zł , II miejsce 150 zł , III miejsce 100 zł
Kategoria Bboys & Bgirls 1vs1 pow. 16 lat – I miejsce 600 zł, II miejsce 400 zł, III miejsce 200 zł

20 Czerwca 2021 – Breakmania – HIP-HOP Battle – dzień drugi
Miejsce: Kętrzyński Amfiteatr ul. Kajki 2

PROGRAM IMPREZY:
15:00 – rejestracja
16:00 – prezentacje choreografii grup z Kętrzyńskiego Centrum Kultury

16:15 – HIP-HOP 1vs1 do 8 lat
17:00 – HIP-HOP 1vs1 do 11 lat
18:00 – HIP-HOP 1vs1 do 16 lat
PRO BATTLE
19:00 – HIP-HOP 1vs1 pow. 16 lat

NAGRODY:
– Hip-Hop Battle 1vs1 do 8 i 11 lat – dyplom + nagrody rzeczowe
– Hip-Hop Battle 1vs1 do 16 lat – I miejsce 200 zł, II miejsce 150 zł, III miejsce 100 zł
– Hip-Hop Batte 1vs1 pow. 16 lat – I miejsce 300 zł, II miejsce 200 zł, III miejsce 150 zł

Szczegóły na: https://www.facebook.com/BREAKMANIA.KETRZYN/

fot. Justyna Drozd

Czytaj dalej »

Kultura

Kętrzyński Wieczór Komediowy

W niedzielę 27 czerwca kętrzyńskim Amfiteatrem zawładnie ogromna dawka rozrywki i dobrego humoru. Zapraszamy serdecznie na „Kętrzyński Wieczór Komediowy”, w trakcie którego wystąpi Kabaret Chyba oraz ze swoim show uwielbiany Andrzej Grabowski. Całość poprowadzi standuper Arkadiusz „Jaksa” Jakszewicz.

CHYBA dobry kabaret!

Pochodzący z Wrocławia Kabaret Chyba to bez wątpienia najlepszy i najzdolniejszy kabaret młodego pokolenia. Na ogólnopolskiej scenie zabłysnął w 2010 roku, kiedy to zgarnął nagrody na wszystkich najważniejszych festiwalach w Polsce: wygrał słynny krakowski festiwal PAKA, zdobył Grand Prix na festiwalu Przewałka w Wałbrzychu, był laureatem na Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry. Od tamtej pory jest znany i ceniony zarówno przez publiczność jak i kabaretowe środowisko. Występowali wspólnie z, m.in.: Piotrem Bałtroczykiem, Jerzym Kryszakiem, Cezarym Pazurą, KMN, Neonówką, kabaretem Hrabi, Limo w największych salach i amfiteatrach w Polsce.

Świat według Grabowskiego

Talent komediowy znanego aktora sprawił, iż zaczął on występować na estradzie jako „Andrzej Grabowski Show”. W prześmiesznym programie kabaretowym prezentuje teksty znane i lubiane, ale także nowe – w dowcipny sposób komentujące bieżące wydarzenia. Wciela się przy tym w różne postacie, z czego najpopularniejszy jest góral – specyficznie postrzegający rzeczywistość. Swoje monologi Andrzej Grabowski często prezentuje w telewizji. Brał udział w wielu programach, jak na przykład „Z Grabowskim po raju”, „Noc Sylwestrowa 2003/2004” z kabaretem Elita. Wiele razy pojawiał się też na kabaretonach w Opolu, Mrągowie, Koszalinie i innych.

Rudowłosa…piękność?

Całość poprowadzi Arkadiusz „Jaksa” Jakszewicz, rudobrody krasnal z Warmii, co z niejednego ogrodu rzodkiew kradł. Miłośnik tatuaży, zapiekanek własnej roboty i historii… zabawnych historii, a wręcz historyjek, na które nikt by nie zwrócił uwagi. A jednak znaleźć można i słowo i kropkę nad „r” i sens i żart ukryty pod wywrotką wege tataru. Zawsze się zastanawiał, czy ktoś czyta te opisy i po co. Ale dlaczego? Jedyny prawdziwie rudy w sercu komik w Polsce, który występuje w Comedy Central Polska i okolice. W 2019 roku: zdobył niechcąco nagrodę na festiwalu FAMA w Świnoujściu, zajął II miejsce na Festiwalu Stand-upu w Zielonej Górze, o którym nikt nie słyszał i dobrze oraz zajął 3 miejsce na Łódź Challange Stand-up.

Na komediowy wieczór zaprasza Kętrzyńskie Centrum Kultury. Nie może Was zabraknąć! 

Bilety w cenie 20 zł (w dniu wydarzenia 30 zł) do nabycia w kasie Kina „Gwiazda” w godz. 14:00 – 21:00lub na biletyna.pl

Czytaj dalej »

Kultura

Najlepsze niezależne krótkie filmy świata w Kinie „Gwiazda”

Najlepsze niezależne krótkie filmy świata już 10 czerwca zagoszczą na ekranie Kina „Gwiazda” w Kętrzynie. Zapraszamy na przegląd jedenastu nagrodzonych obrazów 14. edycji Festiwalu Grand OFF. Miniona edycja festiwalu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem na którą nadesłano blisko 4000 filmów ze 130 krajów.

Festiwal Grand OFF to najważniejsza inicjatywa promująca kino niezależne w Polsce i jedna, z najważniejszych tego typu inicjatyw na świecie.

Powołane do życia w 2006 Światowe Nagrody Filmowe Niezależnych GRAND OFF to wydarzenie kulturalne, które zwraca uwagę na zjawisko kina niezależnego i nadaje mu odpowiednią rangę, powagę i prestiż. Najciekawsze produkcje niezależne z całego świata poddawane są preselekcji i typowane przez profesjonalną Komisję Nominacyjną do nagród w jedenastu kategoriach: scenariusz, reżyseria, zdjęcia, montaż, scenografia, aktorka, aktor, fabuła, dokument, animacja oraz najlepszy film polski. Filmy nominowane ocenia międzynarodowa Kapituła składająca się z ponad 80 znawców filmu, teoretyków, reżyserów, operatorów, montażystów i aktorów z ponad 30 krajów. Nagrody w postaci pięknych statuetek wręczane są na festiwalowej Gali, która w tym roku odbędzie się 4 grudnia. Wcześniej, w czasie festiwalu, w jednym z warszawskich kin, dedykowany jest widzom bardzo zróżnicowany, interesujący program.

Początek festiwalowego przeglądu w kętrzyńskim kinie już 10 czerwca o godz. 16.00. Seans jest darmowy i niebiletowany, lecz obowiązuje ograniczenie na Sali do 79 widzów. Szczegóły: www.kino.ketrzyn.pl

Czytaj dalej »

Wydawca

Kętrzyńskie Centrum Kultury
Ul. Sikorskiego 24 A
11-400 Kętrzyn

Redakcja

Plac Piłsudskiego 10/1
11-40 Kętrzyn, tel. 89 751 47 65
e-mail: naszemiastoketrzyn@wp.pl
Redaktor naczelny: Franciszek Jaroński

 

© Kętrzyńskie Centrum Kultury